Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z GuadalupeSosnowiecfakty. pl - pierwszy tydzień w necie!

Istniejemy już lub dopiero ponad tydzień. To zależy od punktu widzenia. Do końca wczorajszego dnia nasz licznik zarejestrował 2182 wizyty oraz 5144 odsłony. Jak na początek nie jest chyba najgorzej. Redaktorzy powoli się rozkręcają. Od nich i od Was zależy, żeby były znacznie lepiej. Wiele spraw się wydarzyło. Był już o naszej stronie artykuł w Dzienniku Zachodnim, "dorobiliśmy się" też strony fałszywki, którą założył Grzegorz Borowiecki z serwisu sosniwiec.info, z którego wywodzi się trzech członków zespołu. Można i tak zwalczać konkurencję. Cel uświęca środki!

Piotr Dudała | 08/01/2006 | Komentarze [8]
Wieści z Ottawy!

Po raz pierwszy mielismy w Ottawie WOśP w calej okazalosci. Impreza byla dla całej Polonii - od zabawy dla maluszków, poprzez mlodzież, skonczywszy na najstarszych. Byly liczne występy, prezentacje, cicha i glośna aukcja, loteria i
oczywiście puszki.Pomyslano tez o jedzeniu, domowej roboty pierogi, bigos i grochówka. Myślę, ze możemy wszyscy sobie pogratulować. Świetna, udana impreza!.

Barbara Gołębiowska | 08/01/2006 | Komentarze [414]
Fotoreportaż z Parku Sieleckiego

Mamy wciąż nadzieję, że wiele osób uda się jeszcze dziś do Parku Sieleckiego, aby pomóc chorym dzieciom, uczestnicząc w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tłumów tam, co prawda nie ma, ale dzień wciąż trwa. W imieniu organizatorów, mimo zimna, zapraszamy na tą fajną imprezę. Naprawdę warto odwiedzić Park Sielecki, atrakcji będzie mnóstwo. Teraz prezentujemy Państwu fotoreportaż z Finału WOŚP w Sosnowcu

Piotr Dudała | 07/01/2006 | Komentarze [11]
KRZYSZTOF JAKOWICZ W SOSNOWCU!

Krzysztof Jakowicz - jeden z najwybitniejszych polskich skrzypków przyjeżdża do naszego miasta! Jak już pisaliśmy, w poniedziałek, 9 stycznia 2006 roku o godz. 18:00 w Klubie Miejskim im. J.Kiepury dadzą wraz z akompaniatorką Elżbietą Neumann mistrzowski recital. Tego wieczoru usłyszymy dzieła Franciszka Schuberta, Cezara Francka, Fritza Kreislera, Henryka Wieniawskiego oraz Pabla Sarasate. Wstęp – 10 zł.


Krzysztof Korn | 07/01/2006 | Komentarze [1]
Kino Helios miejsce pamięci narodowej!

W artykule „Cześć ich pamięci!”, zamieszczonym w serwisie sosnowiec.info w dniu 4 października 2005 r., wspominając o postępach prac przy budowie Multikina Helios napisałem, że wszystko wspaniale, ale „Zapomniano (...), że teren ten jest jednym z miejsc pamięci narodowej. Mianowicie w marcu (i w kwietniu) 1942 roku zabito tam podczas publicznej egzekucji 6 obywateli polskich żydowskiego pochodzenia. Sądzę, że mała tabliczka na jednej ze ścian Kina Regionalnego Helios informująca o tym fakcie, powinna się, jak najszybciej po otwarciu kina, tam znaleźć.” Kino otwarto i... temat zdechł!. Dyskutując o patronie kina pamiętajmy!

Piotr Dudała
Redaktor Naczelny
serwisu sosnowiecfakty.pl


Piotr Dudała | 06/01/2006 | Komentarze [3]
Najświeższe informacje ze sztabu WOŚP przy Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu w Sosnowcu

Serwis sosnowiecfakty.pl, jak pewnie zauważyliście od początku swego istnienia tj. od 1 stycznia "gra" razem z Orkiestrą Jurka Owsiaka. Informowaliśmy o przygotowaniach do Finału w Sosnowcu, w Ottawie i...w Nowym Jorku. Nawiązaliśmy też kontakt z sztabem WOŚP przy Wyższej Szkole Zarządzania Marketingu W Sosnowcu. Szefowa sztabu Ela Klekot napisała do naszej Redakcji maila, którego poniżej publikujemy. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy powodzenia!


Piotr Dudała | 06/01/2006 | Komentarze [3]
Wielkie Granie tuż, tuż...

Juz jutro w całej Polsce zagra już po raz XIV-ty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. XIV Finał to zbiórka pieniędzy DLA RATOWANIA ŻYCIA DZIECI POSZKODOWANYCH W WYPADKACH, W TYM NA NAUKĘ UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY. W Sosnowcu będą działać 3 sztaby. W sumie ponad 300 wolontariuszy będzie tego dnia kwestować w mieście na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach. Główny koncert XIV Finału zaczyna się w Parku Sieleckim o godz. 12.00.

Piotr Dudała | 06/01/2006 | Komentarze [1]


Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney