Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Niebezpieczny plac.

- Nocą strach u nas wyjść z klatki, bo nie wiadomo, kogo się spotka - skarżą się lokatorzy budynków przy ulicy Dąbrowszczaków w Sosnowcu. Ich zdaniem najbardziej niebezpiecznie jest w okolicach placu, który wieczorami pozostaje zupełnie nieoświetlony. Pomocy szukano u administratora, ale ten jedynie rozłożył ręce. - Zostaliśmy zostawieni samym sobie. Tylko czekać, aż komuś naprawdę stanie się krzywda.
Mieszkający w okolicach ulicy Dąbrowszczaków ludzie nie pierwszy raz interweniują w obawie o własne bezpieczeństwo.W e-sosnowiec.pl pisaliśmy już o okolicznych amatorach spożywania alkoholu na świeżym powietrzu, którzy terroryzowali osiedle uprzykrzając życie jego mieszkańcom. Od tego czasu problemy nie ustały. - W dalszym ciągu strach po zmroku wychodzić z mieszkania. Praktycznie codziennie można się bowiem natknąć na okolicznych meneli, którzy nie wiadomo jak się zachowają - relacjonuje jeden z mieszkańców.

Problem choć w części, zdaniem mieszkańców, mogłoby rozwiązać oświetlenie placu, którego w głównej mierze dotyczy sprawa. - Próbowano szukać pomocy u administratora, ale ten jedynie rozłożył ręce i odsyłał nas do zarządcy oświetlenia. Nam pozostaje w takiej sytuacji za każdym razem dzwonić po policję. Tyle, że to nic nie daje, ponieważ zaraz po odjeździe funkcjonariuszy jest to samo - mówi inny z lokatorów. - Bywa tak, że nawet z psem nie wychodzę, tylko stoję w klatce żeby nie drażnić towarzystwa. Kiedy jest ciemno, to każdy z potencjalnych napastników czuje się pewniej, a ofiara wręcz odwrotnie - dodaje.

Od początku roku sosnowieccy policjanci interweniowali w rejonie ulicy Dąbrowszczaków 27 razy. - Głównie są to zgłoszenia o zakłócenie ciszy nocnej, dobijanie się do drzwi oraz spożywanie alkoholu. Były również informacje o nietrzeźwych śpiących na klatkach schodowych - wylicza Paweł Warchoł z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Dodaje, że część zgłoszeń dotyczyła feralnego placu, na który skarżą się mieszkańcy ulicy. - Patrząc jednak na statystyki widzimy, że policja musi interweniować niespełna cztery razy w miesiącu. Taka liczba nie jest szczególnie duża i nie wyróżnia tego miejsca spośród innych w naszym mieście - ocenia Paweł Warchoł i dodaje: - Niemniej jednak każde zgłoszenie mieszkańców traktujemy poważnie i interweniujemy. Zwykle sprawa rozwiązuje się jeszcze na miejscu.

Z problemu zdają sobie sprawę zarządcy tego terenu, przedstawiciele sosnowieckiego MZBM. - Docierały do nas sygnały od mieszkańców. Jedyne, co w tej sytuacji możemy zrobić, to prosić straż miejską o częstsze patrole w tej okolicy - wyjaśnia Marek Karnaus, wiceprezes MZBM TBS. Jego zdaniem kwestia oświetlenia placu nie jest prosta. -Teren należy w części do poszczególnych wspólnot, a w części do gminy. My jako zarządca możemy się zgłosić do przedstawicieli miasta z postulatem postawienia oświetlenia i czekać na decyzję. Jeśli zaś same wspólnoty chciałyby mieć oświetlenie na swoich działkach, to musiałyby partycypować w kosztach jego postawienia. Póki co jednak nie było z ich strony podobnej inicjatywy - twierdzi Marek Karnaus.


źródło: e-sosnowiec.plAutor: Bartosz Górski | 25/08/2011
Komentarze
#1 | Deadykacja dnia 25.08.2011 15:59
Jam Jest Który Jest, dziś przybyłem na to błogosławione miejsce. Oto Moc Mojego Błogosławieństwa umacnia cię w tym dniu i godzinie. Dobrze słyszałeś Słowa, które wypowiedział Mój Boski Syn, Jezus Chrystus w ostatni Wielki Piątek zaraz po tym, gdy kapłan przeniósł Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego. Potwierdzam to i powtarzam ci ponownie, że od tego Wielkiego Piątku 2011r. rozpoczęło się odliczanie, do pierwszego z wielkich zapowiadanych wydarzeń, Małego Sądu Ducha Świętego, którego doświadczy każda dusza, każdy żyjący człowiek na ziemi.

W tym czasie gdy on się zacznie, zatrzymam czas, a Aniołowie Stróżowie, na wyraźny Boży rozkaz, dokonają zawieszenia wszelkich waszych funkcji życiowych. Na tę chwilę zatrzyma się całe stworzenie materialne. Na Mój wyraźny rozkaz, dusza każdej żyjącej na ziemi osoby, zostanie wyjęta na krótką chwilę z ciała. Aniołowie Stróżowie przyprowadzą te wszystkie dusze w jednym momencie przed Tron Bożego Sędziego, Mojego Umiłowanego Syna, Jezusa Chrystusa. Odbędzie się sąd każdej duszy, sąd zewszechmiar sprawiedliwy. Każde z was ujrzy przekrój całego swojego życia, całe swoje złe postępowanie, złe czyny w świetle Najdoskonalszej, bo Bożej Sprawiedliwości. Poznacie werdykt, podsumowanie waszych wszystkich dokonań. Pozwolę, aby wasi Aniołowie Stróżowie odprowadzili was na miejsce waszego przeznaczenia.

Na tę obecną chwilę, brud ludzkich serc, jest tak wielki i odrażający w swojej ohydzie, że 80% ludzkości, jako swoje miejsce przeznaczenia, ujrzy piekło, jezioro ognia i siarki. Jedynie 0,12% z ludzi osądzonych, ujrzy rzeczywistość Nieba. Ci będą przeszczęśliwi widząc Bożą nagrodę za swoje cnotliwe życie. Pozostali usłyszą jako werdykt – czyściec (19,88%). Wielu z tych co ujrzy smutną i przerażającą dla siebie rzeczywistość piekła, nie wytrzymają tego widoku i tuż po powrocie ich duszy do ciała, skonają z przerażenia. Dusza ich powróci w miejsce, które przed chwilą oglądali. Dokonali oni wyboru za swojego życia, oddając swoje dusze demonom, popełniając najcięższy z możliwych grzechów, grzech przeciw Duchowi Świętemu.

Wielu z tych, co ujrzało piekło, jako miejsce swojego przeznaczenia, zmieni swoje postępowanie nawracając się, lecz większa część z nich uczyni to ze strachu. Demon zobaczy, że gdy nie będzie działał, utraci wszystkie te dusze, a wielką część z nich, ponownie zwiedzie w krótkim czasie.

Większość ludzkości nawróci się, lecz źli powrócą na drogę potępienia z pełną świadomością swojego wyboru jakiego dokonali. Oni zapomną szybko co widzieli, ponownie oszukani przez tego komu służyli. W międzyczasie, demony sprawią, że jego ludzie wywoływać będą międzynarodowe konflikty, na skalę globalną.

Po Małym Sądzie pozwolę ludzkości dokonać wyboru, by żyła do kilku miesięcy tylko po to, aby ponownie mogła dokonać swojego wolnego wyboru. Dopiero po tym czasie zezwolę demonom na krótkie, ale pełne ich działanie, na użycie pełnej ich destrukcyjnej mocy. Niszczyć będą oni ziemię i ludzi, lecz jedynie tych, którzy nie mają znamienia Bożego na swych czołach.
www.viviflaminis-...
#2 | mieszkanka dnia 25.08.2011 08:40
To nie jedyny taki plac w mieście, w samym centrum miasta zaniedbany plac zabaw u zbiegu ul. Leszno, Ordonówny i Kilińskiego ( na tyłach tzw "domu pod zegarem" zamieniono w pijacką melinę. W tym roku ledwie wykoszona tam trawę , zaniedbane krzewy , byle jakie trzy zdezolowane huśtawki i zniszczona tablica do kosza straszą dalej. kiedyś ( 30 lat temu był tu ładny plac zabaw i skwerek służący mieszkańcom osiedla ) To teren miasta - niestety dbałość miasta o tereny zielone na osiedlach jest żadna , a wszędzie tam gdzie teren jest zaniedbany pojawiają się menele. Jedynym wyjściem jest ucywilizowanie tych miejsc i stałe kontrole straży i policji, a nie tylko wtedy gdy ktoś dzwoni.MZZL powinno dbać o tereny zielone przyległe do ich budynków,a nie szukać byle jakich wymówek .Nie może być tak, że cale lato straszą chaszcze i urzędujący w nich menele, bo to w końcu mieszkańcy płaca czynsz i mają prawo do spaceru wśród zadbanej zieleni.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney