Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Co roku w Urzędzie Miejskim pracują absolwenci!

W ubiegłym roku w Urzędzie Miejskim pracowało 25 stażystów, a w tym jest ich o pięcioro więcej. Każdy zarabia około 470 zł miesięcznie. Warunkiem odbycia stażu jest ukończenie szkoły średniej lub uczelni wyższej, brak doświadczenia zawodowego i wiek (do 25 lat).

Większa szansa na potem- Każdy stażysta ma swojego opiekuna i jest nim zazwyczaj naczelnik lub kierownik któregoś z wydziałów. Każdy młody człowiek pracuje w takim samym wymiarze czasu pracy jak urzędnik - mówi Jarosław Malinowski, główny specjalista do spraw kadrowych w Urzędzie Miejskim.W tym roku stażyści pracują w UM przez dziesięć miesięcy, od początku lutego do końca roku.- W tym roku mieliśmy 30 miejsc dla stażystów. Preferujemy absolwentów takich kierunków jak na przykład ekonomia, prawo czy administracja - podkreśla Jarosław Malinowski. - Znaleźliśmy dwudziestu stażystów, którzy ukończyli takie wydziały.Staż ułatwia absolwentom znalezienie pracy. W tym roku w Urzędzie Miejskim pracuje 10 osób, które w zeszłym roku odbyły staż w magistracie.Niektórzy zostająRafałowi Łysemu staż się bardzo opłacił. Znalazł miejsce w Wydziale Informacji i Promocji Miasta.- Moja droga do stażu zaczęła się nieco inaczej niż innych. Zamiast do Powiatowego Urzędu Pracy przyszedłem do Urzędu Miejskiego z pytaniem o możliwość odbycia stażu. Tutaj wytłumaczono mi, co powinienem zrobić i udało się. W ubiegłym roku przepracowałem jako stażysta od lutego do końca listopada - opowiada Rafał Łysy. - Na początku tego roku dowiedziałem się, że Wydział Informacji i Promocji Miasta poszukuje pracowników. Zgłosiłem się do konkursu i teraz pracuję.Obecni stażyści też mają nadzieję na szczęśliwe zakończenie praktyk.- Bardzo chciałabym po zakończeniu stażu dalej pracować w urzędzie. Skończyłam dziennikarstwo na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Choć na razie nie pracuję w zawodzie, to przygotowuję informacje prasowe i udzielam informacji dziennikarzom. Na pewno nie jest to nudna praca, a jej plusem jest pewna stabilizacja - mówi stażystka Justyna Wysocka.


źródło: Dziennik Zachodni

Autor: Piotr Dudała | 27/07/2006
Komentarze
#1 | hihi dnia 02.08.2006 15:56
napewno jest tak jak wypowiadają się stażyści.Przerabiałem wiec wiem
#2 | ciekawski dnia 02.08.2006 11:05
Poprosimy o szczegóły z tym Muzeum
#3 | ciekawski dnia 02.08.2006 11:05
Poprosimy o szczegóły z tym Muzeum
#4 | coś mi to przypomina dnia 29.07.2006 11:08
Po roku dobrej pracy na bruk

Fabryka Opla w Gliwicach zwalnia setkę pracujących od roku wykwalifikowanych robotników, którzy byli zatrudnieni za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej - pisze "Rzeczpospolita". Na ich miejsce przyjdą nowi ludzie, bez doświadczenia. W przeciwnym wypadku Opel musiałby zawrzeć ze starymi pracownikami umowy o pracę. REKLAMA Czytaj dalej To chora sytuacja, nie można ludzi traktować jak krzesła przeznaczone do wymiany na nowe. Zawiadomiliśmy o sprawie Państwową Inspekcję Pracy, napisaliśmy też do rzecznika praw obywatelskich, bo uważamy, że doszło do nadużycia przepisów o pracy tymczasowej - uważa Sławomir Ciebiera, szef komisji zakładowej NSZZ "Solidarność" w należącej do General Motors gliwickiej fabryce. Więcej w "Rzeczpospolitej".

tak tez robi Dyrektor Muzeum w Sosnowcu
#5 | Ponte dnia 28.07.2006 20:04
470 zł to naprawdę kupa szmalu?! Zartuję! A ile potem zarabiaja ci stażyści? Chyba ze dwa razy więcej! Nie dziwmy się więc, że młodzież masowo ucieka od takich "dobrodziejów", którzy po prostu mają tanią, żeby nie powiedzieć darmową siłę roboczą!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney