Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz SedlakWarsztaty „Młodzi przeciw korupcji”

Wyższa Szkoła Zarządzania i Marketingu w Sosnowcu będzie organizatorem warsztatów edukacyjnych dla studentów i uczniów śląskich szkół średnich pt. „Młodzi przeciw korupcji”, które poprowadzą przedstawiciel Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Katowicach sierż. Michał Cichy oraz sędzia Sądu Apelacyjnego w Katowicach Marek Charuza. Zajęcia odbędą się 27 lutego (poniedziałek) o godz. 11.00 w auli WSZiM przy ul. Kilińskiego 43. Zapraszamy do udziału w ankiecie!


Piotr Dudała | 24/02/2006 | Komentarze [2]
Czy użytkownicy serwisu sosnowiecfakty.pl powinni logować się?

Wyniki sondy, w której zapytaliśmy: Czy użytkownicy serwisu sosnowiecfakty.pl powinni logować się? są jednoznaczne. Najwięcej bo 48% głosów padło na odpowiedż - nie widzę takiej konieczności. 32% głosów przypadło na opcję: tylko wtedy, kiedy sobie tego życzą, a tylko 17% głosów na opcję: w każdym przypadku, gdy komentują newsy. 4% głosów oddanych w tej zabawie to odpowiedź - nie mam zdania, jest mi to obojętne. Ilość głosów: 111.


Piotr Dudała | 24/02/2006 | Komentarze [8]
Prezydent pomoże

Problem rodziny Dworaków poznał cały Sosnowiec za sprawą Gazety Wyborczej. Teraz tej 10 osobowej rodzinie w konflikcie z hipermarketem Auchan pomoże prezydent Górski, pomimo pierwszej reakcji rzecznika prasowego UM, który stwierdził, że miasto nie może ingerować w sprawy dwóch prywatnych właścicieli, oni muszą dogadać się między sobą. Ja gratuluje prezydentowi zaangażowania w sprawy zwykłych ludzi, na więcej przejawów empatii czekam z niecierpliwością.

Agnieszka Rusak | 21/02/2006 | Komentarze [13]
Zdarzyło mi się...

... być na sympozjum zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Marketingu w Sosnowcu. Sympozjum poświęcone było optymalizacji rozwoju dzieci i młodzieży w środowisku lokalnym. Co tam robiłem? Więcej się wyjaśni, gdy dodam, że było to pierwsze z cyklu sympozjów wchodzących w skład konferencji naukowej pt. „Dynamika procesów wykluczania społecznego w środowiskach lokalnych”. Poszedłem tam, ponieważ interesuje mnie tematyka wykluczenia społecznego...

Jerzy Cholewa | 20/02/2006 | Komentarze [11]
Ostatnie pożegnanie

Wczoraj o godzinie 13.00 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Wojska Polskiego pożegnaliśmy Radomira Kaweckiego, 25 latka, który 3 tygodnie temu stracił życie w katastrofie w hali wystawowej w Chorzowie.

W imieniu redakcji składam wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim.

Radomira pożegnały tłumy sosnowiczan, władze miasta, najbliżsi…

Mieszkaliśmy na jednym osiedlu…


Agnieszka Rusak | 17/02/2006 | Komentarze [5]
Co właściciel kamienicy zrobić powinien?

Media informują, że spadające nawisy śnieżne w Bytomiu raniły trzy kobiety. Jak sytuacja wygląda w Sosnowcu? Przyszła odwilż i z większości dachów padają strugi wody. Duże nawilżenie spowodowało oderwanie się części zawilgoconego dachu w kamienicy nad restauracją Sphinx, na szczęście nikomu nic się nie stało. Miejmy nadzieję, że nie będzie żadnego poważnego wypadku. Jeśli zauważysz zagrożenie zadzwoń do straży miejskiej, właściciel kamienicy, który nie będzie chciał posprzątać dostanie 200 zł mandatu.

Agnieszka Rusak | 17/02/2006 | Komentarze [2]
Inwestycje w miejskiej komunikacji

Informacja ta pojawiła się już w naszym serwisie, teraz jednak Dziennik Zachodni przedstawia szczegóły inwestycji w miejskiej komunikacji. Dzięki dotacji ze "Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego na lata 2004-2005". Machina zmian już ruszyła. W tym tygodniu Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej ogłosiło przetarg na kupno 68 nowych autobusów. Zastąpią wozy już wyeksploatowane, które mają po około 15 lat.

Agnieszka Rusak | 17/02/2006 | Komentarze [14]
Nowy komendant Policji w Sosnowcu

Zmienili się komendanci policji w Sosnowcu i Zawierciu. W Sosnowcu nowym komendantem miejskim policji został inspektor Marek Walczyński, dotychczasowy komendant miejski policji w Mysłowicach. Zastąpił na tym stanowisku inspektora Andrzeja Jachimczaka, który odszedł na emeryturę.

Arkadiusz Chęciński | 05/02/2006 | Komentarze [3]
Kilka ważnych spraw!

Już drugi miesiąc jesteśmy z Wami. Chciałbym, podobnie jak cały zespół redakcyjny, żeby serwis stale się rozwijał, by był coraz lepszy. Żeby tak się stało, musimy ze sobą współpracować. Tą współpracę widzę, poprzez dialog. Między innymi dlatego od dzisiaj pojawiła się ankieta dotycząca funkcjonowania serwsiu "Czy użytkownicy serwisu sosnowiecfakty.pl powinni logować się?". Chcemy poznać Wasze opinie. Jest to dla nas bardzo istotne, ponieważ są przypadki podszywania się pod pewne osoby. Chciałbym również, żebyście pod tym newsem, w komentarzach, umieścili swoje opinie dotyczące dotychczasowego funkcjonowania serwisu oraz propozycje na przyszłość, co nowego byście w serwisie oczekiwali, co należałoby poprawić, zmienić. Zapraszam do dyskusji!


Piotr Dudała - RedNacz

Piotr Dudała | 04/02/2006 | Komentarze [59]