Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


"Kto dopuszcza myśl o zamachu na polskiego prezydenta, ten jest oszołom i szaleniec"

- Amerykanie mają jakąś obsesję zamachu na ich prezydenta. U nas myśl o zamachu na polskiego prezydenta uznawana jest za szaleństwo - pisze na swoim blogu w Onet.pl Janusz Wojciechowski. - Ci Amerykanie mają jakąś obsesję zamachu na swojego prezydenta. Kto by go chciał zabić? W Polsce? Bzdura - czytamy dalej.


Eurodeputowany zaznacza we wpisie, iż prezydent Barack Obama "lata fortecą, osłanianą przez stado bojowych samolotów. Prezydent po ulicach i krawężnikach śmiga siedmiotonową pancerną limuzyną, ochranianą przez batalion uzbrojonych po zęby komandosów".- Gdzie przejeżdża pan prezydent, tam najpierw setki agentów sprawdzają każde okno, każdy płot, każde drzewo, każdy listek. Agenci w studzienkach, w piwnicach, snajperzy w kominiarkach za kominem. W kraju, do którego przybywa prezydent, cała policja, wojsko, wszystkie służby postawione są w stanie najwyższej gotowości. Pół miasta wyłączone z ruchu, zablokowane ulice, wywiezione samochody, wypędzeni wszyscy ludzie, psy, koty, a nawet mysz się nie prześlizgnie dodaje polityk i konkluduje: "Tak się ochrania prezydenta Stanów Zjednoczonych".

Janusz Wojciechowski twierdzi, że w Polsce "zamach na prezydenta jest z góry wykluczony, jako rzecz abstrakcyjna i zupełnie niemożliwa. Kto dopuszcza myśl o zamachu na polskiego prezydenta, ten jest oszołom, szaleniec, albo jeszcze gorzej - Macierewicz".

- U nas owszem, też uwija się wokół prezydenta paru gości ze słuchawkami w uszach, ale to raczej atrapa niż rzeczywista ochrona. No bo co polskiemu prezydentowi mogłoby się stać? - pyta polityk i kontynuuje: "Kiedy samolot z polskim prezydentem leciał do Smoleńska, nikt nie szalał, nikt nie sprawdzał lotniska, latarni ani brzózek. Nikt nie badał, kto siedzi na wieży kontrolnej, nikt nie interesował się, czy jest radar, czy działa system naprowadzenia".

Zdaniem eurodeputowanego "smoleńska tragedia doskonale pokazuje, że my Polacy nie mamy za grosz tej amerykańskiej obsesji, że ktoś mógłby nam zabić prezydenta". - Nie wierzymy w zamach nawet wtedy, gdy samolot z polskim prezydentem był fałszywie naprowadzany, na błędnym kursie i ścieżce. Nie wierzymy w zamach nawet wtedy, gdy samolot wywrócił się ponoć o brzózkę i wykonał takiego fikołka, o jakim fizykom się nie śniło. Nie wierzymy w zamach nawet wtedy, gdy samolot palił się w smoleńskim błocie, a na lotnisku piętnaście minut trwała drętwa cisza i nikt nawet nie włączył syreny - czytamy na blogu.

- Żyjemy w szczęśliwym kraju, gdzie wiara w drugie państwo i w drugiego człowieka jest bezgraniczna - kończy swój wpis janusz Wojciechowski.

(JS) źródło: www.onet.plAutor: Jerzy Jarosz | 29/05/2011
Komentarze
#1 | @PO-wiec z Sosnowca dnia 29.05.2011 21:35
wyjatkowo małospostrzegawczy PO-wiec! artykuły o katastrofie w Smoleńsku publikowane są w serwisie od 10 kwietnia 2010r! Smile nie mają one żadnego związku z wyborami ani z polityczną bieżączką!
#2 | PO-wiec z Sosnowca dnia 29.05.2011 20:28
Cóż za diametralna zmiana poglądów...po przegranych z kretesem wyborach do Rady Miejskiej.Już nie mogę się doczekać na kolejne wybory samorządowe.Z uwagą przestudiuję listy Prawa i Sprawiedliwości w poszukiwaniu pewnego nazwiska.Na LPR czy partię Marka Jurka raczej nie liczę. Za małe znaczenie i poparcie, chociaż to kadrowe, katolickie partie. Co mnie zresztą, obywatela katolickiego państwa, bardzo dziwi...Gratuluję słusznej decyzji.Też niektórzy nie mogli zrozumieć sensu tego członkostwa.Tylko ciągłe niedocenianie...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney