Czytanie na dziś

Zielony Ring Przemszy

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz SedlakKino Helios Sosnowiec zaprasza Państwa 4 sierpnia w ramach projektu ,,Kultura Dostępna" na polski dramat wojenny w reżyserii Jana Komasy pt. "Powstanie Warszawskie"

"Powstanie Warszawskie" to pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych. Film opowiada historię Powstania oczami dwóch młodych braci, realizatorów Powstańczych Kronik Filmowych, wykonujących rozkazy dla Biura Informacji i Propagandy Armii Krajowej. Bohaterowie są bezpośrednimi świadkami walki powstańczej i marzą o sfilmowaniu "prawdziwej" wojny. Początkowo jednak dokumentują życie cywilne powstańczej stolicy. Takich materiałów oczekuje od nich dowódca, dając im zadanie przygotowania kroniki, która ma być wyświetlona w kinie "Palladium". Poszukując odpowiednich ujęć, wchodzą coraz bardziej w samo Powstanie. W końcu udaje im się dołączyć do jednego z oddziałów, z którym idą na akcję. Bohaterowie orientują się, że przyszło im uczestniczyć w czymś przekraczającym ich najśmielsze wyobrażenia - świat, w którym się znaleźli, to świat po apokalipsie. Uświadamiają sobie, że ich rolą jest udokumentowanie tej apokalipsy i ocalenie za wszelka cenę taśmy z materiałem.

Serdecznie zapraszamy!

Redakcja | 29/07/2016 | Komentarze [0]
X Festiwal Muzyki Reggae

W ostatni weekend wakacji park w Kazimierzu Górniczym zatętni w rytmach reggae. W sobotę, 27 sierpnia 2016 r., odbędzie się 10 edycja Festiwalu Reggae.

To będzie festiwal okrągłych liczb - 10 edycja Festiwalu Reggae, 10-lecie organizatora, czyli Miejskiego Domu Kultury "Kazimierz" i 20-lecie zespołu Konopians. Podczas tego niezwykłego wydarzenia muzycznego wystąpią: Animal Section, Johny Rockers, Konopians oraz gość specjalny z Niemiec Jahcoustix. Tegoroczni wykonawcy zagrają energetyczne mieszanki jamajskich rytmów. Usłyszymy nie tylko reggae, acustic roots reggae, ale też mieszanki dub i ska. Impreza rozpocznie się o godzinie 16.00 w Amfitearze w Parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy będą chcieli z nami muzycznie pożegnać wakacje.

Redakcja | 29/07/2016 | Komentarze [0]
Dzisiaj, w dniu 28 lipca obchodzimy wspomnienie św. Szarbela, cudotwórcy z Libanu!

św. Szarbelu, módl się za nami!

Redakcja | 28/07/2016 | Komentarze [0]
Mistrzowskie Kursy Wokalne im. Jana Kiepury

Warsztaty wokalne, aktorskie, wykłady i ćwiczenia z psychologii muzyki, foniatrii a nawet techniki oddechowej tai-chi – w taki sposobów swój talent rozwijali młodzi adepci śpiewu podczas Mistrzowskich Kursów Wokalnych im. Jana Kiepury.

Redakcja | 28/07/2016 | Komentarze [0]
Czesław Ryszka: DOBRE ZMIANY W USTAWACH

W Polsce według ostatnich danych, zatrudnionych jest ok. 15 mln pracowników, z tego ok. 1,5 mln na tzw. umowach śmieciowych, czyli umowach zlecenia. Według danych Państwowej Inspekcji Pracy, co piąta z tych umów powinna już być umową o pracę. Jeśli nie jest, to znaczy, że ci pracownicy są wykorzystywani przez pracodawcę. Czy nie jest to owe ok. 11% zatrudnionych Polaków zagrożonych ubóstwem? Bardzo prawdopodobne. Nomen omen: niektóre umowy zlecenia według kontroli NIK miały stawkę nawet 25 gr za godzinę, a umowy na kilka złotych były powszechną praktyką. Kiedyś Leszek Balcerowicz sprzedając polski przemysł, obiecywał dla każdego pracę u zachodniego przedsiębiorcy. Zapomniał uprzedzić, że dla wielu płaca nie pozwoli na godne życie własne i rodziny.

Redakcja | 26/07/2016 | Komentarze [0]
Co nowego w Kinie Helios?

REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS SOSNOWIEC 29.07-04.08.2016r.

KULTURA DOSTĘPNA: WYŁĄCZNIE W CZWARTEK
„POWSTANIE WARSZAWSKIE” GODZ. 18:00
Dramat/Wojenny, od 12lat, Polska, 85min

PRZEDPREMIERA:
„3D LEGION SAMOBÓJCÓW” 20:30*
Akcja, od 13lat, Kanada/USA, 130min, napisy
* wyłącznie w czwartek

PREMIERY:
„EPOKA LODOWCOWA: MOCNE UDERZENIE” DUBBING 11:00, 13:15, 15:30, 18:00
Animacja, b/o, USA, 99min, DUBBING

Redakcja | 26/07/2016 | Komentarze [0]
Pożegnanie grupy z Kołomyi i Starego Skałatu (Ukraina)

Redakcja | 26/07/2016 | Komentarze [0]
Gorąca Sobota w SDM 2016r.

Redakcja | 24/07/2016 | Komentarze [0]
Kino Helios Sosnowiec zaprasza Państwa 28 lipca w ramach projektu ,,Kultura Dostępna" na polski film wojenny w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza pt. "Karbala"

„Karbala” to opowieść o jednej z najbardziej bohaterskich bitew w najświeższej historii polskiej armii. Islamscy terroryści zgotowali polskim i bułgarskim żołnierzom prawdziwe cztery dni piekła. W muzułmańskie święto Aszura zaatakowali ratusz miejski, w którym przetrzymywani byli aresztowani rebelianci.
Kiedy tłum dżihadystów zbliżał się do City Hall, na placu boju pozostał jedynie niewielki oddział polskich i bułgarskich żołnierzy. 80 prawdziwych bohaterów, mających zapasy jedzenia oraz amunicji wystarczające tylko na 24 godziny, stanęło oko w oko z rozwścieczonym i gotowym na wszystko tłumem uzbrojonych terrorystów. Heroiczna postawa, determinacja i wola walki sprawiły, że polsko-bułgarska formacja nie tylko wygrała bitwę, ale wyszła z niej bez straty ani jednego żołnierza.
Obrona City Hall jest jeszcze nieodkrytym fragmentem najnowszej historii polskiej armii. Tajemnice ściśle tajnej operacji odkrywa przed widzami reżyser Krzysztof Łukaszewicz („Żywie Biełaruś!”, „Lincz”).
Film inspirowany jest prawdziwą historią ppłk. Grzegorza Kaliciaka, który dowodził oddziałem polskich i bułgarskich żołnierzy w Karbali. Jako uczestnik tamtych wydarzeń był również konsultantem merytorycznym filmu.

Serdecznie zapraszamy!

Redakcja | 23/07/2016 | Komentarze [0]
Dzień Dekanalny, cz. I

Redakcja | 21/07/2016 | Komentarze [0]
Co nowego w Kinie Helios?

REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS SOSNOWIEC 22-28.07.2016r.

FILMOWE PORANKI WYŁĄCZNIE W NIEDZIELĘ
„WAKACJE Z BOBEM BUDOWNICZYM CZ.3” GODZ. 10:30, 14:00
Animacja, b/o, USA, 60min, DUBBING

KINO KONESERA WYŁĄCZNIE W PONIEDZIAŁEK
„MUSTANG” GODZ. 19:00
Dramat, od 15lat, Francja/Niemcy/Katar/Turcja, 97min, napisy

KULTURA DOSTĘPNA: WYŁĄCZNIE W CZWARTEK
„KARBALA” GODZ. 18:00
Wojenny, od 15lat, Polska, 115min

Redakcja | 20/07/2016 | Komentarze [1]