Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz SedlakCzesław Ryszka: ROK POD ZNAKIEM DOBREJ ZMIANY

W listopadzie mijają 365 dni „dobrej zmiany”: rok od wyborczego zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości, partii, która po raz pierwszy od 25 lat ma samodzielną większość w Sejmie i Senacie. Należałoby się pochwalić, że „dobra zmiana” jest zmianą realną, skoro po roku PiS jest liderem sondaży, utrzymuje jedność, realizuje obietnice wyborcze. Z okazji „roczku” warto przypomnieć co już za, a co przed nami. Za, to m.in.: program Rodzina 500+, program budowy tanich mieszkań na wynajem Mieszkanie+, sześciolatki w domu, zakaz zabierania dzieci rodzicom z powodu biedy, darmowe leki dla seniorów, płaca minimalna na poziomie 2 tys. zł, 12 zł jako minimalna stawka godzinowa za pracę, ustawa chroniąca polską ziemię, 15-proc. stawka CIT dla przedsiębiorców, dekomunizacja przestrzeni publicznej, polityka historyczna, dywersyfikacja dostaw energii, przekop Mierzei Wiślanej, Via Baltica, modernizacja sił zbrojnych, nowa strategia obrony terytorialnej.

Redakcja | 01/11/2016 | Komentarze [1]
Wniosek o zmianę nazwy Stadionu Lekkoatletycznego MOS w Sosnowcu

Arkadiusz Chęciński
Prezydent Miasta Sosnowca

Wilhelm Zych
Przewodniczący Rady Miejskiej
w Sosnowcu

Wnoszę ponownie o zmianę nazwy Stadionu Lekkoatletycznego Miejskiego Ośrodka Sportu przy ul. Mireckiego z obecnej nazwy Stadionu im. Stefana Płatka na stadion im. Witolda Dobrowolskiego, Sosnowiczanina, wybitnego komentatora sportowego. Uważam, że jest to odpowiedniejsza nazwa, po prostu lepszy patron, dla jednego z największych i najnowocześniejszych obiektów sportowych w mieście, niż obecny. Nie może największy lekkoatletyczny obiekt w mieście nosić imienia kogoś, kto tak naprawdę w sporcie niczym się nie wyróżnił, ani specjalnego, wyjątkowego dla tego sportu nie zrobił. Wykonywał swoją pracę, pracę urzędnika. Takiego go pamiętają ludzie i nie ma najmniejszej potrzeby, żeby robić z tego szczególny powód do chwały. Czy poza Sosnowcem, ktoś słyszał o Stefanie Płatku w związku ze sportem? Wątpię! Poza tym Stefan Płatek był prominentnym działaczem PZPR, w latach 1984-1989 I sekretarzem Komitetu Środowiskowego PZPR Nauczycieli w Sosnowcu, a następnie SLD.
Proszę o rozważenie mojej propozycji. Jako uzasadnienie mojej propozycji przesyłam biogram Witolda Dobrowolskiego w Wikizaglebie.pl.
Pozdrawiam.

Piotr Dudała
Redaktor Naczelny
www.sosnowiecfakty

Ps. Mój pierwszy wniosek w tej sprawie został złożony 23 maja 2011r.


Redakcja | 26/01/2016 | Komentarze [0]
Ksiądz od artystów z sosnowieckiej diecezji

Z księdzem Pawłem Sobierajskim, duszpasterzem środowisk twórczych diecezji sosnowieckiej, rozmawia Magda Nowacka


Właśnie otrzymał ksiądz z rąk księdza biskupa Grzegorza Kaszaka nominację na duszpasterza artystów. Czy było to dla księdza zaskoczenie?


Wolałbym potraktować tę nominację w kategorii nowego wyzwania, tworzenia nowej jakości. W diecezji sosnowieckiej nie było do tej pory takiego duszpasterstwa. Oczywiście mam już pomysły związane z nową funkcją, ale na pewno będę chciał skorzystać z pomocy oraz doświadczenia choćby księży w diecezji katowickiej, gdzie już od wielu lat istnieje takie właśnie stanowisko.

Piotr Dudała | 20/08/2011 | Komentarze [0]
Oddam w dobre ręce...

Do Redakcji

Panie Piotrze przesyłam obiecane zdjęcia. Suczka ma około siedmiu tygodni, została zaszczepiona, odrobaczona i regularnie dostaje witaminy przepisane przez weterynarza. Nadałam jej imię Dorka. Jest dość grzeczna, wesoła a na spacerze idzie przy nodze bez smyczy :) Gdyby znalazł sie ktoś chętny do adopcji proszę dać mi znaczć telefonicznie lub mailowo.
.....................................................................................................................Ania

Piotr Dudała | 26/03/2011 | Komentarze [2]
Bez komentarza

Zaćmienie Słońca

Redakcja | 04/01/2011 | Komentarze [4]
List do Redakcji

Zwracam się z prośbą o skierowanie osoby uprawnionej do wstrzymania ruchu pojazdów w celu umozliwienia bezpiecznego przekroczenia jezdni dzieciom i osobom niepełnosprawnym na przejście dla pieszych przez ulicę Grota Roweckiego na wysokości skrzyżowania z ulicą Reymonta - dojście do Szkoły Podstawowej nr 10.

Redakcja | 24/12/2010 | Komentarze [15]
Mikołajki FMS

Szanowni Państwo!

Pragnę zwrócić się z prośbą o poinformowanie, za pośrednictwem Państwa Redakcji, szerokiej opinii publicznej o kolejnym przedsięwzięciu społecznym organizowanym przez Federację Młodych Socjaldemokratów w Sosnowcu. Zapraszamy wszystkich najmłodszych mieszkańców Sosnowca wraz z rodzicami na imprezę mikolajkową, która odbędzie się 23 grudnia w godzinach 14.00 - 16.00 na Placu 100 - lecia. Dla każdego - zarówno - tego najmłodszego jak i nieco starszego przygotowane zostaną drobne upominki, które wręczać będzie Święty Mikołaj z Federacji Młodych Socjaldemokratów w Sosnowcu. Pozdrawiam !

Wojciech Nitwinko

Przewodniczący FMS
w Sosnowcu

Redakcja | 20/12/2010 | Komentarze [12]
Bez komentarza

Przejście dla pieszych "przy Bibliotece", ul. Grota Roweckiego w Sosnowcu

Piotr Dudała | 07/12/2010 | Komentarze [18]
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „FAMILIA” w Czeladzi

Stowarzyszenie powstało w październiku 2002 roku z inicjatywy rodziców pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy “Ostoja” w Czeladzi. Osobowość prawną uzyskało w połowie roku 2003. Misją stowarzyszenia jest wszechstronna pomoc osobom nie w pełni sprawnym i ich rodzinom (działa głównie na rzecz osób z obniżona normą intelektualną).

Krzysztof Kozieł | 28/02/2009 | Komentarze [3]
Odnośnie komentarzy…małe przypomnienie.


Od pewnego czasu nasiliła się duża ilość komentarzy w naszym serwisie. Cieszy nas duże zainteresowanie, z drugiej jednak strony dochodzi do pewnych nadużyć.Bartosz Górski | 07/05/2008 | Komentarze [10]
Podziękowanie od rodziców Magdy – Uśmiech Dziecka


Dwa miesięce temu pisaliśmy o problemach rodziców niepełnosprawnej Madzi Burdziak. Dzięki szybkiej reakcji naszych czytelników rodzice rozpoczęli starania o zakup specjalnych butów ortopedycznych. Stowarzyszenia „Zagłębie – Twoja Przyszłość” ofiarowało potrzebną kwotę na zakup bucików. Szczególne podziękowania dla Arkadiusza Chęcińskiego, radnego RM oraz Jarosława Pięty, posła na sejm RP. Dzięki szybkiej reakcji na artykuł „Uśmiech Dziecka„ i wpłacie na konto, rodzice od razu zgłosili się po zakup bucików.

Podajemy nr konta osobistego Madzi gdzie można wpłacać pieniądze.


Bank Pekao S.A. I/Warszawa
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
z dopiskiem "Na leczenie i Rehabilitację Magdaleny Burdziak"

Bartosz Górski | 18/04/2008 | Komentarze [6]
Co nowego w kinie Helios?


REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS SOSNOWIEC
WAŻNY: 14.03– 20.03.2008PREMIERA:„10 000 BC” prod. Nowa Zelandia/USA, od 12 lat: 9.30, 11.45, 14.00, 16.15, 18.30, 20.45, 23.00***
Bartosz Górski | 09/03/2008 | Komentarze [1]
Uśmiech dziecka.


Pomoc dla Madzi www.magdalena.dbv.pl


Kiedy ich poznałem, nie uświadamiałem sobie ogromu trudności jakie spotyka tą rodzinę. Mają piękną i wspaniałą córeczkę Madzie. Niestety od urodzenia nie chodzi, ma poważną wadę kręgosłupa - Wodogłowie wewnętrzne (wstawienie zastawko komorowo-otrzewnej, Skrzywienie stóp (końsko-szpotawe). Jak do tej pory Madzia przeszła 4 zabiegi korekty stóp, zabieg zamknięcia przepukliny ( po urodzeniu ) oraz zabieg wstawienia zastawki.

Bartosz Górski | 03/01/2008 | Komentarze [3]
Nadpalone zwłoki w Czeladzi

Dziś w nocy około godz. 3:30 na półpiętrze jednego z bloków mieszkalnych w Czeladzi ujawniono nadpalone zwłoki mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 33-latek najprawdopodobniej pił denaturat i przypadkowo zaprószył ogień.
Trwają czynności wyjaśniające to tragiczne zdarzenie.

Żródło www.policja.katowice.pl

Tomasz Gądek | 09/07/2006 | Komentarze [2]
Miotełka w tubce czyli Bożny się tłumaczy

Do redakcji przyszedł kolejny felieton internauty p. Bożnego, który tym razem tekst swój odnosi do dyskusji, jaka powstała po opublikowaniu felietonu pt. "Miotła w tubie", 8 marca br. Ten pierwszy można znaleźć pod adresem http://www.sosnowiecfakty.pl/news.php?id=439, do lektury kolejnego zapraszam dziś.

Ania Urgacz | 24/03/2006 | Komentarze [5]
Miotła w tubie

Zapraszam do lektury felietonu pt. "Miotła w tubie" nadesłanego do naszej redakcji przez jednego z internautów, p. Bożnego. Czy wywoła on dyskusję?

Ania Urgacz | 07/03/2006 | Komentarze [33]
Spotkanie z Jurkiem Adamuszkiem

W piątek 3 lutego o godz. 19.00 w Domu Polskim w Ottawie obędzie się spotkanie z Jurkiem Adamuszkiem, naszym podróżnikiem, odkrywcą, pisarzem ("Wyrachowane szalenstwo", "Kuba to nie tylko Varadero", "Slonie na olejno"), rekordzistą Quinessa, a przede wszystkim niezwykle interesującym czlowiekiem.


Barbara Gołębiowska | 29/01/2006 | Komentarze [1]
Kilkanaście ofiar śmiertelnych!

Kilkanaście osób zginęło, a ok. 80 zostało rannych w katastrofie hali targowej w Katowicach - poinformował Krzysztof Mejer, rzecznik woj. śląskiego. Poszkodowani trafiają w pierwszym rzędzie do szpitali w Katowicach i Sosnowcu, a także w Dąbrowie Górniczej, Siemianowicach Śląskich i Chorzowie. Pod zawalonym dachem może być co najmniej 100 osób. PAP 21.13


Zupełny dramat, tragedia, szok. Rozmiar tragedii jest olbrzymi. Byłem kiedyś w tej hali, to olbrzymi obiekt. Akcja trwa już 5 godzinę, na dworze jest - 15 C. Trudno wyrazić ból i współczucie. Brakuje słów. Ludzie szukają swoich bliskich. Zapalmy o 23.00 świeczkę w oknie na znak żałoby i pamięci, pokażmy że czuwamy, że jesteśmy z tymi ludźmi, choć poza modlitwą niewiele możemy zrobić.

Piotr Dudała | 27/01/2006 | Komentarze [5]
Maile do Redakcji!

Bardzo się cieszymy, że serwis zdobywa powoli zaufanie internautów. Przejawem tego są maile, które zaczynamy dostawać. Niektóre z nich dotyczą zwykłych ludzkich spraw. Postanowiliśmy je publikować w specjalnej kategorii: Do Redakcji. Być może poruszanymi sprawami zainteresują się osoby lub instytucje, które mogą lub powinne je rozwiązać. Zabaczymy! Dzisiaj pierwszy z nich od Barta z Rudnej 1. To ten sama osoba, która wymyśliła kiedyś nazwę Placu La Menel.

Piotr Dudała | 23/01/2006 | Komentarze [6]

Przenajświętsze Oblicze

Znajdź nas na Facebooku

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney