Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


W najnowszym Gościu: krzywdy nikt nie naprawi

Jeżeli ktoś nie chce się denerwować, niech nie czyta kilku poniższych zdań i tekstu „Niewinni” na str. 42–43. W ostatnim dniu czerwca Prokuratura Okręgowa oczyściła z zarzutów członków byłej już Komisji Majątkowej, zajmującej się zwrotem zagrabionego przez komunistów mienia kościelnego.Od ponad roku czterej członkowie tej Komisji, w tym dwaj przedstawiciele strony kościelnej, ks. Mirosław Piesiur z Katowic i mecenas Krzysztof Wąsowski z Warszawy, mieli postawione zarzuty kryminalne poświadczenia nieprawdy. Zdaniem prokuratury mieli przyczynić się do przekazania zgromadzeniu elżbietanek 47 hektarów ziemi w Białołęce po zaniżonej cenie. Przez wiele miesięcy trąbiły o tym prawie wszystkie media.Komisja Majątkowa stała się ulubionym chłopcem do bicia. Tyle razy powtarzano na jej temat kłamstwa, że gdyby dziś postawić sondażowe pytanie, z czym kojarzy się Komisja Majątkowa, obawiam się, że najczęstszą odpowiedzią byłoby słowo „oszustwo”.

Do ukształtowania tego fałszywego obrazu przyczyniła się prokuratura. Dzielnie zabrała się do pracy. Uruchomiła funkcjonariuszy ABW, a potem CBA, zgromadziła kilkadziesiąt tomów akt, postawiła wspomniane wyżej zarzuty, by na końcu stwierdzić, że… nie było żadnych podstaw do ścigania członków Komisji Majątkowej. Innymi słowy, prokuratura stwierdziła, że postawione zarzuty były bezpodstawne. Wspaniale, powie ktoś, sprawa dobrze się zakończyła, sprawiedliwości stało się zadość.

Tyle tylko że w międzyczasie Komisja została okryta niesławą, a później z tej między innymi przyczyny rozwiązana. Nie mówiąc już o napiętnowanych członkach Komisji. Życie pod pręgierzem prokuratorskich zarzutów, na dodatek szeroko rozpowszechnionych przez media, jest katastrofą i dla prawnika, i dla księdza, i w końcu dla urzędnika. Czy ktoś naprawi wyrządzoną im krzywdę? Obawiam się, że ani w gazetach, ani w telewizji nie pojawią się materiały próbujące przywrócić dobrą sławę zarówno Komisji, jak i jej członkom.

ks. Marek Gancarczyk
redaktor naczelny Gościa Niedzielnego

Prócz tego w najnowszym Gościu Niedzielnym:

– Grecy byli rozpieszczani zarówno przez swoje rządy, jak i przez Brukselę. Dlatego cofnięcie tego, co się uzyskało, jest tak bardzo bolesne – mówi Grzegorz Dziemidowicz. Przed Grecją są dwa scenariusze – twierdzą specjaliści. W pierwszym Grecja bankrutuje jutro. W drugim za kilka miesięcy - uważa Tomasz Rożek.

Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci włoskiego Kościoła, tzw. papabili – był w gronie faworytów na ostatnim konklawe. Kardynał Angelo Scola zrzuca szaty patriarchy Wenecji. Papież mianował go arcybiskupem Mediolanu.

O tym, czy warto liczyć demony siedzące na tabletce homeopatycznej i dlaczego złe duchy nie znają się na żartach, z egzorcystą ks. prof. Leszkiem Misiarczykiem rozmawia Marcin Jakimowicz.

Prawdopodobnie pod Kutnem znajdują się największe w Polsce złoża gazu ziemnego. A w pobliskiej Łodzi będą kształcić specjalistów od wydobycia gazu łupkowego.

Autor: Piotr Dudała | 09/07/2011
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney