Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz SedlakZdjątka z XIV Finału Wielkiej Orkiestry z Ottawy!

Czołem Rodacy z dalekiej ojczyznyPosyłam kilka zdjęć z naszego finału Wielkiej Orkiestry. Że graliśmy dobrze i bawiliśmy się doskonale widać na zdjeciach
Pozdrowienia i do zobaczenia.Barbara

Barbara Gołębiowska | 09/01/2006 | Komentarze [1]
My 200 tys. na reflektory, a w Jaroszowcu 150tys. za wyciąg!!!

W podolkuskim Jaroszowcu własnie oddano do użytkowania zmodernizowany wyciąg narciarski - notatka z DZ poniżej. Tymczasem nasi sosnowieccy prezydenci z roku na rok obiecują montaż wyciągu na Sroduli i na obiecankach się kończy. Jak wynika z artykułu, koszt uruchomienia takiego wyciągu, nie jest wcale taki niebotyczny, nie mówiąc o tym, że firma prywatna zrobiłaby to bez pieniędzy budżetowych.

Krzysztof Haładus | 09/01/2006 | Komentarze [9]
Zdjęcia i reportaż z rajdu WOŚP...prosto z Nowego Jorku!

I pojechali, i przejechali, i zebrali, ale suma pieniędzy zebranych sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w New York i New Jersey, wciąż rośnie i jej finałowa odsłona powinna nastąpić w środę w późnych godzinach wieczornych. Załoga WO Rally Team, Jerzy "Juras" Saganowski i wszyscy wolontariusze, którzy podróżowali przez trasę "Rajdu" Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy poruszali się w umiarkowanym tempie, choć niekiedy musieli nadrabiać straty czasowe.Piotr Dudała | 09/01/2006 | Komentarze [1]
Sosnowiecfakty. pl - pierwszy tydzień w necie!

Istniejemy już lub dopiero ponad tydzień. To zależy od punktu widzenia. Do końca wczorajszego dnia nasz licznik zarejestrował 2182 wizyty oraz 5144 odsłony. Jak na początek nie jest chyba najgorzej. Redaktorzy powoli się rozkręcają. Od nich i od Was zależy, żeby były znacznie lepiej. Wiele spraw się wydarzyło. Był już o naszej stronie artykuł w Dzienniku Zachodnim, "dorobiliśmy się" też strony fałszywki, którą założył Grzegorz Borowiecki z serwisu sosniwiec.info, z którego wywodzi się trzech członków zespołu. Można i tak zwalczać konkurencję. Cel uświęca środki!

Piotr Dudała | 08/01/2006 | Komentarze [8]
Wieści z Ottawy!

Po raz pierwszy mielismy w Ottawie WOśP w calej okazalosci. Impreza byla dla całej Polonii - od zabawy dla maluszków, poprzez mlodzież, skonczywszy na najstarszych. Byly liczne występy, prezentacje, cicha i glośna aukcja, loteria i
oczywiście puszki.Pomyslano tez o jedzeniu, domowej roboty pierogi, bigos i grochówka. Myślę, ze możemy wszyscy sobie pogratulować. Świetna, udana impreza!.

Barbara Gołębiowska | 08/01/2006 | Komentarze [414]
Fotoreportaż z Parku Sieleckiego

Mamy wciąż nadzieję, że wiele osób uda się jeszcze dziś do Parku Sieleckiego, aby pomóc chorym dzieciom, uczestnicząc w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tłumów tam, co prawda nie ma, ale dzień wciąż trwa. W imieniu organizatorów, mimo zimna, zapraszamy na tą fajną imprezę. Naprawdę warto odwiedzić Park Sielecki, atrakcji będzie mnóstwo. Teraz prezentujemy Państwu fotoreportaż z Finału WOŚP w Sosnowcu

Piotr Dudała | 07/01/2006 | Komentarze [11]
KRZYSZTOF JAKOWICZ W SOSNOWCU!

Krzysztof Jakowicz - jeden z najwybitniejszych polskich skrzypków przyjeżdża do naszego miasta! Jak już pisaliśmy, w poniedziałek, 9 stycznia 2006 roku o godz. 18:00 w Klubie Miejskim im. J.Kiepury dadzą wraz z akompaniatorką Elżbietą Neumann mistrzowski recital. Tego wieczoru usłyszymy dzieła Franciszka Schuberta, Cezara Francka, Fritza Kreislera, Henryka Wieniawskiego oraz Pabla Sarasate. Wstęp – 10 zł.


Krzysztof Korn | 07/01/2006 | Komentarze [1]
Kino Helios miejsce pamięci narodowej!

W artykule „Cześć ich pamięci!”, zamieszczonym w serwisie sosnowiec.info w dniu 4 października 2005 r., wspominając o postępach prac przy budowie Multikina Helios napisałem, że wszystko wspaniale, ale „Zapomniano (...), że teren ten jest jednym z miejsc pamięci narodowej. Mianowicie w marcu (i w kwietniu) 1942 roku zabito tam podczas publicznej egzekucji 6 obywateli polskich żydowskiego pochodzenia. Sądzę, że mała tabliczka na jednej ze ścian Kina Regionalnego Helios informująca o tym fakcie, powinna się, jak najszybciej po otwarciu kina, tam znaleźć.” Kino otwarto i... temat zdechł!. Dyskutując o patronie kina pamiętajmy!

Piotr Dudała
Redaktor Naczelny
serwisu sosnowiecfakty.pl


Piotr Dudała | 06/01/2006 | Komentarze [3]
Najświeższe informacje ze sztabu WOŚP przy Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu w Sosnowcu

Serwis sosnowiecfakty.pl, jak pewnie zauważyliście od początku swego istnienia tj. od 1 stycznia "gra" razem z Orkiestrą Jurka Owsiaka. Informowaliśmy o przygotowaniach do Finału w Sosnowcu, w Ottawie i...w Nowym Jorku. Nawiązaliśmy też kontakt z sztabem WOŚP przy Wyższej Szkole Zarządzania Marketingu W Sosnowcu. Szefowa sztabu Ela Klekot napisała do naszej Redakcji maila, którego poniżej publikujemy. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy powodzenia!


Piotr Dudała | 06/01/2006 | Komentarze [3]
Wielkie Granie tuż, tuż...

Juz jutro w całej Polsce zagra już po raz XIV-ty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. XIV Finał to zbiórka pieniędzy DLA RATOWANIA ŻYCIA DZIECI POSZKODOWANYCH W WYPADKACH, W TYM NA NAUKĘ UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY. W Sosnowcu będą działać 3 sztaby. W sumie ponad 300 wolontariuszy będzie tego dnia kwestować w mieście na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach. Główny koncert XIV Finału zaczyna się w Parku Sieleckim o godz. 12.00.

Piotr Dudała | 06/01/2006 | Komentarze [1]
25 lecie Klubu Inteligencji Katolickiej w Sosnowcu

W dniu 15 stycznia 2006r. o godz. 10.00 w kościele św. Tomasza Apastoła w Sosnowcu Pogoni odbędzie się Msza święta dziękczynna z okazji 25-lecia działalności sosnowieckiego Klubu Inteligencji Katolickiej. Mszę będzie koncelebrował Jego Ekselencja ksiądz biskup dr Adam Śmigielski. Na uroczystości zostały zaproszone władze miasta, przedstawiciele innych KIK-ów. źródło: A. Miedzińska


Piotr Dudała | 05/01/2006 | Komentarze [3]
Na ratunek zabytkom

Wydział Kultury, Rekreacji i Sportu rozpatruje obecnie wnioski, jakie wpłynęły w sprawie przeprowadzenia remontów i konserwacji zabytkowych budowli na terenie Sosnowca. Głównym warunkiem, by wniosek o remont został pozytywnie zaopiniowany, musi być wpis budowli do rejestru zabytków.

Ania Urgacz | 05/01/2006 | Komentarze [3]
Koncert w Katedrze

W dniu 7 stycznia br. o godz.18.30 w sosnowieckiej bazylice katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wystąpi 120 - osobowa Orkiestra Symfoniczna KWK "Staszic" pod dyrekcją Grzegorza Mierzwińskiego, chór, soliści, w tym Chiharu Sato, Japonka, która specjalnie w tym celu przyleci do Polski z Berlina. Będzie śpiewać polskie kolędy po polsku!


Piotr Dudała | 04/01/2006 | Komentarze [2]
I Puchar Olimpijczyków w Sosnowcu! Przyjdź koniecznie z całą rodziną!

I Puchar Olimpijczyków odbędzie się z udziałem gości Lucjana Błaszczyka i Tomasza Krzeszewskiego - czołowych zawodników polskiego tenisa stołowego, którzy uatrakcyjnią swą obecnością imprezę, rozgrywając mecz pokazowy. Na ten element imprezy (sobota 14 stycznia g. 12.00) szczególnie warto się wybrać. Możliwość obejrzenia na żywo tenisistów stołowych światowego formatu w naszym mieście jest chyba precedensem i taka okazja może nie prędko się powtórzyć.

Krzysztof Haładus | 04/01/2006 | Komentarze [1]
Czar starych podwórek

Małe podwórka kamienic, zapomniane klatki schodowe, stare bramy - miejsca w Sosnowcu, do których nie zapuszczają się przechodnie, przyciągają fotografików, przynajmniej tych, którzy spróbowali swoich sił w konkursie "Ginąca architektura Sosnowca".


Ania Urgacz | 04/01/2006 | Komentarze [4]
Sosnowiczanie!

3 grudnia 2005 r. na łamach Wiadomości Zagłębia ukazał się mój artykuł o pewnej osobie związanej z naszym miastem. Napisałem w nim, iż wśród wielkich nieobecnych w naszym mieście, obok Stanisława Wojciechowskiego – Prezydenta RP w latach 1922-26, znajdziemy jeszcze jedno nazwisko, jest to nazwisko Tomasza Arciszewskiego. Chciałbym by ten tekst zaingurował naszą zakładkę Sosnowiczanie. Będziemy przybliżać w niej sylwetki ludzi związanych z naszym miastem, znanych i nieznannych, tych co się tu urodzili, tych co tu mieszkali, pracowali, działali, a nawet tylko bywali oraz tych, którzy w naszym mieście spoczywają!

Piotr Dudała | 03/01/2006 | Komentarze [13]
Początek roku w Klubie Kiepury

W najbliższy poniedziałek, 9 stycznia o godz.18 w Miejskim Klubie im.J.Kiepury odbędzie się recital mistrzowski wybitnego skrzypka Krzysztofa Jakowicza. Przy fortepianie zasiądzie Elżbieta Naumann. Natomiast we wtorek, 10 stycznia o godz.17 odbędzie się wernisaż wystawy prac plastycznych Nieprofesjonalnej Grupy Artystycznej "Relacje".

Ania Urgacz | 03/01/2006 | Komentarze [1]
Pola Negri idealna kandydatka!

W miniony czwartek rozpoczęło działalność w Sosnowcu pierwsze w Zagłębiu kino sieci „Helios”. Na widzów czekają 4 sale: dwie po 400 i dwie po 200 miejsc. Kino, które nie ma jeszcze patrona, jest - jak się wydaje - pierwszą po 80 laty inwestycją kinową w mieście. Autor artykułu w Wiadomosciach Zagłębia uważa, iż patronem tym powinna zostać Pola Negri, pisząc, jej wybor to wprost idealna decyzja.

Piotr Dudała | 02/01/2006 | Komentarze [12]
Nieznany Jan Kiepura!

Największy nasz tenor, najbardziej znany polski aktor filmowy, bożyszcze tłumów. Porywał swym śpiewem widownie najważniejszych teatrów operowych świata: wiedeńskiej Staatsoper, mediolańskiej La Scali, londyńskiej Royal Albert Hall i nowojorskiej Metropolitan Opera w najpoważniejszych operach. Bisował wielokrotnie dla uwielbiającej go publiczności Broadwayu w operetkach i dopiero co rodzącym się musicalu.

Krzysztof Korn | 01/01/2006 | Komentarze [7]


Przenajświętsze Oblicze

Znajdź nas na Facebooku

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney