Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Sukces PiS i demokracji

Cieszę się, że Trybunał Konstytucyjny przyznał rację PiS i orzekł, że dwudniowe wybory oraz zakaz spotów jest niekonstytucyjny - mówi Joachim Brudziński z PiS. Trybunał Konstytucyjny uznał, że dwudniowe głosowanie byłoby niekonstytucyjne oraz, że niekonstytucyjny jest zakaz emitowania płatnych spotów i bilbordów. Z powodu tego rozstrzygnięcia PiS odczuwa satysfakcję. Jednak byłaby ona pełniejsza, gdyby TK uznał, w zgodzie z wcześniejszymi orzeczeniami, że jakakolwiek próba majstrowania przy kodeksie wyborczym na pół roku przed wyborami jest niezgodna z konstytucją.Cieszę się, że TK uznał, zgodnie z prawem i zdrowym rozsądkiem, że przepis z konstytucji, mówiący o wyznaczeniu wyborów na dzień wolny od pracy, literalnie oznacza jeden dzień a nie dwa dni, a więc głosowanie będzie jednodniowe. Okazało się, że Platforma nie może wszystkiego. PO musi przełknąć gorzką pigułkę orzeczenia Trybunału i to daje satysfakcję. Cieszy, że krok po kroku, pomimo zawirowań, budujemy demokratyczne państwo prawa.
Zadowolenie z wyroku Trybunału przysłaniają jednak wątpliwości wobec zachowania w ostatnich dniach Państwowej Komisji Wyborczej, która dokonuje nadinterpretacji tego, co jest kampanią wyborczą, a co kampanią informacyjną partii politycznej. Mam na myśli możliwość komunikowania się z elektoratem za pomocą spotów i billboardów. Zastanawia dlaczego PKW, nie czekając na orzeczenie TK, przy dużych dysproporcjach w dostępie do mediów opozycji i partii władzy, interpretuje to prawo na korzyść PO.

źródło: Fakt.plAutor: Jerzy Jarosz | 22/07/2011
Komentarze
#1 | Polak dnia 22.07.2011 15:22
J. M. Rymkiewicz ponad rok temu zwracając się do Jarosława Kaczyńskiego, pisał:
"To co nas podzieliło - to się już nie sklei,
Nie można oddać Polski w ręce jej złodziei,
Którzy chcą ją nam ukraść i odsprzedać światu,
Jarosławie! Pan jeszcze coś jest winien Bratu!"
#2 | Prof. Stefek N. dnia 22.07.2011 13:30
To obrzydliwe, podłe, chamskie, to świństwo, ci ludzie są chorzy z nienawiści, powinno się ich pozamykać, to pornogrubasy!!!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?