Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Naczelnik Guzik nie zna tematu! Czyżby?

Upominam się o ten "temat" czwarty rok i... guzik z tego - napisałem w newsach zamieszczonych w serwisie sosnowiecfakty.pl 18 maja i 19 lipca 2006 r. Dzisiaj właśnie "tym" tematem zajął się red. Tomasz Bienek z Dziennika Zachodniego w artykule pt. "Wchodzą prosto pod koła". Miejmy nadzieję, że skutecznie. Chodzi o zakręt przy ul. Baczyńskiego w Sosnowcu pozbawiony chodnika na odcinku pomiędzy przystankami tramwajowymi przy hali w Milowicach. Ja w tej sprawie interweniowałem w Urzędzie od 4 lat!!!Jednym z moich rozmówców był właśnie Wojciech Guzik Naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Moje najwyższe zdumienie budzi więc jego wypowiedż zamieszczona w Dzienniku, cytuję: "Musimy sprawdzić, jak wygląda sytuacja na miejscu. (...)Poruszymy ten problem na najbliższej konferencji z Miejskim Zakładem Ulic i Mostów. Po wizji lokalnej zadecydujemy, czy położymy tam kawałek chodnika, czy jego budowę odłożymy na przyszłość. Jeśli okaże się, że trzeba będzie wybudować długi chodnik, być może znajdzie się to w planach inwestycyjnych miasta. Budowa taka wiązałaby się z przebudową części ulicy. Będziemy starali się znaleźć jakieś sensowne rozwiązanie.".

Moje zdziwienie wynika z tego, że można odnieść z tej wypowiedzi wrażenie, jakby w ogóle nie znał tematu i dopiero musiał sprawdzić, jak sprawa wygląda i tym celu udać się na wizję. Było na to sporo czasu!. Ze smutkiem muszę stwierdzić, że moje interwencje w tej sprawie były przez Pana Naczelnika w przeciągu 4 lat zupełnie zlekceważone. Mówię to z tym większym smutkiem, ponieważ pracowaliśmy kiedyś w tym samym wydziale przy jednym biurku, byliśmy kolegami. Jak widać dopiero interwencja miejscowej gazety skłoniła Pana Naczelnika do podjęcia jakiegoś działania w tej sprawie. Uwagi kolegi, że jest to duże zagrożenie dla życia i bezpieczeństwa ludzi niestety nie! Jeśli zaś chciał coś zrobić w tej sprawie, czy coś planował, to mógł zadzwonić do mnie by mnie o tym poinformować lub wysłać maila na adres redakcji. Niestety tego nie zrobił!


Piotr DudałaKomentarz z serwisu sosnowiec.info..............................................Re: Konkurs na drogowy absurd (Wynik: 0) przez anonim dnia 03-12-04 02:18 Zakręt śmierci.Kolejny drogowy absurd to ulica Baczyńskiego w Sosnowcu - Milowicach - rejon Hali w Milowicach i specjalnej strefy, jest tam zakręt w prawo z wysepką na środku - pomiędzy przystankami tramwajowymi. Z jednej strony ulicy - tam własnie, gdzie chodzą piesi brakuje, a właściwie nie ma od początku chodnika. To bardzo niebezpieczne miejsce. W pobliżu szkoła, hala sportowa, osiedle, przychodnia zdrowia. Ja upominam się o ten "temat" trzeci rok. Pozdrawiam.Piotr Dudała"Zakręt śmierci" - ul. Baczyńskiego w Sosnowcu - Milowicachzdjęcie wykonane 18 maja 2006 r.zdjęcie wykonane 19 lipca 2006 r.
Autor: Piotr Dudała | 10/08/2006
Komentarze
#1 | Nata dnia 14.08.2006 20:00
4 lata braku zainteresowania to trochę dużo....
#2 | Gader dnia 12.08.2006 22:07
Pan NAczelnik Guzik "za ściemnianie" i "brak siły przebicia" powinien dostać po uszach!
#3 | Real dnia 12.08.2006 08:49
To jednak nie tylko Rudna 1 jest przedmiotem zainteresowania Pana Piotra, ale również inne dzielnice?
#4 | anonim dnia 11.08.2006 22:01
dziwne zeby Piotra Dudaly nie olal. Pan nie jstes Chuck Norris ani nawey Charles BronsonSmile)
#5 | Luk dnia 11.08.2006 21:08
WYBORY JUZ NIEDłUGO TO MOZE ZROBIASmile
#6 | Piotr Dudała dnia 11.08.2006 20:58
Nie wykluczam, że tak właśnie mogło być. Może się i starał, ale zabrakło mu siły przebicia. Oczywiście, zgadzam się z twierdzeniem, iż Wojtek Guzik to porządny, uczciwy i pracowity urzędnik. Takim go pamiętam. Mnie jednak w tym konkretnym przypadku "olał"!.
#7 | Karol Winiarski dnia 11.08.2006 20:15
Pan Wojciech Guzik to porządny, uczciwy i pracowity urzędnik. Ma jedną wadę, ale niestety na tym stanowisku bardzo poważną. Nie jest kreatywny. Potrafi sumiennie wykonywać polecenia, ale nie jest w stanie przekonać swoich zwierzchników do realizacji konkretnych przedsięwzięć.
"Konferencja z Miejskim Zakładem Ulic i Mostów" - to brzmi dość zabawnie. MZUiM jest jednostką budżetową miasta, notabene fatalnie zarządzaną przez SLD-owskiego aparatczyka Janusza Sikorę. MZUiM dostaje na swoją działalność ogromne pieniądze od miasta. MZUiM-owi Panie Wojtku wydaje się polecenia! Na czym ma polegać ta konferencja? Na negocjowaniu? Na proszeniu?
Niestety zwierzchnikiem Pana Guzika jest wiceprezydent Klepacz traktujący swoją funkcję jak synekurę. Rok temu zajmował się swoją kampanią wyborczą. Teraz liczy, że Prezydentem Dąbrowy zostanie poseł Podraza. W tej sytuacji musiałby on zrzec się mandatu, a to otwarłoby drogę Klepaczowi do Sejmu. Ojczyzna wzywa, a on miałby zajmować się jakimś tam chodnikiem (a w zasadzie jego brakiem) w Milowicach? Wolne żarty.
Po wyborach parlamentarnych jeden z radnych SLD z żalem powiedział mi: "Szkoda, że Klepacz nie został posłem. Byłaby szansa na dobrego wiceprezydenta". Podraza raczej nie zostanie Prezydentem Dąbrowy. Jeżeli wybory w Sosnowcu wygra Górski, Klepacz dalej będzie wiceprezydentem, a Sikora dyrektorem MZUiM-u!

Karol Winiarski
#8 | Pako dnia 11.08.2006 19:49
To wdepnął na minę!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney