Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz SedlakSosnowiczanie!

3 grudnia 2005 r. na łamach Wiadomości Zagłębia ukazał się mój artykuł o pewnej osobie związanej z naszym miastem. Napisałem w nim, iż wśród wielkich nieobecnych w naszym mieście, obok Stanisława Wojciechowskiego – Prezydenta RP w latach 1922-26, znajdziemy jeszcze jedno nazwisko, jest to nazwisko Tomasza Arciszewskiego. Chciałbym by ten tekst zaingurował naszą zakładkę Sosnowiczanie. Będziemy przybliżać w niej sylwetki ludzi związanych z naszym miastem, znanych i nieznannych, tych co się tu urodzili, tych co tu mieszkali, pracowali, działali, a nawet tylko bywali oraz tych, którzy w naszym mieście spoczywają!

Piotr Dudała | 03/01/2006 | Komentarze [13]
Początek roku w Klubie Kiepury

W najbliższy poniedziałek, 9 stycznia o godz.18 w Miejskim Klubie im.J.Kiepury odbędzie się recital mistrzowski wybitnego skrzypka Krzysztofa Jakowicza. Przy fortepianie zasiądzie Elżbieta Naumann. Natomiast we wtorek, 10 stycznia o godz.17 odbędzie się wernisaż wystawy prac plastycznych Nieprofesjonalnej Grupy Artystycznej "Relacje".

Ania Urgacz | 03/01/2006 | Komentarze [1]
Pola Negri idealna kandydatka!

W miniony czwartek rozpoczęło działalność w Sosnowcu pierwsze w Zagłębiu kino sieci „Helios”. Na widzów czekają 4 sale: dwie po 400 i dwie po 200 miejsc. Kino, które nie ma jeszcze patrona, jest - jak się wydaje - pierwszą po 80 laty inwestycją kinową w mieście. Autor artykułu w Wiadomosciach Zagłębia uważa, iż patronem tym powinna zostać Pola Negri, pisząc, jej wybor to wprost idealna decyzja.

Piotr Dudała | 02/01/2006 | Komentarze [12]
Nieznany Jan Kiepura!

Największy nasz tenor, najbardziej znany polski aktor filmowy, bożyszcze tłumów. Porywał swym śpiewem widownie najważniejszych teatrów operowych świata: wiedeńskiej Staatsoper, mediolańskiej La Scali, londyńskiej Royal Albert Hall i nowojorskiej Metropolitan Opera w najpoważniejszych operach. Bisował wielokrotnie dla uwielbiającej go publiczności Broadwayu w operetkach i dopiero co rodzącym się musicalu.

Krzysztof Korn | 01/01/2006 | Komentarze [7]
Wielki Finał WOSP w Ottawie

W Ottawie zawiązała się grupa okolo 50 zapaleńcow, do których ja też się
zaliczam, aby zorganizować 8 stycznia br. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jesteśmy w stałym
kontakcie elektonicznym. Wierzymy, że dołożymy swoich kilka centów, aby pomóc polskim dzieciom.


Barbara Gołębiowska | 31/12/2005 | Komentarze [5]
Wielka Orkiestra w Sosnowcu!

Po raz kolejny samorząd studencki Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu organizuje sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra 8 stycznia 2006 r. Studenci razem z sosnowieckim Urzędem Miasta przygotowują wielki koncert plenerowy w Parku Sieleckim, w trakcie którego wystąpią: Szymon Wydra i Carpe Diem, grupa hip-hopowa Pocahontas, zespoły Sumptuastic i Beltaine.


Piotr Dudała | 29/12/2005 | Komentarze [5]
SZTUKA KOCHANIA czyli Sceny dla dorosłych

W piątek, 6 stycznia o godz. 19.00 w Teatrze Zagłębia odbędzie się premiera przedstawienia "Sztuka Kochania czyli Sceny dla dorosłych" wg Zbigniewa Książka, w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Wystąpią Ewa Kopczyńska, Joanna Litwin-Widera, Zbigniew Leraczyk oraz Grzegorz Widera.

Ania Urgacz | 29/12/2005 | Komentarze [2]
Sosnowiecfakty.pl wita w necie w Nowym 2006 Roku!

Mam przyjemność powitać Was w nowym sosnowieckim serwisie internetowym www.sosnowiecfakty.pl. Nazwa serwisu niejako tłumaczy, jakie cele sobie stawiamy. Po pierwsze, co jest chyba oczywiste, będziemy pisać o Sosnowcu.Po drugie, chcielibyśmy skoncentrować się na faktach, czyli informowaniu Was o ciekawych wydarzeniach w mieście i regionie. Ale to jeszcze nie wszystko!

Piotr Dudała | 27/12/2005 | Komentarze [5]

Przenajświętsze Oblicze

Znajdź nas na Facebooku

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney