Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z GuadalupeUKS Huragan Sosnowiec w czołówce Polski.

Drużyna juniorów sekcji tenisa stołowego UKS Huragan Sosnowiec swoimi wynikami podczas Mistrzostw Polski Juniorów odbywających się 9-12.05.2013r. w Krakowie potwierdziła przynależność do krajowej czołówki. Zawodnicy w składzie Szymon Twardowski, Jan Szymczyk i Szydło Aleksander po wywalczeniu tytułu Mistrzostw Śląska (Łaziska Górne) i zwycięstwie w Półfinałach Ogólnopolskich (Nysa) ostatecznie wywalczyli 9 miejsce w Polsce. Należy dodać, że Szymczyk i Twardowski dopiero w tym sezonie weszli do kategorii juniorów i występować w niej będą przez kolejne dwa lata. Indywidualnie Jan Szymczyk sprawił największą niespodziankę zawodów i wyeliminował jednego z głównych pretendentów do tytułu mistrzowskiego rozstawionego w zawodach z nr 2 Michała Bańkosza z Wrocławia i ostatecznie zajął 5 lokatę.

Piotr Dudała | 13/05/2013 | Komentarze [0]
Zapraszamy na wycieczkę: 11.05.2013 Kraków Krowodrza - Ojców

Stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Oddział im. Aleksandra Janowskiego w Sosnowcu, oraz Zagłębiowski Klub Przyjaciół Camino zapraszają na kolejną pieszą wycieczkę z cyklu "Szlakami św. Jakuba" .

Wycieczka odbędzie się w najbliższą sobotę, 11 maja 2013 i tym razem mamy do pokonania ok. 18 km trasę: Kraków Krowodrza - Giebułtów Prądnik - Ojców

Piotr Dudała | 10/05/2013 | Komentarze [0]
Wiosna na osiedlu Rudna 1 w Sosnowcu

zdjęcie: Piotr Dudała

Piotr Dudała | 09/05/2013 | Komentarze [0]
POBIEGNĄ ABY ZBUDOWAĆ W SOSNOWCU HOSPICJUM

W dniu 21 kwietnia w Sosnowcu – Zagórzu będzie miało miejsce oryginalne wydarzenie - grupa 4 zapaleńców – nauczycieli WF z UKS „Tramp” działającego przy ZSO nr 5 w Sosnowcu już od 4 rana wyruszy na trasę 12-sto godzinnego biegu sztafetowego, aby w ten sposób wspierać budowę pierwszego w Zagłębiu hospicjum stacjonarnego. Ta niecodzienna inicjatywa ma na celu pozyskanie środków finansowych na budowę hospicjum stacjonarnego w Sosnowcu oraz środków materialnych na jego bieżącą działalność, popularyzację biegów jako naturalną formę spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, promocję zdrowego stylu życia, integrację pokoleń mieszkańców miasta oraz promocje szkoły w środowisku lokalnym.

Piotr Dudała | 15/04/2013 | Komentarze [0]
BOW RIVER FALLS, BANFF

photo: Barbara Golebiowska

Barbara Gołębiowska | 13/03/2013 | Komentarze [0]
Dąbrowa Górnicza, Sławków: Zielony Ring Przemszy pamiętał o 150 rocznicy powstania styczniowego

Syberiada 2013 zorganizowana została 20 stycznia dla uczczenia 150 rocznicy Powstania Styczniowego i pamięci wszystkich mieszkańców Sławkowa, którzy zginęli tragicznie podczas II wojny światowej.

To wyjątkowe wydarzenie przygotowały organizacje społeczne wchodzące w skład Związku Stowarzyszeń „Zielony Ring Przemszy” tj. Oddział PTTK Huta Katowice w Dąbrowie Górniczej, Towarzystwo Miłośników Maczek „Granica”, Stowarzyszenie „Unia Dla Sosnowca”, Towarzystwo Miłośników Sławkowa oraz Światowy Związek Armii Krajowej Oddział w Sławkowie.

Redakcja | 01/02/2013 | Komentarze [1]
Zmarła Irena Półtorak

W minioną sobotę w wieku niespełna 80 lat, zmarła Irena Półtorak, założycielka sekcji piłki nożnej kobiet w KKS Czarni Sosnowiec, przewodnicząca Wydziału Piłki Kobiecej Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

- Kiedy żegnamy bliską osobę pozostaje smutek , żal...Pani Irena to legenda piłki kobiecej. Wspaniała osoba, której na pewno będzie nam brakować oraz wszystkim osobom związanym z naszym klubem jak i z Polskim Związkiem Piłki Nożnej – podkreśla Bartosz Górski, członek zarządu klubu.

Piotr Dudała | 07/01/2013 | Komentarze [0]


Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney