Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Rusza przebudowa dworca, zakończenie na dzień przed planowanymi wyborami!

10 sierpnia został przekazany Zakładowi Usług Budowlanych „Izobud” w Sosnowcu plac budowy dla zadania współfinansowanego przez Unię Europejską „Przebudowa dworca autobusowego w Sosnowcu”. Prace będą prowadzone bez wstrzymania ruchu komunikacji zbiorowej. Termin zakończenia robót planowany jest na 11 listopada bieżącego tego (chyba chodziło o rok - 2006 - przyp. red. ).Przebudowa dworca stanowi część realizowanego przez Sosnowiec, Będzin i Dąbrowę Górniczą programu „Modernizacja infrastruktury autobusowej transportu publicznego na terenie gmin: Będzin, Dąbrowa Górnicza i Sosnowiec”. Program zakłada zakup 72 autobusów, remont prawie 300 przystanków, modernizację dworca autobusowego, budowę pętli przy ul. Kleeberga.


źródło: UM SosnowiecAutor: Piotr Dudała | 12/08/2006
Komentarze
#1 | Obiektywny dnia 16.08.2006 18:44
Do @obiektywny: W żadnym mieście nie ma pewności, że nowe przystanki nie zostaną zaklejone reklamami lub zdewastowane, bo aby taka pewność była trzeba by przy każdym postawić strażnika. Nigdzie nie ma pewności, że nie nadejdzie, trzęsienie ziemi, tornado lub inny kataklizm i nie zniszczy tego, co zbudowano, ale to nie powód by nie unowocześniać miasta. Wybacz, ale to ja decyduje o tym czy się cieszę czy nie i Ty na mój stan emocjonalny nie masz żadnego wpływu....
#2 | anonim dnia 15.08.2006 22:15
A weź się wyprowadź, najlepiej do Bangladeszu, tam o rozkładach i autobusach nic nie słyszano, będziesz miał problem z głowy!
#3 | @obiektywny dnia 15.08.2006 20:30
ty też masz skłonność do uogólnień, a niby jest normalny! do cieszenia się w Sosnowcu jeszcze daleka droga, na razie nie ma specjalnych powodów!
Przy okazji klika pytań?
czy nowe autobusy będę miały klimę?
czy mamy pewność, że nowe przystanki nie zostaną natychmiast zaklejone przez reklamy, a w krótkim czasie zdewasrowane przez wandali?
czy ktoś przyjrzał się dotychczasowym rozkłady jazdy, przystankom, włęzłom przesiadkowym?
nie ma powodów, żeby się cieszć, bo wszystko w tym mieście jest od d... strony!
#4 | Obiektywny dnia 15.08.2006 20:10
Zamiast cieszyć się, że są nowe inwestycje, to autorzy szukają dziury w całym. Udało się pozyskać pieniądze na nowe autobusy, nowe przystanki i to jest zasługa między innymi Prezydenta Górskiego. Ciekaw też jestem skąd Pan NORMALNY wie, że (jak rozumiem) IZOBUD nie spełniał wymogów przetargu. Był Pan w komisji przetargowej? Na tym portalu ciągle szafuje się oskarżeniami nie popartymi dowodami...
#5 | Luk dnia 15.08.2006 20:08
A KIEDY SIE ZAKONCZY KAPITALNY REMONT LUDOWEGO????
tEZ DZIEN PRZED WYBORAMI????
#6 | Karol Winiarski dnia 14.08.2006 21:29
Dworzec autobusowy to nie jest jedyna inwestycja, której termin zakończenia wyznaczono tuż przed wyborami. Podobna sytuacja bedzie miała w przypadku modernizacji przejazdu pod wiaduktem na Piłsudskiego. Proszę porównać tempo prowadzonych tam prac chociażby z budową Plazy kilkaset metrów dalej. Ale robotnicy nie muszą się śpieszyć, bo ułatwienie życia kierowcom mogłoby uniemożliwić kolejną przedwyborczą imprezę Pana Prezydenta.
Nie chodzi o to, żeby w roku wyborczym nic nie robić. Program modernizacji transportu autobusowego jest jednym z osiągnięć obecnej ekipy i, niestety wyjątkowym, przypadkiem współdziałania miast zagłębiowskich. Ale wyznaczenie zakończenia robót w dniu Świeta Narodowego jest skandalem. Jeżeli tego nie rozumiecie, to bardzo przykre.

Karol Winiarski
#7 | Walet dnia 14.08.2006 21:24
A co to za nazwa IZOBUD?
#8 | Normalny dnia 14.08.2006 20:39
Firma która startowała w przetargu nie spełnia warunków wynikających ze specyfikacji przetargowej to jawny przekręt trzeba aby odpowiednie służby zapoznały się z przeprowadzonym przetargiem
#9 | Normalny dnia 14.08.2006 20:39
Firma która startowała w przetargu nie spełnia warunków wynikających ze specyfikacji przetargowej to jawny przekręt trzeba aby odpowiednie służby zapoznały się z przeprowadzonym przetargiem
#10 | PIES GROMIT dnia 14.08.2006 13:42
JAK DLA MNIE TO MOGA ORGANIZOWAć WYBORY NAWET CO MIESIąC JESLI W ZWIąSKU Z NIMI NASZE MIASTO BEDZIE LEPIJ WYGLąDAC,NIE CHCE MARTWIć PANA WINIARSKIEGO DUDąłE I HAłADUSA ALE JAK ZNAM żYCIE TO GóRSKI WYGRA NA BANK , WIEC PO CO TE WśCIEKłE ATAKI LEPIEJ NACIąGNąC NOWE-STARE WłADZE NA KOLEJNE POZYTECZNE INWESTYCJE W SOSNOWCU, WSZYSCY NA TYM ZYSKAJą , A NA TYM CAłYM WASZYM BEZPRODUKTYWNYM POLITYKOWANIU TO KTO ZYSKUJE?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney