Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Brat ofiary 10.04: Tusk chce sprawić nam kolejne cierpienia

- Jestem zawiedziony, choć spodziewałem się takiego postępowania premiera Donalda Tuska. Nieudostępnienie raportu o katastrofie Tu-154M rodzinom ofiar to jeden z elementów polityki premiera, która ma na celu zmarginalizowanie nas, sprawienie nam kolejnych cierpień i pokazanie miejsca w szeregu - mówi dla Onet.pl Andrzej Melak, brat śp. Stefana Melaka, który zginął w Smoleńsku.Powodem takiego żalu Andrzeja Melaka jest oświadczenie premiera Donalda Tuska, że raport komisji ministra Jerzego Millera o katastrofie Tu-154M w Smoleńsku nie zostanie udostępniony rodzinom ofiar przed jego upublicznieniem 29 lipca. - Ja pytany czy rodziny otrzymają wcześniej te informacje, zawsze mówiłem, że nie przewidujemy takiej procedury, a nie, że przewidujemy. Nie chcę nikogo rozczarować - powiedział szef rządu.

W rozmowie z Onet.pl A. Melak zwraca uwagę, że w "cywilizowanych krajach" rodziny ofiar mają możliwość wcześniejszego poznania przyczyn katastrofy. - Ale w Polsce standard to Mińsk i Moskwa. To jest przykre - mówi z żalem. I dodaje, że nigdy nie wyobrażał sobie, iż doczeka czasów "galopu w kierunku PRL", bo w jego ocenie Polska staje się coraz bardziej "republiką postsowiecką".


Melak nie ma zaufania do komisji Millera. - Jak można mieć zaufanie do komisji, która jest sędzią we własnej sprawie? - pyta. I wskazuje, że za przygotowanie wizyty 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku żaden z ministrów ani urzędników nie został ukarany. - Przeciwnie: zostali awansowani i wyróżnieni. To świadczy o bezkarności i braku jakichkolwiek hamulców - podsumowuje Melak.

Premier Donald Tusk powiedział, że nie przewiduje, by rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej otrzymały raport komisji Jerzego Millera wcześniej niż zostanie on upubliczniony. Powtórzył też, że 29 lipca to ostateczny termin publikacji raportu.

Raport Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego liczy ponad 300 stron. Szef MSWiA przekazał go premierowi osobiście pod koniec czerwca.

(Kle) www.onet.plAutor: Jerzy Jarosz | 24/07/2011
Komentarze
#1 | Ocalały z watahy dnia 25.07.2011 07:23
Sprawa jest już dawno wyjaśniona przez Prezydenta RP i Ministra od dyplomacji, w jego wypadku "dyplomacji (to ten sam co nawoływał do dożynania watahy, wypadki w Łodzi oczywiście bez związku) Obaj panowie w trakcie swoich licznych zagranicznych wyjazdów i wywiadów tłumaczą wszem i wobec, że wina jest po stronie polskiej a konkretnie winni są piloci. Świat już dzięki tym panom poznał "prawdę"
#2 | Tomek dnia 25.07.2011 07:16
za dużo tych sztuczek i tricków!
#3 | Adamiak Adam dnia 25.07.2011 06:50
Geniusz Kaszub na siłę uszczęśliwia Polaków raportem w języku rosyjskim i angielskim. Należy Geniuszowi Kaszub podziękować uprzejmie, że nie przyszło mu do jaśnie oświeconej głowy tłumaczyć raportu na chiński, japoński, mongolski lub eskimoski. Przecież jeżeli nie będzie tłumaczenia na eskimoski to Polacy nic z tego nie pojmą. Przypominam, że raport Anodiny ukazał sie wyłącznie po rosyjsku i tłumaczony był online, co zajęło w sumie 2 godziny. Każdy średnio inteligentny człowiek wiedział, że publikacja nastąpi w połowie wakacji w tzw sezonie ogórkowym. Czyż 29 lipca nie jest dokładnie połową wakacji i sezonu urlopowego.?
#4 | jon dnia 24.07.2011 21:33
Wydaje mi się,że wyjdzie z raportu wina PIS. Ciekawe czy sie pomyliłem.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney