Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Rycerze Kolumba: prawo do życia

Jednoznacznie i bezkompromisowo opowiadamy się za życiem - deklaruje Krzysztof Orzechowski, delegat stanowy Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce. 30 czerwca odbędzie się w Sejmie pierwsze czytanie obywatelskiego projektu, który z dotychczasowej ustawy eliminuje wszystkie wyjątki dopuszczające przerywanie ciąży.
W przekazanym KAI oświadczeniu Krzysztof Orzechowski podkreślił, że "prawo do życia jest najbardziej fundamentalnym, naturalnym i niezbywalnym prawem każdego człowieka i dlatego jego ochrona jest naszym obowiązkiem nie tylko jako członków społeczeństwa, ale szczególnie jako katolików". Dodał, że "zgodnie z wyznawaną przez nas wiarą, to Bóg decyduje o początku i końcu życia człowieka".- Odpowiadając na wezwanie Konferencji Episkopatu Polski, proszę was, zacni bracia, aby w czasie obrad Sejmu, każdy z nas prosił Pana Boga o światło mądrości Ducha Świętego dla parlamentarzystów. Wzywam was także do wspólnej modlitwy, by decyzje w sprawie obywatelskiego projektu ustawy zostały podjęte zgodnie z wolą Bożą. Prośmy przez wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej, patronki Rycerzy Kolumba w Polsce - zaapelował Krzysztof Orzechowski.

Podczas pierwszej rady stanowej, która odbyła się w maju w Częstochowie, Rycerze Kolumba zobowiązali się m.in. do wspierania wszelkich inicjatyw podejmowanych przez Konferencję Episkopatu Polski, aby budować kulturę życia. Podjęto również decyzję odnośnie promowania działań w sprawach dotyczących ochrony życia ludzkiego i zachowania jego godności.

Rycerzy Kolumba sprowadził do Polski abp Zygmunt Zimowski. Pierwsze Rady powstały w 2006 roku w Krakowie, Radomiu i Starachowicach. Rycerze na całym świecie prowadzą kuchnie dla biednych, zaopatrują inwalidów na całym świecie w wózki, w parafiach zachęcają młodych do akcji charytatywnych, organizują imprezy sportowe, fundują także stypendia dla kleryków. W Polsce jest ponad 30 rad Rycerzy Kolumba, skupiających ok. 1,7 tys. osób.


www.diecezja.sosnowiec.plAutor: Piotr Dudała | 28/06/2011
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?