Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


news usuniętyAutor: Redakcja | 05/08/2011
Komentarze
#1 | anna dnia 18.08.2011 20:01
Co do parku Leśna to taka nazwa nie istnieje.Od początku budowy 1959 r.ośrodek w założeniu miał mieć charakter PARKU LESNEGO nie mylić z powstałą póżniej restauracją Leśna.Po budowie pełna nazwa brzmiała SPORTOWO REKREACYJNY OSRODEK WYPOCZYNKOWY przy Kopalni Węgla Kamiennego Kazimierz-Juliusz.Tak więc park nie posiada nazwy ani patrona .Popieram nazwanie parku im.Jacka Kuronia.Trzeba znać choć trochę historię życia Jacka Kuronia i całej jego rodziny wywodzącej się z zagłębia z pewnością to w jakimś stopniu ukształtowaly jego sposób postrzegania wielu problemów.Prawdziwy zagłębiak wie z opowiadań swoich dziadków o 13 godzinnej katorżniczej pracy za byle jakie grosze.Pamięta biedaszyby w których dziennie ktoś ginął tragicznie,można tak długo.Jeżeli ktoś chce poznać historię rodziny Kuroniów odsyłam do badacza dziejów rodziny Kuroniów pana Żmiję.Jacek Kuroń był człowiekiem , któremu zawsze na pierwszym miejscu leżało dobro człowieka nie zaszczyty , honory praca w korporacjach , pieniądze.Całe życie poświęcił ludzią.Więcej takich ludzi a świat byłby lepszy.Na koniec maksyma , którą powtarzali mi rodzice :stolarzem,lekarzem politykiem sie bywa CZLOWIEKIEM SIE JEST.
#2 | Po prostu sosnowicki PiS mówi: dnia 06.08.2011 18:52
s z a c h u j e Grin czyli ciszej Panowie!
#3 | M dnia 06.08.2011 18:36
Dla mnie to głupota takie zmienianie nazw...Nawet gdy to sie stanie, i tak pozostanie stara nazwa. Podobnie było ze Szpitalem Górniczym, który dzisiaj nazywa się św. Barbary. To jest martwa nazwa, nikt jej nie używa.Nigdy się nie przyjmie.
#4 | Sosnowiczanin dnia 06.08.2011 15:02
Nie jestem pewien, czy J.Kuroń jest osobą wartą upamiętnienia. Całe życie walczył z kościołem i Polakami, nie był katolikiem.Zakładał tzw. czerwone harcerstwo. Współpracował z komuną. Prawdopodobnie był z pochodzenia Żydem. Nie miał katolickiego pogrzebu, nie został pochowany też na katolickim cmentarzu. Nie jest to chyba najlepszy przykład dla naszych dzieci.Ludzie, zastanówcie się, co robicie...
#5 | pisior dnia 06.08.2011 08:58
A mnie najbardzie rozbraja w artykule fakt, że PiS w Sosnowcu (4 radnych) zaszachował PO i SLD (po 10 radnych). Dawno takie bzdury nie czytałem i nie mam pojęcia kim jest pan Hajewski?
#6 | Jarosław dnia 06.08.2011 05:18
Jacek Kuroń to świetny patron dla tego miejsca rekreacji, kultury i wypoczynku, palił papierosa od papierosa i za kołnierz też nie wylewał, świetny przykład do nasladowania, kandydat na patrona dla dzieci i młodzieży! super pomysł!
#7 | Darek dnia 06.08.2011 05:12
O i Michał ma najlepszy pomysł z tym Szaferem!

Park Leśny im. Władysława Szafera. I tak dla wszystkich w używaniu potocznym pozostałby "Leśny" a uhonorowało by się wybitnego sosnowiczanina którego całe życie związane było z przyrodą.

Nawet muzeum w Ojcowskim Parku Narodowym nosi jego imię. Jak ktoś nie wie jeszcze kto to Szafer to właśnie jest ten który przyczynił się do restytucji żubra i orędownik Parków Narodowych.
A więc i park i mini zoo w Kazimierzu jak najbardziej pasują aby takiego patrona mu nadać bez kontrowersji politycznych które jak widać towarzyszą kandydaturze Kuronia
#8 | OSTROWIAK dnia 06.08.2011 04:44
Czy Galazka byl kiedykolwiek w tym Parku? W ktorym to miejscu "dzieci musza tonac w blocie .."? Kretynski pomysl,kretynski artykol !!!
#9 | Gość: Michał dnia 06.08.2011 04:28
a dlaczego Park Leśny nie miałby pozostać Leśny lub nosić imię prof. Władysława Szafera twórcy polskiego ruchu ochrony przyrody? Moze warto, żeby sprawą zajęła się specjalna komisja i wybrała najlepszy rozwiązanie, zamiast tych ciągłych wrzutek!
#10 | ver z netu dnia 06.08.2011 04:25
popieram, won od mojego ulubionego parku LEŚNA, znajdźcie sobie jakieś rondo albo pomnik (tak jak w DG - Jimiego Hendrixa), a najlepiej zmieńcie nazwę teatru Zagłębia na teatr im. Kuronia... qwa nie zdziwię się jak zaraz któryś przedwyborczy przygłup to podchwyci... Boże widzisz i nie grzmisz!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney