Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z GuadalupeStypendia dla studentów

Urząd Miejski poifnormował dzisiaj, iż termin składania wniosków o stypendia w ramach programu "Europejskie Stypendia Studenckie" został przedłużony do końca marca. Stypendia są wypłacane ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa i miasta. Wnioski o stypendia mogą składać studenci studiów magisterskich, licencjackich i inżynierskich, w których rodzinach dochód netto na członka rodziny miesięcznie nie przekroczył 504 zł. Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Edukacji UM w Sosnowcu, ul. Małachowskiego 3, pokój 30, tel.: 2960617.

Paweł Mikuła | 27/02/2006 | Komentarze [2]
W Sosnowcu 12 nowych radiowozów


Jak informuje Urząd Miasta, sosnowiecka policja ma 12 nowych radiowozów. 50 % środków na zakup pojazdów pochodziło z budżetu gminy pozostałe z budżetu państwa. Sosnowiecka policja wzbogaciła się o 12 nowych radiowozów. 7 oznakowanych marki Peugeot Partner oraz 5 radiowozów operacyjnych 4 Skody Octavia i 1 Chevrolet Aveo.

Agnieszka Rusak | 26/02/2006 | Komentarze [2]
Zagrożenie Ptasią Grypą - Apel Prezydenta Miasta!

W trosce o zdrowie Mieszkańców naszego miasta, apeluję o zastosowanie się do zamieszczonej niżej instrukcji Głównego Inspektora Sanitarnego. Jednocześnie proszę wszystkich o rozpropagowanie jej treści wśród bliskich i znajomych.


Prezydent Sosnowca Kazimierz Górski

Przyłączamy się do tego apelu, zamieszczając zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego!Piotr Dudała | 24/02/2006 | Komentarze [1]
Planowane remonty dróg

Niestety tegoroczna zima nas nie oszczędza. Obfite opady śniegu i niskie temperatury spowodowały znaczne uszkodzenia nawierzchni dróg na terenie Sosnowca. Rozpoczęto już jednak przygotowania do procedury przetargowej, która wyłoni firmy, prowadzące remonty na najbardziej zniszczonych ulicach.

Arkadiusz Chęciński | 23/02/2006 | Komentarze [9]
Bal charytatywny

W sobotę, 25 lutego o godz. 20.30 w nowoczesnej Auli Wydziału Nauk o Ziemi przy ul. Będzińskiej odbędzie się doroczny bal charytatywny. W tym roku bal odbędzie się w nieco zmienionej formule - bowiem jego gospodarzami są nie tylko władze samorządowe Sosnowca, ale również środowisko akademickie Uniwersytetu Śląskiego.

Ania Urgacz | 23/02/2006 | Komentarze [5]
Nowe autobusy

A w opozycji do poprzedniej informacji na stronie Urzędu Miejskiego optymistyczna informacja. Na konferencji prasowej zostały przedstawione plany zakupu ponad 70 autobusów i modernizacji przystanków autobusowych.

Agnieszka Rusak | 15/02/2006 | Komentarze [3]
Zbiórka ubrań dla potrzebujących

W związku z dużymi mrozami pod koniec ubiegłego miesiąca powołano w mieście sztab kryzysowy, składający się z przedstawicieli Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, straży miejskiej, policji, izby wytrzeźwień, Caritasu oraz organizacji pomagających osobom chorym i niepełnosprawnym.

Arkadiusz Chęciński | 13/02/2006 | Komentarze [3]


Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney