Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz SedlakStypendia dla studentów

Urząd Miejski poifnormował dzisiaj, iż termin składania wniosków o stypendia w ramach programu "Europejskie Stypendia Studenckie" został przedłużony do końca marca. Stypendia są wypłacane ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa i miasta. Wnioski o stypendia mogą składać studenci studiów magisterskich, licencjackich i inżynierskich, w których rodzinach dochód netto na członka rodziny miesięcznie nie przekroczył 504 zł. Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Edukacji UM w Sosnowcu, ul. Małachowskiego 3, pokój 30, tel.: 2960617.

Paweł Mikuła | 27/02/2006 | Komentarze [2]
W Sosnowcu 12 nowych radiowozów


Jak informuje Urząd Miasta, sosnowiecka policja ma 12 nowych radiowozów. 50 % środków na zakup pojazdów pochodziło z budżetu gminy pozostałe z budżetu państwa. Sosnowiecka policja wzbogaciła się o 12 nowych radiowozów. 7 oznakowanych marki Peugeot Partner oraz 5 radiowozów operacyjnych 4 Skody Octavia i 1 Chevrolet Aveo.

Agnieszka Rusak | 26/02/2006 | Komentarze [2]
Zagrożenie Ptasią Grypą - Apel Prezydenta Miasta!

W trosce o zdrowie Mieszkańców naszego miasta, apeluję o zastosowanie się do zamieszczonej niżej instrukcji Głównego Inspektora Sanitarnego. Jednocześnie proszę wszystkich o rozpropagowanie jej treści wśród bliskich i znajomych.


Prezydent Sosnowca Kazimierz Górski

Przyłączamy się do tego apelu, zamieszczając zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego!Piotr Dudała | 24/02/2006 | Komentarze [1]
Planowane remonty dróg

Niestety tegoroczna zima nas nie oszczędza. Obfite opady śniegu i niskie temperatury spowodowały znaczne uszkodzenia nawierzchni dróg na terenie Sosnowca. Rozpoczęto już jednak przygotowania do procedury przetargowej, która wyłoni firmy, prowadzące remonty na najbardziej zniszczonych ulicach.

Arkadiusz Chęciński | 23/02/2006 | Komentarze [9]
Bal charytatywny

W sobotę, 25 lutego o godz. 20.30 w nowoczesnej Auli Wydziału Nauk o Ziemi przy ul. Będzińskiej odbędzie się doroczny bal charytatywny. W tym roku bal odbędzie się w nieco zmienionej formule - bowiem jego gospodarzami są nie tylko władze samorządowe Sosnowca, ale również środowisko akademickie Uniwersytetu Śląskiego.

Ania Urgacz | 23/02/2006 | Komentarze [5]
Nowe autobusy

A w opozycji do poprzedniej informacji na stronie Urzędu Miejskiego optymistyczna informacja. Na konferencji prasowej zostały przedstawione plany zakupu ponad 70 autobusów i modernizacji przystanków autobusowych.

Agnieszka Rusak | 15/02/2006 | Komentarze [3]
Zbiórka ubrań dla potrzebujących

W związku z dużymi mrozami pod koniec ubiegłego miesiąca powołano w mieście sztab kryzysowy, składający się z przedstawicieli Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, straży miejskiej, policji, izby wytrzeźwień, Caritasu oraz organizacji pomagających osobom chorym i niepełnosprawnym.

Arkadiusz Chęciński | 13/02/2006 | Komentarze [3]
Gońcy zamiast poczty

Nowi gońcy będą pracować do końca lutego. W sumie jest ich teraz 16. Nowi pracownicy zostali zatrudnieni na umowę o pracę na czas określony. Ich wynagrodzenie wynosi 900 zł brutto. Dzięki ich pracy magistrat zaoszczędzi ok. 100 tys. zł.

Arkadiusz Chęciński | 08/02/2006 | Komentarze [5]
Informacje o poszkodowanych

W dwóch sosnowieckich szpitalach znajdują się poszkodowani we wczorajszej katastrofie. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Barbary przebywa 11 osób, w Szpitalu Miejskim nr 1 - jedna osoba. Wśród pacjentów jest jedna mieszkanka Sosnowca narodowości francuskiej oraz jeden obywatel Holandii. Do hospitalizowanych osób udali się prezydent Kazimierz Górski oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jacek Kazimierczak.


Piotr Dudała | 28/01/2006 | Komentarze [1]
Apel władz samorządowych o oddawanie krwi!

Sosnowieckie władze samorządowe apelują do wszystkich mieszkańców naszego miasta o włączenie się do akcji oddawania krwi dla poszkodowanych we wczorajszej katastrofie. Od godz. 7.00 w poniedziałek będzie czynna stacja krwiodawstwa w Szpitalu Miejskim nr 1 przy ul. Zegadłowicza 3. źródło: UM Sosnowiec
Piotr Dudała | 28/01/2006 | Komentarze [4]
Żałoba w Sosnowcu!

Przed chwilą otrzymałem SMS następującej treści: "W związku z wczorajszą tragedią w Katowicach, w wyniku której zginęlo kilkadziesiąt osób, Prezydent Sosnowca Kazimierz Górski (nie czekając na oficjalny komunikat Prezydenta RP) ogłasza 3-dniową żałobę na terenie całego miasta. Do wtorku włącznie odwołane lub przełożone zostają wszystkie imprezy rozrywkowe". Z poważaniem, Grzegorz Dąbrowski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Piotr Dudała | 28/01/2006 | Komentarze [2]
Prezydent Górski Europejczykiem Roku 2005?

Miesięcznik "Monitor Unii Europejskiej" w listopadzie ubiegłego roku zgłosił się do wszystkich gmin z propozycją wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie na tytuł "Europejczyka Roku 2005" w 6 kategoriach. Jedna z nich zakłada zgłoszenie w kategorii "Gospodarz gminy, miasta, regionu" – osoby, która ma szczególne osiągnięcia w kontaktach z Unią Europejską. Sosnowieccy radni jednogłośnie zdecydowali na wczorajszej sesji o wytypowaniu kandydatury prezydenta Kazimierza Górskiego do tego konkursu.

Piotr Dudała | 26/01/2006 | Komentarze [10]
Pomnik Ojca Świętego... z żaglem!

Wczoraj w Urzędzie Miejskim - informuje strona internetowa Urzędu - odbyło się kolejne spotkanie Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Papieża Jana Pawła II. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz miasta, duchowieństwa, samorządowcy. Na początku spotkania architekt Danuta Fredowicz,która zajmie się realizacją projektu zagospodarowania Placu Papieskiego przedstawiła najnowszą wizualizację projektu. Do poprzedniego projektu dodano nowe elementy, w tym około 25 metrowy żagiel, który stanąłby tuż przy pomniku.


Piotr Dudała | 25/01/2006 | Komentarze [22]
Nowa koncepcja szkolnictwa specjalnego?

Prezydent miasta w porozumieniu z Komisją Oświaty powołał zespół, który wypracuje koncepcję restrukturyzacji szkolnictwa specjalnego w mieście. Przypomnijmy, że wcześniejsza koncepcja Wydziału Edukacji UM zakładała funkcjonowanie dwóch zespołów szkół specjalnych. To wzbudziło protesty nauczycieli i rodziców dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1, którzy obawiali się likwidacji swojej szkoły. Władze miasta postanowiły więc poszukać wyjścia kompromisowego.Piotr Dudała | 18/01/2006 | Komentarze [2]
Fakty czy plotki?

W związku z dymisją wojewody Lechosława Jarzębskiego wręczoną mu przez jego następcę Tomasza Pietrzykowski w dniu 2 stycznia 2006r. były wojewoda znalazł się wśród poszukujących pracy. Ze źródeł zbliżonych do zazwyczaj dobrze poinformowanych dochodzą wiadomości, że tow. z SLD pozytywnie odpowiedzą na pytanie byłego wojewody. Pomożecie?

| 06/01/2006 | Komentarze [29]
Tajna strona Urzędu!

Sosnowiec ma ładną i ciekawą stroną internetową. Do tego dochodzi bogactwo informacji o mieście. Właściwie z każdej dziedziny. Czego tu nie ma? Historia, komunikacja, telefony, instytucje miejskie, gospodarka, kultura, sport, turystyka, rekreacja, edukacja, ochrona zdrowia, ochrona środowiska, życie religijne, hotele i gastronomia. Jest jednak jeden szkopuł, można sobie tylko popatrzeć. Informacji tych nie da skopiować, używając najpopularniejszej przeglądarki Internet Expolorer.


Piotr Dudała | 01/01/2006 | Komentarze [15]

Przenajświętsze Oblicze

Znajdź nas na Facebooku

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney