Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Rogalski: hel mógłby wyjaśnić mgłę w Smoleńsku

Pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy w Smoleńsku, mecenas Rafał Rogalski, chce, aby prokuratura zbadała możliwość rozpylenia w powietrzu helu tuż przed lądowaniem prezydenckiego samolotu. Jego zdaniem to mogłoby wyjaśnić mgłę oraz szybkie opadanie samolotu - informuje wprost24.pl.

- Zamierzam rozszerzyć wniosek o ekshumację Przemysława Gosiewskiego o przeprowadzenie badań spektralnych. Chodzi o sprawdzenie, czy w ciałach, a zwłaszcza w płucach, pasażerów znajdują się ślady helu. Obecność tego pierwiastka, który przecież nie występuje w naturze, mogłaby wyjaśnić bardzo szybkie opadanie samolotu oraz wzmożenie mgły – wyjaśnił Rogalski.Mecenas uważa, że należy sprawdzić każdą ewentualność. - Skoro prokuratura zlecała badania chemiczno-radioaktywne a sami Rosjanie wykonywali badania toksykologiczno-chemiczne, to powinno się też sprawdzić obecność helu – argumentuje.źródło: www.wprost24.pl
(RC)Autor: Redakcja | 26/04/2011
Komentarze
#1 | PAWLO dnia 30.04.2011 20:48
A, może "Ruscy", wyssali powietrze, była próżnia!!! To jest też możliwe. Ha, Ha, Ha. A, może to nie "ruscy", ani nie "hamerykanie", może NOL, czyli UFO, TO PANIE MECENASIE TEŻ JEST PRAWDOPODOBNE. Z całym szacunkiem dla rodzin, ale, tyle BZDUR już napisano ( a najwięcej maja Ci co guzik się na tym znają, maja pojęcie jak ślepy na kolorach). A, może to był sPiSek, też możliwe!!!!
#2 | czarne jest białe dnia 27.04.2011 21:53
Skąd pełnomocnik części ofiar katastrofy smoleńskiej wziął hipotezę o helu, którego rozpylenie mogłoby spowodować katastrofę smoleńską? Mecenas Rafał Rogalski powołuje się na "opracowania fizyków i chemików". Jak ustaliła "Rzeczpospolita", teoria o złowrogim helu nadeszła w anonimowym e -mailu do jednego z posłów PiS. Poseł (uczył fizyki w liceum) przekazał ją Rogalskiemu. Naukowcy podkpiwają. Tezę o stu tonach helu, których rozpylenie mogłoby doprowadzić do katastrofy, Rogalski lansuje od kilku dni. - Opracowanie, które zdobyłem od fizyków, a także chemików, stwarzają taką hipotezę - zapewniał w Radiu ZET Rogalski.
Prowadząca program Monika Olejnik pytała, kto mógłby rozpuścić hel przed lądowaniem tupolewa. - Ja nie wiem, kto mógłby. Pierwsze tropy wskazywałyby na Federację Rosyjską. Daleki jestem od tego, żeby wskazywać jakąś osobę. Poza tym jest to tylko i wyłącznie hipoteza, nie ma tu żadnej sensacji - odpowiadał Rogalski.
Hipoteza z helem może mieć makabryczne konsekwencje. Między innymi na jej podstawie mecenas chce składać wnioski o ekshumację ofiar katastrofy. - Zamierzam rozszerzyć wniosek o ekshumację Przemysława Gosiewskiego o przeprowadzenie badań spektralnych. Chodzi o sprawdzenie, czy w ciałach, a zwłaszcza w płucach, pasażerów znajdują się ślady helu - mówił tygodnikowi "Wprost" Rogalski.
Jak ustaliła "Rzeczpospolita", ekspertem Rogalskiego jest poseł PiS Andrzej Ćwierz. Absolwent Wydziału Matematyczno-Fizyczno-Chemicznego UJ. W 1987 r. obronił pracę doktorską z zakresu fizyki metali na AGH w Krakowie. Od 1990 r. uczył fizyki licealną młodzież w Jarosławiu. Teoria o niszczycielskim działaniu helu ("pułapce helowej" - jak fachowo mówił Rogalski) nadeszła do posła w anonimowym e-mailu.
W rozmowie z "Rzeczpospolitą" Andrzej Ćwierz przyznał, że takie opracowanie otrzymał na skrzynkę e-mailową, a że była przygotowana językiem fachowym, z dużą znajomością praw fizyki, i jej założenia, jego zdaniem, mają sens. Przedstawił ją Rogalskiemu jako wartą weryfikacji. Ćwierz nie należy do pierwszego szeregu posłów PiS. Ale nie waha się dopytywać o katastrofę smoleńska i publicznie dzieli się swoimi przemyśleniami: "Rzeczpospolita" spytała prof. Macieja Sawickiego z Instytutu Fizyki PAN, jak można przewieźć - wspominane przez Rogalskiego - 100 tysięcy ton helu. Okazało się, że byłyby problemy techniczne. - Ciekły hel [...] przechowuje się w specjalnych zbiornikach. Mają średnicę i wysokość po ok. 2,5 m, ważą ze 3/4 tony. To objętość małej łazienki. Na 100 ton helu potrzeba tysiąc takich baniaków - tłumaczy profesor. - Zaproponowana hipoteza nie przeczy prawom fizyki, jest do pomyślenia, ale na tak wielką skalę i z zachowaniem tajemnicy to nie do wykonania, nawet przez Rosjan - kwituje.
#3 | @JON dnia 27.04.2011 21:00
Spoko, nie muszą się śpieszyć, czekają do wyborów. Mecenas chyba coś czuje i dlatego taki aktywny.
Wypadek CASS-y był dawno w kraju, wszystko było na miejscu a wyniki śledztwa opublikowali dopiero dzisiaj. Jak się kto spieszy to się diabeł cieszy.
#4 | JON dnia 27.04.2011 14:30
ki diabeł z PO nie chce wyjaśnic tej targedii?
#5 | PAWLO dnia 27.04.2011 07:12
Tak, rewelacje, takie jak Kaczyński mówił ze na Wawelu nie jest pochowany brat, tylko ktoś ? Ciekawe że same "rewelacje" maja PiS uary. A, tak na poważnie jeżeli to miał by być zamach, to Amerykanie też musieli by w tym "uczestniczyć". USA i Rosja, wiedzą tyle o innych krajach że, w głowie sie nie mieści. Cały Świat jest przez nich prześwietlony, nic na tym Świecie nie dzieje się bez "cichego" przyzwolenia jednego lub drugiego!!! A, Polacy zachowują się jak by byli "pępkiem świata"
#6 | @Pawlo dnia 27.04.2011 06:57
Rozumowanie ad absurdum. Mecenas Rogalski nie jest taki głupi, jak się wam wydaje. Otwarcie trumien może przynieść różne rewelacje!
#7 | PAWLO dnia 27.04.2011 06:51
Z tego Pana taki Mecenas, jak z koziej dupy trąba!!! Ha, Ha, Ha. A, Ja podpowiadam trzeba zbadać sprawę 1-brzozy która urosła w tym miejscu w którym nie powinna, a może "ktoś" Ją tam posadził w ostatniej chwili 2- sprawę magnesów które są w ziemi, albo były bo "ruscy" już je wykopali 3- Czy Amerykanie nie macali w tym palców, bo nic na tym świecie nie dzieje się bez Dwóch Wielkich. No P, Rogalski do dzieła.Ha, Ha, Ha!!!
#8 | Uczeń 6 klasy szkoły powszechn dnia 26.04.2011 21:11
Pan mecenas Rogalski to chyba na fizykę nie chodził bo pewnie w tym czasie obalał komunę. Gdyby chodził i uwazał na lekcjach to by wiedział że naturalny skład powietrza jest następujący:
azot – 78,084%
tlen – 20,946%
argon – 0,934%
para wodna – 0,5–4,0%
dwutlenek węgla – 360 ppm
neon – 18,18 ppm
hel – 5,24 ppm
metan – 1,70 ppm
krypton – 1,14 ppm
wodór – 0,50 ppm
ksenon – 0,087 ppm
A gdyby jeszcze, dodatkowo zapytał kogoś kompetentnego to dowiedzł by się że stwierdzenie np. w zwłokach ludzkich zawartości HELU jest absolutnie niemożliwe, nawet minute po zgonie. Dlaczego - też łatwo się dowiedzieć.

Ale przecież "...należy sprawdzić każdą ewentualność...
Między innymi po to aby kolejni sensaci mogli powielać takie bzdury. Proszę zatem sprawdzić ewentualność że to kara którą wymierzyły bezposrednio niebiosa.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney