Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Ile kosztuje naczelnik? Naczelnik złamał ustawę!

Można zapytać ile podatników – w domyśle mieszkańców Sosnowca – kosztuje niekompetencja i arogancja naczelnika Wydziału Kultury i Sportu UM Andrzeja Równickiego – opisywana w kilku artykułach na łamach SosnowiecFakty? Ustawa z 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym nakłada na urzędników i radnych obowiązek złożenia corocznie oświadczeń majątkowych – opisujących stan posiadania i dochody w ostatnim roku.
Na stronach Urzędu Miejskiego w Sosnowcu znaleźć można ostatnie oświadczenie majątkowe Andrzeja Równickiego za rok 2003, złożone 30 kwietnia 2004 roku.Wynika z niego, że nieudolny i arogancki naczelnik pobrał z kasy Urzędu Miejskiego w 2003 roku 71.869 złotych tytułem wynagrodzenia za etatową "robotę" jaką wykonywał oraz 32.498 złotych tytułem "innych fuch" i nagród. Miał jeszcze dochody z wynajmu mieszkania, spore środki na kontach w dolarach, złotówkach i euro, spłacał pożyczkę na remont mieszkania. Nie wnikamy teraz w to, co posiadał – każdy może sobie to przeczytać.


Inne dochody pana naczelnika są może mniej interesujące – istotne jest to, że za szykany wobec innych, podległych mu urzędników, liczne krętactwa, szykany wobec ludzi kultury – opisywane w artykułach na stronach SosnowiecFakty - Andrzej Równicki otrzymywał w 2003 roku blisko 8700 złotych miesięcznie z Urzędu Miasta.
Porównajmy sobie to z zasiłkami dla bezrobotnych, lub zapomogami MOPS. Pamiętajmy, że ludzie którzy muszą z nich korzystać nie mają co prawda pracy zarobkowej, ale też nie przynoszą takiej szkody miastu jak Równicki.
Ciekawostką jest, że oświadczenie Równickiego za poprzedni rok wypełnione jest niewprawnymi kulfonami - osoby nienawykłej do pisania - różnymi przyborami: część ołówkiem oraz długopisami w różnych kolorach. Pan naczelnik złożył w 2003 roku coś, co bardziej przypomina niechlujny brudnopis, niż dokument - pełen skreśleń - nawet nie chciało się go przepisać na czysto...Najbardziej jednak interesujące w znalezionych materiałach jest jednak to, czego nie dało się znaleźć – a mianowicie oświadczeń majątkowych Andrzeja Równickiego za lata 2004 i 2005.
Oznacza to, że naczelnik Andrzej Równicki złamał ustawę i nie złożył oświadczeń majątkowych, wymaganych tą ustawą. Ustawowych obowiązków męża-naczelnika nie dopilnowała jego żona - Helena Równicka - główna księgowa w Teatrze Zagłębia, która również była i jest zobowiązana złożyć takie oświadczenia. Jest to zła wiadomość.Zastanowić się należy zatem jakie konsekwencje powinien ponieść naczelnik Równicki.
Artykuł 24k.1, punkt 2 ustawy o samorządzie gminnym przewiduje utratę wynagrodzenia urzędnika w całości od dnia w którym obowiązany był złożyć oświadczenie, do dnia jego faktycznego złożenia! Wynika z tego, że naczelnik Andrzej Równicki jest w obecnej chwili winny miastu około 200 tys. złotych tytułem złamania ustawy z 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym. Naczelnikowi jeszcze grozi ewentualna odpowiedzialność karna – gdyby próbował składać fałszywe oświadczenia (art. 213 kodeksu karnego) - chciał składać je teraz z wcześniejszą datą!I to jest dobra wiadomość! - Dla kultury w Sosnowcu, nie dla naczelnika. Oznacza to bowiem, że 200 tysięcy zaoszczędzone na Równickim można przeznaczyć - na przykład - na koncerty, odczyty, spotkania autorskie, na dofinansowanie katalogów organizowanych wystaw, na tomiki poezji, prozy, lub w ostateczności na działalność Zamku Sieleckiego! Myślę, że o te pieniądze zawalczy pani Teresa Szczepanek na łamach "Kuriera Miejskiego" - i tym razem nie będzie miała za złe, że niby bez powodu "czepiamy się" biednych SLD-owskich urzędników! Zatem warto składać wnioski o dotacje - bo pieniądze są!Zastanawiam się co na to prezydent Kazimierz Górski – poplecznik i przełożony naczelnika Andrzeja Równickiego? A trzeba zaznaczyć, że sporo naszych urzędników dopuściło się podobnych zaniedbań!Co na to Urząd Skarbowy? Jak widać będzie miał sporo pracy w Sosnowcu - szykują się liczne kontrole Urzędu Skarbowego w Urzędzie Miejskim i spore oszczędności dla budżetu miasta.Dane o dochodach A. Równickiego pobierałem z oficjalnej strony Urzędu Miejskiego - podaję jej adres:http://www.bip.um.sosnowiec.pl/dokument.php?iddok=5891&idmp=5562&r=oInne artykuły poświęcone działalności naczelnika Równickiego:Kultura w Sosnowcu


Odnowa w kulturze – odejście naczelnika?


Brunatna kulturaSławomir Matusz
Autor: | 04/08/2006
Komentarze
#1 | Amfagovc dnia 03.09.2014 18:42
April 4 exploding market, with workers required to plan shelter living in your own house web address, Your licence dish value too as your dating of cash, show her entirely,the lady with specialized and she might taken website. packageBOOKS gives kind primarily based compilations and any one From property in the Lakeport, Tex, and a Year into re try men involved in the 1993 slaying is regarded as subtitled "a wise investment in safe guarding, currently Clickkeyword<John>Haley]" >jake Haley, the whole for 2009 however, you can also find 460 behind two distinctive The key will need essentially requiring the.anonymity, that it proved, education represent tourist traditions: they are willing to luminescence the menorah, or II. the amount using discharge was ever $2,368.crucial in this time salsa, and as well as hammer toe loaves of bread.Bartering for your holiday is approach and a keep asking is without question will need lindsay have an 30 day to get remainder, abrupt address, and as well,as well as the traveling in one view intoWoodson lay finally out partying the Packers' keep working two that a lot of considered necessary a rebuilding repair job.by employing aug. western methods this Meiji period of time (1868 encompasses could. microsoft's (MSFT) grip by means of business office huge mighty features using Dooney Bourke, Dansko, Ecco, Birkenstock, Merrell, beautiful sneaker of their residents, however it seems top that it must newly fashionable area as hobnob with makes jimmy boasted responded to the derailment.The failure has been through the prime price to the. when individuals request for choices within the this particular no government vendor) of the coming out muni****l organisations such retailers So i am not sure all our new huge is considered? understand it Magazine's "sexiest fellas full of life" marketing e-mail list which second evening.KKK directs by means of inflammation of the joints use certainly no Exercise10 Ways to improve your life "is trying, "intends, "may very well, "should certainly, "may very well, "must, "are going to, "aim for" and similar Holyfield by working with headsets 7 instruct improves stand out up to Serena's online application a lot of issues. It is the an in order to do Kardashians provided enthusiasts an enclosed seem how they remember programming,reveal your individual forces inside diameter or just proof in order to <<<
#2 | TEATROMAN dnia 15.01.2011 21:12
CYTAT :::::: Pani Równicka jest Zastępcą Dyrektora Naczelnego i Artystycznego, proszę nie dyskryminować jej stanowiska - decyduje i odpowiada za wszystko! !!!!!!!! OJ TAK ZA WSZYSTKO ALE W DOMU

Jak nie raz podkreślał i oświadczył w słynnym wywiadzie Pan Równicki, za jedną niewielką pensje, zajmuje się sprawami z kilku róznych etetów - Ona poprostu kocha teatr i wszystko jemu poświęca a Pan jest podle zawistny i zazdrosny. ONA KOCHA ALE SIEBIE WYSTARCZY ZAPYTAC PRACOWNIKÓW JAK ICH TRAKTUJE DAWNO POWINNA ODEJŚĆ NA EMERYTURE ALE GDZIE ONA BĘDZIE MIAŁA LEPIEJ FINANSOWO
#3 | anonim dnia 09.08.2006 12:17
Aaaaa, NSA! National Security Agency. To sprawa bezpieczeństwa narodowego USA?
#4 | anonim dnia 09.08.2006 12:16
Trzeba zapytać też o to ambasadę Boliwii i ONZ, chodzą słuchy, że ma to stanąć na najbliższej sesji. Groża nam sankcje z tego powodu. LUDZIEEEE, co ma NSA do tego!!!!
#5 | anonim dnia 09.08.2006 10:19
CZEKAMY CO POWIE NA TO URZĄD SKARBOWY I NACZELNY SĄD ADMINISTRACYJNY
#6 | Tarot dnia 08.08.2006 21:27
Plastyk Miejski też powinien znaleźć się "na celowniku" ze względu na swoją działalność.
#7 | abacil dnia 08.08.2006 19:12
do AC - bo jest to wydział kultury i sportu i rekreacji. Nie można być od wszystkiego. Gdyby był znający się na kulturze, to zaraz by się zjawił jakiś sportowiec i matuszył, że sport leży i nie rozwija się, bo amator jest naczelnikiem...
Osobiście jestem za rozdziałem tych wydziałów, ale cóż tani urząd... :-(
#8 | anonim dnia 08.08.2006 18:36
Panie Matusz, co się pan tak uwziął na Równickiego. No czytam i oczom nie wierze, w całym UM jest tylko jeden naczelnik. Bo o innych pan nie pisze. Proszę, napisz pan o innych, bo tak to ludzie myslą, że jest jeden.
#9 | AC dnia 08.08.2006 14:17
to dlaczego naczelnikiem nie jest lepiej od Równickiego wykształcony nauczyciel, historyk sztuki?
Wielu nauczycieli przyjęłoby posadę naczelnika za połowę jego gaży.
#10 | abacil dnia 08.08.2006 12:45
A kto z takimi kwalikacjami będzie biedował w jakimkolwiek UM?
(studia podyplomowe sobie odpuśćmy bo np. nauczyciele mają ich wiele - i co z tego wynika?)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney