Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz SedlakEutanazja po sosnowiecku

Eutanazja to uśmiercenie osoby niepełnosprawnej a narzędziem tego czynu jest druga osoba. Eutanazją jest również świadoma, polityczna izolacja „zdrowej” części społeczeństwa od „chorej”, właśnie taka jaką widzimy w niemieckim piśmie z lat 30-tych. I tym tropem poszedł właśnie polski lekarz, członek Zespół d./s. Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, powołany przez Prezydenta Sosnowca do ochrony praw osób z niepełnosprawnością.

Krzysztof Korn | 14/05/2010 | Komentarze [9]
Wszystkie dzieci nasze są

Wczoraj odbył się bal w Przedszkolu Integracyjnym nr 55 w Sosnowcu na os. Naftowa. Dzieciaki z oddziałów dla dzieci „zdrowych” doskonale bawiły się z ich kolegami z oddziałów dla dzieci niepełnosprawnych. To na tym polega integracja już na poziomie wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym, bo i takie dzieci tam przebywają. Dyrekcja przedszkola zaprasza już teraz na zapisy na rok szkolny 2009/2010, które rozpoczną się od 9 marca

Krzysztof Korn | 29/01/2010 | Komentarze [2]
Dzieci lepszego Boga

Krzyś (l. 8) – zespół Down’a, Mateuszek (l. 8) – autyzm, Zuzia (l. 6), przepuklina oponowo – rdzeniowa, wózek inwalidzki, taki malutki. Listę małych podopiecznych Przedszkola Nr 55 w Sosnowcu przy ul. Akacjowej 81, obok Naftowej, można wydłużać. Znaczy to, że są to dzieci Boga gorszego? Nie, bo Bóg jest jeden.


Krzysztof Korn | 26/11/2009 | Komentarze [4]
Muzeum Powstania Warszawskiego

Właśnie mija 65 lat od upadku Powstania Warszawskiego. Zapewne nigdy nie odnajdziemy odpowiedzi czy patriotyczny zryw wart był 180 tys. ofiar cywilnych i blisko 40 tys. powstańców. Jest jednak miejsce, które w godny sposób oddaje honor poległym w Powstaniu – to Muzeum Powstania Warszawskiego. I niezależnie od preferencji politycznych, podziękujmy obecnemu Prezydentowi R.P. a wtedy Prezydentowi Warszawy, za perfekcyjne przygotowanie najważniejszego dla Warszawiaków, ale i dla większości Polaków Muzeum. Gdy będziecie w Warszawie musicie go odwiedzić, koniecznie.


Krzysztof Korn | 02/10/2009 | Komentarze [3]
Integracja

INTEGRACJA to organizacja pozarządowa, celem której jest uzyskanie pełnych praw dla osób niepełnosprawnych. Walczy o godność osób najbardziej poszkodowanych przez los, osób wyrzuconych poza nawias społeczeństwa, ich edukację, dostępność do rynku pracy ale głównie o ich rehabilitację… Rehabilitację, a czym oni zawinili? Że nie mówią, nie widzą, nie umieją zrobić pierwszego kroku bez wózka inwalidzkiego? To im przynosi pomoc INTEGRACJA, od dziś obecna wreszcie na Śląsku i w Zagłębiu


Krzysztof Korn | 25/03/2009 | Komentarze [2]
Ratujcie! Policja mnie aresztuje!

W Niemczech policjanci wyzywają najwybitniejszy kwiat polityki polskiej od „Arschlochów”, dupków znaczy. W Ameryce łapami na maskę (widziałem to na "hajłeju", nie na filmach bynajmniej). Tam dopiero jest zamordyzm! We Francji… wolę nie mówić, bo mam kuzynkę w Paryżu, a nuż ktoś kumaty przeczyta to jeszcze w paryskim departamencie policji po polsku… No dobra ryzykuję… tam strzela się po prostu w łeb, ale przynajmniej jest z tego jeden pożytek: mniej bandytów na przedmieściach a więcej wyprodukowanych samochodów przez francuskie fabryki, bo za każdy podpalony samochód należy się rekompensata. Jak to policja załatwia w Sosnowcu?

Krzysztof Korn | 12/03/2009 | Komentarze [13]
Brukselska woltyżerka na byku

Bruksela, stolica Europy. Od czasu mitycznego Zeusa, który porwał najpiękniejszą kobietę – Europę, przeistoczywszy się w byka minęło tysiące lat. Dziś podróżuje się po stolicy Europy metrem. Zaczynamy od stacji Erasme / Erasmus, nazwanej tak jak cała dzielnica ku czci wielkiego humanisty renesansu. Tam właśnie rozpoczyna swój bieg najnowsza linia brukselskiego metra.


Krzysztof Korn | 26/06/2008 | Komentarze [19]
Warto się uczyć...

… a wiedzą o tym najstarsi górale. Kiedyś funkcjonował niezły dowcip dotyczący realiów szkolnictwa zawodowego za komuny. „W Zakopanem otworzyli szkołę baców z trzema przedmiotami kierunkowymi: wypęd owiec, spęd owiec i język rosyjski :-)” Od tego czasu wiele się zmieniło. Dziś w Zakopanem „dutków z Cikago” coraz mniej a warte są tyle, co góralom nie chce się nawet po kantorach chodzić. Natomiast petro – rubelki trzymają się „oczień haraszo”, stąd rosyjscy turyści są pod Tatrami mile widzianymi gośćmi, zatem w podtatrzańskich szkołach hotelarskich język rosyjski wrócił do łask. A jak wygląda oferta edukacyjna na rok szkolny 2008/2009 w Sosnowcu dla pracującej młodzieży i dorosłych?

Krzysztof Korn | 12/06/2008 | Komentarze [22]
NAJPIĘKNIEJSZE MIASTO ŚWIATA

Od wspaniałej katedry we Florencji do Uffizi - jednej z najbardziej znanych galerii na świecie można dojść również bocznymi uliczkami z dala od turystycznych szlaków. Jest we Florencji wąska, cicha i urokliwa zarazem uliczka Via Santa Margherita przy której usytuowany jest Chiesa di Dante - przepiękny kościółek pod wezwaniem Dante Alighieri, znakomitego florentyńczyka. Znajdziemy tam cykl obrazów Bianci Nelli, toskańskiej malarki poświęcony martyrologii ojca Maksymiliana Kolbe. Wstąpcie tam, gdy będziecie w tym mieście.


Krzysztof Korn | 30/04/2008 | Komentarze [8]
Pyrzowice: i śmieszno i straszno


Siedzę sobie przy kasie biletowej na lotnisku w Pyrzowicach a tu nagle awantura: „To skandal! To afera!” Okazuje się, że facet ma ponad 50 kg bagażu, wyraża jednak swoje oburzenie w sposób dość nadpobudliwy, mówiąc najoględniej.

Krzysztof Korn | 27/01/2008 | Komentarze [11]
Jest super! Jest! super! Więc o co ci chodzi?Na ostatniej sesji Rady Miasta Sosnowca w dn. 28.II.07 przyjęto sprawozdanie z realizacji „Programu Działań Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych za okres 2002-2006” oraz uchwalono „Program Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2007-2010”. V-ce prezydent Jaskiernia w swoim wystąpieniu wymienił pasmo sukcesów na rzecz 15,5% niepełnosprawnych sosnowiczan w minionych latach i roztoczył wizję świetlanej przyszłości. Z relacji zaprzyjaźnionych radnych (nie zaproszony nie pojawiam się nigdzie) wiem, że jedynie p. Anna Sporyszkiewicz zgłosiła wniosek o instalacji ruchomych drzwi na Dworcu PKP. Droga p. Anno, żebyśmy my, osoby niepełnosprawne mieli takie problemy!


Krzysztof Korn | 10/03/2007 | Komentarze [7]
Scheisse! Znowu coś ustawili!

Dariusz przyszedł na świat o 3 miesiące za wcześnie. Inkubatory wtedy już były, ale pielęgniarki jak 30 lat temu – całkiem te same. Nie to, żeby fotografowały się z Dariuszem. Nawet do kieszeni go nie wkładały (komórek wtedy nie było). Uczyniły coś innego: „myślały”, że dotlenią chłopaka i jutro sam pomaszeruje do mamy. Darkowi trzeba było w inkubatorze tylko 5 minut tlenu, dostał 120. Skutki?

Krzysztof Korn | 02/06/2006 | Komentarze [34]
Taki tam blog z Auschwitz


Patrzę tak na Was zza chmurki z rożnych stron i myślę, że Wam wszystkim na prawdę odwaliło. Macie znowu wolną Polskę, ale jej nie szanujecie. Boże! Gdyby dane byłoby mi dożyć takiej Polski! Papież – Polakiem. Papież – Niemcem. Nam w piekle Auschwitz nie śniło się nawet o tym nawet gdy, przechodziliśmy przez ten wąski tunel do lepszego świata.

Krzysztof Korn | 27/05/2006 | Komentarze [7]
Ekstrementalny sport w Sosnowcu! Tylko dla twardzieli!

Uwaga! Uwaga! Polskie Koleje Państwowe i sosnowiecki Urząd Miasta zapraszają na najnowszą atrakcję w mieście – przejazd windą pod halą dworca Sosnowiec - Gówny. Atrakcje zapewnione! Wstęp na koszt PKP i Miasta! Tylko dla prawdziwych mężczyzn!

Krzysztof Korn | 04/04/2006 | Komentarze [5]
Gdyby ciotka miała kółka...

„Gdyby ciotka miała kółka to by była tramwaj” - jak w starym dowcipie z brodą było. A że tramwaje wczoraj nie jeździły to i ciotka zasuwać musiała na piechotę bo autobusów nie podstawili również.

Krzysztof Korn | 07/02/2006 | Komentarze [4]
Ale jazda!

Jazda sosnowiecką taryfą rzecz jasna, posłuchajcie!


Krzysztof Korn | 04/02/2006 | Komentarze [17]
BARANI PĘD DO MEDIÓW

Pisałem, przestrzegałem, że źle się to skończy. Było to w epoce kamienia ciupanego (nie wchodząc w meandry historii czyli w czasach gdy nie było jeszcze www.sosnowiecfakty.pl), gdy ojciec dyktatorek Muchomorek z zakonu o.o.Regulantów już wtedy grał znaczonymi kartami. Wprawdzie każdy, kto cytuje swoje własne myśli może uważać się za skończonego to wolę się skończyć (w prozaicznym sensie znaczenia tego słowa) niż „zaczynać jak prawdziwy mężczyzna” z poprzedniej ekipy. W tym miejscu nie życzę sobie internautowych komentarzy, że miało być: „jak kończy prawdziwy mężczyzna”. Prawdziwy mężczyzna z klasą wie jak ma kończyć a tamten ze swoją klasą nie zna przecież własnej przyszłości, choć nie rysuje się świetlanie. I tak samo będzie z wodzostwami i tym razem (przepraszam za gramatykę) ale wolę dmuchać na zimne bo podobno liczba mnoga ma być wpisana do konstytucji.


Krzysztof Korn | 03/02/2006 | Komentarze [13]
WINDA NIECZYNNA

„Ta” przy „patelni”. No i co z tego? Są schody ruchome i nieruchome. Jest winda towarowa do przewozu kaszanki czynna od - do. A w końcu te pięterko pofatygować się można. No, ale matka z dzieckiem, które przemieścić można jedynie na wózku? Ale na wózku poruszają się też czasami dzieci starsze i dorośli, bo i tak w życiu bywa. Dlaczego im zamyka się możliwość funkcjonowania? A jeżeli takiej nie mają, nie powrócić do stanu sprzed lat sześćdziesiątych, kiedy główna arteria naszego miasta, ulica 3-go Maja była dostępna dla każdego, bez względu jak się porusza. Zapytałem o to parę osób w naszym mieście.

Krzysztof Korn | 12/01/2006 | Komentarze [115]

Przenajświętsze Oblicze

Znajdź nas na Facebooku

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney