Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z GuadalupeRycerze Kolumba w Polsce

Rycerze Kolumba rozpoczęli swoją działalność w Polsce w roku 2006. Od roku 2008 do 2010 działali na terenie Polski jako Stowarzyszenie. Rada Dyrektorów Rycerzy Kolumba, na posiedzeniu w dniach 4-6 lutego 2011 r., podjęła decyzję, aby uczynić Polskę Radą Stanową. Pierwsza konwencja stanowa, gdzie ukonstytuowała się Rada Stanowa odbyła się w dniach 20-22 maja 2011 roku w Częstochowie. Delegatem Stanowym w Polsce został wybrany Krzysztof Orzechowski.


W wtorek, 14 czerwca br. Delegat Stanowy przebywał w Sosnowcu, gdzie w siedzibie Kurii Biskupiej spotkał się m.in z Biskupem Sosnowieckim ks. dr Grzegorzem Kaszakiem oraz Wielkim Rycerzem Rady Sosnowieckiej Sławomirem Korczyńskim

Piotr Dudała | 16/06/2011 | Komentarze [0]
Matko Boska z Gwadelupy, módl się za nami!

MODLITWA W POTRZEBIE DO NMP Z GUADALUPE


Pamiętaj, o najłaskawsza Dziewico, Maryjo z Guadalupe, że w swoich niebiańskich objawieniach na górze Tepeyac, uczyniłaś obietnicę okazania Swego współczucia i litości każdemu, kto Cię kocha i ufa Tobie, szukającym Twojej pomocy i wzywającym Ciebie w swoich potrzebach i nieszczęściach.Prosimy o modlitwę o spokój duszy zmarłego dzisiejszej nocy śp. Władysława Baczyńskiego z Sosnowca, lat 38.


Władek prowadził bloga na onecie: vlad-sosnowiec

Piotr Dudała | 16/06/2011 | Komentarze [0]
Młoda Polonia w Sosnowcu, cz. II

W dniach od 2 do 16 lipca będzie gościła w Sosnowcu grupa 30 polskich dzieci z Ukrainy. Dzieci pochodzą z wiosek podlegających pod parafię rzymsko- katolicką w Starym Skałacie, który jest położony 40 km od Tarnopola. Przed Drugą Wojną Światową była tam Polska, żeby dotrzeć tam teraz trzeba pokonać 240 km w głąb Ukrainy.

Jeśli ktoś miałby możliwość udzielenia pomocy w organizacji tego wyjazdu, albo miałby pomysł na następny przyjazd do Polski dzieci lub młodzieży, proszony jest o kontakt z duszpasterzem parafii w Starym Skałacie, Ks. Rafałem Chajdugą lub Sławomirem Korczyńskim, Wielkim Rycerzem Kolumba Rady Sosnowieckiej.

Piotr Dudała | 12/06/2011 | Komentarze [3]
Relikwie Błogosławionego Jana Pawła II na Placu Papieskim i w sosnowieckiej Katedrze

Piotr Dudała | 12/06/2011 | Komentarze [0]
Młoda Polonia w Sosnowcu

W dniach od 2 do 16 lipca będzie gościła w Sosnowcu grupa 30 polskich dzieci z Ukrainy. Dzieci pochodzą z wiosek podlegających pod parafię rzymsko - katolicką w Starym Skałacie, który jest położony 40 km od Tarnopola. Przed Drugą Wojną Światową była tam Polska, żeby dotrzeć tam teraz trzeba pokonać 240 km w głąb Ukrainy. Są to tereny bardzo bliskie rzeki Zbrucz, która stanowiła granicę przedwojennej Polski.

Piotr Dudała | 12/06/2011 | Komentarze [0]
Modlitwa do Przenajświętszego Oblicza Pana Jezusa

Pozdrawiamy, czcimy i miłujemy Twoje Oblicze, o Jezu nasz kochany, prawdziwy wizerunku Boga żywego. Wpatrujemy się w Ciebie całą siłą dusz naszych i błagamy najpokorniej: wyciśnij w nas Twój Boski obraz.

Dobry Jezu, ukryj nas w Twym Obliczu świętym, aby ono było nam obroną niezwyciężoną przeciw naszym nieprzyjaciołom. Amen.

O Przenajświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, zasłoń nas! Jezu, ufamy Tobie!
Modlitwa do Przenajświętszego Oblicza Pana Jezusa odmawiana jest codziennie w Zgromadzeniu Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus.

Redakcja | 08/06/2011 | Komentarze [1]
Zagłębiowscy Święci

Tekst ten powstał 1 listopada 2008r., w Dniu Wszystkich Świętych i od tego czasu był wielokrotnie uzupełniany o nowe postacie i fakty. Najnowsza "wersja" uwzględnia beatyfikację Jana Pawła II, co miało miejsce 1 maja 2011r. w Rzymie i wizytę w Sosnowcu w 1938r. błogosławionego męczennika, karmelity o. Alfonsa Marii Mazurka. O tym ostatnim fakcie dowiedziałem się podczas IV Sympozjum Naukowego poświęconego życiu i duchowości służebnicy Bożej Teresy od św. Józefa, które odbyło się w dniu 25 maja 2011r., na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Piotr Dudała | 30/05/2011 | Komentarze [6]


Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney