Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Platforma wychodzi do ludzi

W dość okrojonym składzie zagłębiowska Platforma Obywatelska zainaugurowała dziś w Sosnowcu akcję door to door „Polska w budowie", będącą elementem kampanii wyborczej przed październikowymi wyborami - napisał Arkadiusz Kaczor w portalu esosnowiec.pl. Politycy opowiedzieli o priorytetach i zaraz potem wyszli do ludzi na ulicę, aby porozmawiać o zmianach jakie zaszły w regionie podczas ostatniej kadencji.Dzisiejsza inauguracja akcji „Polska w budowie" ma świadczyć o otwartości lokalnych polityków Platformy Obywatelskiej na ludzi. -Kampania będzie się odbywała na trzech płaszczyznach. Wezmą w niej bowiem udział zarówno kandydaci, członkowie Platformy Obywatelskiej, jak i wolontariusze. Do tego nie zabraknie spotów telewizyjnych, w których wystąpią nie aktorzy a prawdziwi ludzie, którzy własnym wizerunkiem będą świadczyć o pozytywnych zmianach, jakie zaszły podczas naszych rządów - tłumaczył szef sosnowieckiej PO, Arkadiusz Chęciński.

-Ta akcja jest dla nas bardzo ważna, bo istotne jest wsłuchanie się w głos ludzi. To ludzie bowiem, poprzez różnorodne oceny i postrzeganie rzeczywistości są w stanie wskazać nam te elementy, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Tym bardziej jeśli chodzi o Zagłębie Dąbrowskie, ponieważ zmieniło się tu tyle, że na pewno będzie o czym rozmawiać - przekonywała posłanka Beata Małecka-Libera.

Obecny na konferencji senator Zbigniew Meres zauważył, że taka akcja jak dziś trwa tak naprawdę od czterech lat. -Rozmowa z ludźmi nie jest nam obca. Tym bardziej, że w tym czasie musieliśmy się zmagać z szeregiem klęsk żywiołowych, które dotknęły tak wiele osób. Zaowocowało to tym, że podniósł się nie tylko poziom bezpieczeństwa, ale również wzrósł potencjał ratowniczy. Jest to niezwykle istotne, bowiem kiedy człowiek czuje się bezpiecznie, jego standard życia jest z pewnością lepszy - twierdził senator.

Parlamentarzyści zapytani o największe korzyści dla Zagłębia Dąbrowskiego w minionej kadencji wymieniali głównie obwodnicę Siewierza, rozbudowę lotniska w Pyrzowicach, budowę orlików oraz poprawę jakości sprzętu ratowniczego. -Na największą uwagę zasługuje bez wątpienia rozbudowa potu lotniczego, ponieważ jest to nasze prawdziwe okno na świat i czynnik podnoszący nasz potencjał gospodarczy - zaznaczył senator Zbigniew Szaleniec.

Podczas startu akcji zabrakło lidera zagłębiowskiej listy Platformy Wojciecha Saługi, posła Jarosława Pięty, Bogusława Śmigielskiego a także Grzegorza Pisalskiego. -Nie doszukiwałbym się w tych nieobecnościach drugiego dna. Część z tych osób nie wróciła jeszcze z urlopów. Natomiast poseł Pisalski, ze względu na to, że akcja „Polska w budowie" jest inicjatywą rządową, nie otrzymał zaproszenia - wyjaśnia Arkadiusz Chęciński.

Dodaje on również, że kampania prowadzona przez każdego z kandydatów, w tym także posła Grzegorza Pisalskiego, będzie musiała być konsultowana z pełnomocnikiem wyborczym w regionie. Kiedy natomiast ruszy oficjalna kampania wyborcza lokalnej Platformy Obywatelskiej? -Tego nie wiem. Obejdzie się jednak bez żadnych konwencji, ponieważ tych zabraknie nawet na szczeblu regionalnym - odpowiada szef sosnowieckiej PO.

Arkadiusz Kaczor, www.esosnowiec.pl
Autor: Redakcja | 12/08/2011
Komentarze
#1 | jurek dnia 13.08.2011 17:07
Jeśli niejaki Pan Karolczak pyta to i ja pytam:
Co zrobił Pięta w sejmie Np. dla emerytów?
7,5 mln emerytów których doprowadziliście do większej nędzy i ubóstwa poprzez podwyżki -VAT i głodową waloryzację..
Waloryzacja 2,7 % w 2011 r. tzn, że emerytura wzrosła o około- 30 zł. Kpiny
Jak nam wiadomo poseł Pięta wsławił sie również tym ,że 9 czerwca jak Podaje Gość niedzielny " głosował, aby pary pedalskie i lesbijskie mogły adoptować dzieci. Wydaje się, że obecnie usilnie pracuje nad zalegalizowaniem związków pedalskich .
A zadłużenie Polski wzrasta na minutę o jakieś 100 tys. Czy to PO właściwie obchodzi? Niechże się Pan chociaż raz wypowie panie Pięta . Czy Pan w ogóle umie mówić?
Kiedy ostatni raz Pan Pięta wydał głos z mównicy sejmowej?
#2 | Kumaty dnia 12.08.2011 20:05
No to ja zapraszam do siebie Pisalskiego, jedyne pytanie jakie mam mu do zadania, to czy masz jaja?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney