Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z GuadalupePatronat medialny serwisu sosnowiecfakty.pl nad X Balem Charytatywnym

Prezes Stowarzyszenia "Zagłębie - Twoja Przyszłość" Jarosław Pięta zwrócił się do naszego serwisu z prośbą o objęcie patronatu medialnego nad X Balem Charytatywnym, który odbędzie się 18 lutego br. w Hotelu Aria w Sosnowcu. Jest to dla nas wielki zaszczyt i nasza odpowiedź może być tylko jedna, pozytywna! Patronat medialny nad Balem z przyjemnością obejmujemy!

Piotr Dudała | 20/01/2006 | Komentarze [6]
TO NAPRAWDĘ KARNAWAŁ!!!!!!!!!!!!

Dlatego też tych, którzy chcą posłuchać dobrej muzyki rozrywkowej w wykonaniu bardzo młodego, ale ambitnego zespołu, umiejącego nawiązać bliski kontakt z publicznością i stworzyć wspaniałą atmosferę koncertu, zapraszamy do Miejskiego Klubu J.Kiepury w dniu 22 stycznia o godz.17.oo.

Piotr Dudała | 19/01/2006 | Komentarze [1]
Kobiety ich życia

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza w dniu 24 stycznia 2006 roku na wernisaż pierwszej w tym roku wystawy zatytułowanej „Muzy artystów i pisarzy”, który jak zwykle odbędzie się o godz. 9.30 w gmachu Biblioteki Głównej przy ul. Zegadłowicza 2/1.


Piotr Dudała | 19/01/2006 | Komentarze [1]
Odnalezione zdjęcie!

W październiku 2005 r. w serwisie sosnowiec.info napisałem, iż w miejsce, w którym powstaje Centrum Filmowe "Helios" przy ul. Modrzejowskiej 32 jest miejscem publicznych egzekucji Żydów w czasie II wojny światowej. Okazuje się, że zachowało się zdjęcie tabliczki, umieszczonej na akacji rosnącej na placu przy Kamiennym Domu z nazwiskami powieszonych tam osób, co wyraźnie wskazuje, że miejsce to funkcjonowało już w miescie, jako miejsce pamięci narodowej. Nasza Redakcja otrzymała je dzięki uprzejmości p. Michała Wencla z Muzeum w Sosnowcu, który odnalazł je w archiwach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Serdecznie dziękujemy!.

Piotr Dudała | 19/01/2006 | Komentarze [7]
TWÓJ LIVERPOOL, JOHN

A jak mam się do ciebie zwracać? Mr. Lennon? Nie jestem smutasem z amerykańskiego Immigration Office. 8 grudnia stuknęło 25 lat jak pozostawiłeś nas tylko z twoimi piosenkami. Te z „Beatelsami”, bo potem z Yoko... Chociaż ja wiem? „Imagine” była świetna, może najlepsza. No tak, ale gdy byliście we czwórkę: „Yesterday”, „Michelle” „Girl” - na tym moje pokolenie się wychowywało.

Krzysztof Korn | 19/01/2006 | Komentarze [9]
Raz dawa trzy w Anitodotum już w niedzielę!

Zespół Raz Dwa Trzy zagra 22 stycznia w Sosnowcu, w klubie studenckim Antidotum. Zespół ten przeżywał niedawno renesans swojej popularności dzięki dwóm ostatnim udanym albumom. Ich muzyka konsekwentnie odbiega od zalewu popowej papki, a charakteryzuje się oryginalnością i własnym brzmieniem.

Piotr Dudała | 18/01/2006 | Komentarze [1]
Nabożeństwo ekumeniczne w kościele św. Tomasza Apostoła

W ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w kościele św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu Pogoni zostanie odprawione nabożeństwo ekumeniczne w dzisiaj, 19 stycznia, o godz. 18.00.
Nabożeństwu przewodniczył będzie Ks. Bp Ordynariusz Dr Adam Śmigielski.Celebrował je będzie były wikariusz Parafii Ks. Stanisław Gancarek, a obecnie Prezes Stowarzyszenia Szkół Katolickich. Kazanie wygłosi Redaktor Naczelny Niedzieli, Ks. Infułat Dr Ireneusz Skubiś. Zaproszeni zostali duchowni i wierni ośmiu wyznań chrześcijańskich.

Piotr Dudała | 18/01/2006 | Komentarze [1]


Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney