Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


TVP 2? Dziękuję, nie skorzystam

Czy powinniśmy przestać płacić abonament telewizyjny? I dlaczego mielibyśmy to zrobić? Bo telewizja publiczna właśnie przekroczyła wszelkie granice przyzwoitości - pisze prof. Ryszard Terlecki na portalu Salon 24. Podobno na jakimś –pożal się Boże – występie, pewien estradowiec podarł Pismo Święte i rzucił je widowni wołając: żryjcie to g…. Ktoś naiwny pozwał go do sądu, ale ponieważ sądy mają teraz bardzo udany sezon, oczywiście przegrał. Przecież to sztuka – zawyrokował sąd, zachęcając tym samym podobnych „artystów” do wymyślania podobnych „artystycznych” prowokacji. Ciekaw jestem wyroku tego wybitnego przedstawiciela wymiaru sprawiedliwości, gdyby na scenie podarto Koran albo Talmud - pyta Terlecki.Można by w tym miejscu pokiwać z politowaniem głową i jak najszybciej zapomnieć o całej sprawie, gdyby nie pomysł publicznej telewizji, aby w jakimś, z pewnością niezwykle ambitnym programie, bohater skandalu wystąpił w roli jurora. W tym miejscu kończą się żarty. Mogę zżymać się na nierzetelność dziennikarzy, mogę krytykować chałtury, które promowane są jako dzieła sztuki, mogę irytować się na dobór filmowej i rozrywkowej szmiry, którą zapychany jest telewizyjny program, ale to są moje subiektywne wrażenia i chociaż mam prawo je publicznie wypowiadać, to telewizja może lekceważyć moje opinie, uznając je za odosobnione i niesprawiedliwe. Kiedy jednak publiczne pieniądze płaci się osobie, która obraża moje poczucie godności i przyzwoitości, to muszę zareagować najostrzej jak potrafię.

Na swój prywatny użytek od dawna stosuję „kary umowne” wobec tych, których działalności nie mogę zaakceptować. Nie kupuję „Wyborczej”, bo nie zamierzam wspierać finansowo gazety, którą uważam za wyjątkowo szkodliwą. Nigdy nie wypiję piwa „Lech”, bo pamiętam reklamę „Zimny Lech” wywieszoną rok temu naprzeciw Wawelu po pogrzebie mojego Prezydenta. Nigdy już nie wydam ani złotówki na książkę „Znaku” bo wydawnictwo, które – moim zdaniem – dorabia się na skandalicznych produkcjach Grossa, nie zasługuje na moje uczciwie zarobione pieniądze.

Telewizja publiczna powinna Polakom zapewniać rzetelną informację, solidne analizy i komentarze, wartościowe filmy, użyteczne programy kulturalne i edukacyjne, dobrą rozrywkę. Jeżeli tego nie robi to nie powinna liczyć na nasze wsparcie. Jednak odmowa płacenia abonamentu nie zachwieje telewizyjnym budżetem. Bo telewizja żyje z reklam.

I właśnie tu możemy być skuteczni. Skoro opisaną postać zatrudniono w programie 2 TVP, to wolno nam zwrócić się do firm, umieszczających tam swoje reklamy, o ich pilne wycofanie. W przeciwnym razie wezwiemy do bojkotu, najpierw jednego, losowo wybranego reklamodawcy, a jak to nie poskutkuje, to pozostałych. Jest nas wystarczająco dużo, żeby właściciel np. sieci handlowej szybko przeniósł się z reklamami gdzie indziej, gdy tylko odczuje nawet niewielki spadek obrotów. Zobaczymy wówczas miny szefów telewizji, gdy zabraknie milionów na ich wynagrodzenia i premie. I zobaczymy, że jesteśmy w stanie wyznaczyć granice przyzwoitości, których przekraczanie naraża na wymierne, materialne straty. Tym bardziej, że jest kategoria ludzi, którzy jedynie takie straty uznają za dotkliwe.

Ryszard Terlecki, http://ryszardterlecki.salon24.pl/Autor: Jerzy Jarosz | 12/09/2011
Komentarze
#1 | @### dnia 14.09.2011 14:17
Dziwny jesteś, przyjacielu...Jakie straszenie? Kiedys mówiono, że nie jest mozliwe wprowadzenie jednej religii do szkół publicznych - było mozliwe...Później mówiono, że nie jest mozliwe wliczanie tego przedmiotu do średniej - jest możliwe.Teraz były prowadzone rozmowy o ustanowieniu tego przedmiotu przedmioyem obowiązkowym - jak sie okazuje, równiez jest to możliwe, a także aby był przedmiotem obowiązkowym na maturze...jest mozliwe. Co bedzie następne? Wprowadzenie tylko slubów katolickich, bez możliwości rozwodu (jak w II RP)...Możliwe...Ustanowienie tzw Komisji Majątkowej? Jak najbardziej mozliwe...Zakończenie jej prac, ale bez mozliwości dochodzenia swoich praw? To tez , jak sie okazało, było mozliwe...Nawet nie było sie wolno od jej decyzji odwołać - było mozliwe...Zakończenie przez IPN publikowania nazwisk księży-donosicieli - też było mozliwe...Przejęcie na własność najdrozszych miejsc w Krakowie przez kosciół katolicki - też było możliwe, jak najbardziej...Oj, przyjacielu...
#2 | @## dnia 14.09.2011 08:10
starszycie Hipolicie! a mówią nie strasz, nie strasz, bo się...
Polska zawsze słynęła z tolerancji, ale bądźmy również TOLERANCYJNI dla milczącej katolickiej wiekszości!Smile
#3 | ## dnia 13.09.2011 18:54
Ciekawe, czego będą domagali się w drugiej kolejności: może usunięcia z Polski osób wyznających inne wyznania?A może prawnego zakazu oceniania ich czynów i sposobu bizantyjskiego życia (często na koszt podatników)?Chyba rodzi się nam państwo wyznaniowe...Niesamowite...
#4 | Leszek dnia 13.09.2011 06:00
dlaczego serwis miałby zajmować się żołnierzami USA i ich zachowaniem?
#5 | AS dnia 13.09.2011 05:18
No właśnie...Chciałbym tylko skromnie zauważyć, że to własnie żołnierze USA zabawiali się strzelaniem do egzemplarzy Koranu, a po protestach ich właścicieli, również do nich...Zastanawiam się, jaki jest powód, że fakty te raczej nie wzbudzają Państwa zainteresowania...Hiopkryzja w Polsce stała się cecha juz tak naturalną, że praktycznie nie zauważalną.Jest czymś naturalnym.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney