Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Nagrody "Humanitas" przyznane

Wczoraj w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu odbyła się uroczystość wręczenia Zagłębiowskiej Nagrody „Humanitas". Przyznawana jest ona już od 2006 roku osobom i instytucjom, które poprzez swoją działalność wnoszą szczególny wkład w rozwój Zagłębia Dąbrowskiego, umacniają wartości regionalne oraz przyczyniają się do pozytywnego postrzegania zagłębiowskiej małej ojczyzny. W tym roku Kapituła Konkursu w kategorii honorowej wyróżniła Jacka Cygana, a w kategorii promocyjnej Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. Tytuły wręczono podczas uroczystej gali, którą uświetnił koncert Renaty Przemyk z zespołem.

Autor: Piotr Dudała | 18/06/2011
Komentarze
#1 | n dnia 23.06.2011 03:38
Oczywiście miało być "paskudnym"
#2 | @paweł dnia 22.06.2011 12:43
krótko i na temat, jestem ZA!
#3 | Paweł dnia 21.06.2011 07:01
mnie się podoba Herb Zagłębia pracowany przez Forum dla Zagłębia, jest prosty, czytelny, a njaważniejsze, że juz się przyjął, wymyslenie "na siłę" cos nowego jestbez sensu!
#4 | z netu dnia 20.06.2011 14:54
osoba, zamieszczono: 19-06-2011 04:48
W samym Sosnowcu jest conajmniej kilkanaście instytucji bardziej zasłużonych dla miasta i Zagłębia, niż Zespół Szkół Specjalnych. Czy ta szkoła ma być wizytówką i ambasadorem Zagłębia? Szanuję bardzo trudną i odpowiedzialną pracę tutejszych pedagogów i dyrekcji z dziećmi specjalnej troski. Jednak na litość boską, jeśli szkoła specjalna, jakich jest w regionie więcej, dostaje nagrodę promocyjną, to jest to kpina. Następnym razem nagrodę dostanie np. przedszkole, żłobek albo budka z kebabem, tylko dlatego że współpracowały z WSH. Filologia UŚl jest dla WSH poniekąd konkurencją, więc ta kandydatura została uwalona już na starcie.
Potwierdzam że koncert Renaty Przemyk był świetny, zresztą absolwentki filologii UŚl.
#5 | n dnia 20.06.2011 13:06
Stary pseudoherb to kwoka broniąca swych jaj (piskląt) i kojarzy się z pokemonami albo innymi japońskimi kreskówkami. Osoby które to zaprojektowały musiały mieć "niezwykle wysokie poczucie estetyki"Wink jak to określił mój profesor z UJ i ASP.
#6 | Matty dnia 20.06.2011 05:55
ten nowy herb trąci Białorusią
#7 | miłośnik dnia 20.06.2011 02:30
Ten kurak w "herbie" Zagłębia ma takie rozczapierzone łapy, jakby przed zniesieniem jaja.Możliwe też że ów kurak się podniecił. Oczywiście podniecił się atmosferą wielkiej draki w czasie gali w Humanitas.
Pytanie do Pana Piotra Dudały: dlaczego Pan umieszcza na stronce niepoprawny heraldycznie i estetycznie "herb" Zagłebia? Przecież niedawno powstał nowy poprawny heraldycznie wizerunek opracowany, bodajże w Olkuszu.
Lubię Pana portal, lecz ten wstrętny kurak z FdZD nadaje się tylko do straszenia dzieci, nie tylko szkół specjalnych. Ewentualnie do straszenia pielgrzymów na szlaku św. Jakuba.
#8 | Misiek dnia 19.06.2011 20:17
Jakby się przypatrzeć kurakowi z herbu to można by rzec że został zerżnięty z herbu Sławkowa z baaardzo drobnymi zmianami Smile
Ciekawe czy władze Sławkowa pozwoliły na wykorzystywanie kuraka z ich herbu
#9 | Ulka dnia 19.06.2011 19:42
mimo tych zapewnień został jakiś niesmak!
#10 | pierre dnia 19.06.2011 19:09
To nie Humanitas przyznaje tę nagrodę, tylko kapituła, w której zasiada ponad 30 osób, w tym zaledwie 6 z Humanitasu, Więc jak niby Humanitas dała nagrodę pani Durek-Sypek, dyrektorce ZSS nr 4? Prof. Woźniczka też wykłada w Humanitasie, i co - jakby dostał nagrodę, to nie za osiągnięcia, tylko po znajomości? Podobnie prof. Wódz i prof. Wójcik? Weźcie się zastanówcie! A co do ZSS nr 4 - jest jedna z nielicznych w POLSCE placówek, która prowadzi zajęcia regionalistyczne dla dzieci z upośledzeniem umysłowym. Do tego zajmuje się propagowaniem dziedzictwa kulturowego regionu wśród niepełnosprawnych. Moim zdaniem w pełni zasłużyła na to wyróżnienie. A nagroda promocyjna nie jest za promowanie Zagłębia, tylko ma na celu promowanie instytucji, która ją otrzymała (stąd nazwa "promocyjna"Wink.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney