Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Walka o przystanek

Ponad tysiąc działkowców, w większości rencistów i emerytów, nie może doczekać się przystanku autobusowego przy ul. Kombajnistów. Dojechać w tę okolicę co prawda można, ale z najbliższych przystanków do swoich ogródków działkowicze muszą iść prawie kilometr. Dla starszych i nie zawsze najsprawniejszych fizycznie osób to dużo.


Apel do władz miasta! Proponuję przed rozpoczęciem stawiania nowych przystanków i wymiany autobusów przeanalizować usytuowanie dotychczasowych przystanków i propozycję nowych. Dobrze byłoby również przyjrzeć się rozkładom jazdy! Piotr Dudała

Andrzej Gajewicz ma 75 lat, porusza się o lasce, a rok temu przeszedł zawał. Stara się spędzać jak najwięcej wolnego czasu na działce, ale żeby do niej dojść, musi się sporo natrudzić.- Działki znajdują się przy ul. Kombajnistów - mówi pan Andrzej. - Na tej ulicy są dwa przystanki autobusowe, ale jeden oddalony jest o 700 metrów od wejścia na teren ogródków, drugi o 800 metrów. Dla mnie, podobnie jak dla innych działkowców w moim wieku, to duża odległość. Zwłaszcza, że nie tylko ja mam problemy z chodzeniem. Często na działkę trzeba zabrać narzędzia, czy prowiant, a wracając zabieramy do domu owoce. Trzeba to wszystko nosić. Dlatego od lat prosimy się o uruchomienie przystanku autobusowego na żądanie przy zbiegu ulic Kombajnistów i Jaskółek. Niestety, nasze prośby nic nie dają.Mieszkańcy po raz pierwszy zwrócili się w tej sprawie do władz miasta w kwietniu 2004 roku. Nie dostali na swoje pismo żadnej odpowiedzi. Rok później, na kolejny wniosek, otrzymali w końcu odpowiedź. Przeczytali, że przystanek będzie, nie wiadomo jednak kiedy.- Z ogródków działkowych przy ul. Kombajnistów korzysta 1100 działkowców, w większości są to ludzie w podeszłym wieku - wyjaśnia Teresa Dąbrowska, prezes zarządu Pracowniczego Ogrodu Działkowego "Górnik". - Wielu z nich ma problemy z poruszaniem się. Przystanek znacznie ułatwiłby ich dojazd do ogródków, skorzystaliby też na tym mieszkańcy osiedla przy ul. Jaskółek.To nic nie kosztujeWładze miejskie zwlekają z uruchomieniem przystanku, tłumacząc to planowaną przebudową ulicy.- Urząd ma już projekt budowlany dla całego odcinka ulicy Kombajnistów - odpowiada działkowcom Witold Klepacz, zastępca prezydenta miasta. - Liczę, że realizacja tych planów będzie mogła nastąpić w nieodległym czasie.Działkowcy obawiają się że to pusta obietnica.- Tego "nieodległego czasu" niektórzy z nas mogą po prostu nie doczekać. Rozumiem, że ulica ma być przebudowana, ale przystanek na żądanie mógłby przeciec zacząć funkcjonować już teraz - mówi Andrzej Gajewicz.Działkowy dobrze się przygotowali do dyskusji, której nie ma z kim podjąć. Argumentują, że lokalizacja przystanku na żądanie nie spowoduje żadnych utrudnień w ruchu i nie narazi nikogo na niebezpieczeństwo. Obok drogi jest przecież szeroki pas płaskiego terenu, To się sprawdza, bo w takim samym otoczeniu usytuowano najbliższy przystanek na tej trasie, z którego obecnie korzystają pasażerowie.- Nie prosimy przecież o kosztowną inwestycję - dodaje Teresa Dąbrowska. - Chodzi nam o zwyczajne ludzkie i życzliwe podejście do naszego problemu.Problemu nie widzi też kierownictwo sosnowieckiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej.- Jeśli KZK GOP i oczywiście miasto zaakceptuje nowy przystanek, będziemy go obsługiwać - mówi Marek Pikuła, prezes PKM Sosnowiec.


źródło: Dziennik Zachodni

Autor: Piotr Dudała | 17/08/2006
Komentarze
#1 | Wiki dnia 20.08.2006 21:16
widzę że większość mnie nie zrozumiała więc tłuamczę- nie choziło mi o obrażanie Pana Piotra Dudały- tylko wkurza mnie to, że jest tak mało skromny [rzy rzeczach, których nie jest jedynym ojcem sukcesu. dobrze że coś robi, ale tupet ma. i tyle. i śmieszy mnie to, że każdy głos przeciwko sosnowiecfakty jest traktowany jako ten który wielbi władze miasta. ja się podpisuję obydwoma rękami pod tym co pisze Pan Dudała- tylko facet mnie drażni. a taka saympatyczna buzia... Kim Dzong- zauważyłam doskonale, że to przedruk, tylko chyba ty nie zauważyłeś wtrącenia (wytłuszczony druk) pana Piotra Dudały...
#2 | Ela dnia 19.08.2006 09:35
W imieniu setek mieszkańców Piastowa proszę coś zrobić, żeby częściej jeździł autobus nr 154. Do południa trzeba zmagać sie z róznymi zajęciami, a popołudniu, kiedy można jechać na cmentarz przy Alei Mireckiego czy rodziny na Osiedlu Rudna 154 przestaje jeździć. Tak samo w dni wolne od pracy, gdy można by gdzieś spokojnie jechać, to autobus jeździ za rzadko. Kiedys jeździł dużo częściej. Interweniowałam w tej sprawie w KZKGOP ale tam mówią, że to sprawa Urzędu w Sosnowcu, a tutaj mówią ze to nie oni tak ograniczyli ten autobus i nie wiadomo komu już wierzyć. Było przedtem dobrze, to komuś to musiało przeszkadzać. Kupujemy bilety miesięczne a nie mamy gdzie ich wykorzystać.
#3 | Wiki Miki dnia 18.08.2006 20:13
Ja jestem za przystankiem na nowym miejscu i przeciwko Wiki.
Panie Wiki najlatwiej jest krytykowac, wymyslac przezwiska, nabijac sie.
Trzeba sie cieszyc, ze jest ktos taki jak Piotr, ktory chce zmian na lepsze w naszym Sosnowcu.
#4 | rob dnia 18.08.2006 19:03
jestem za -
#5 | Zagórzanin dnia 18.08.2006 09:44
Przystanek tym ludziom rzeczywiście by się przydał.
#6 | Kim Dzong Il dnia 18.08.2006 08:22
Nie wiem Wiki czy zauważyłaś, że to jest przedruk z Dziennika Zachodniego, a nie artykuł Piotra. Rozumiem, że według Ciebie ludzie powinni siedzieć cicho i wielbić władze miasta nawet jeżeli te nic nie robią i mają ich w d... . BMW - bierny, mierny ale wierny. Działkowcy, mieszkańcy Osiedla Brzozowy Stok, a w sprawach Pogoni Piotrek nie są bierni i to Cię wkurza. Proponuję Ci podróż na Wschód, najlepiej Daleki Wschód. Stacja docelowa Korea Płn. Najlepiej bilet w jedną stronę. Nie mówię do zobaczenia Wiki. Mówię żegnaj!
#7 | Wakor dnia 18.08.2006 07:55
Przydałby się dodatkowy przystanek 154 na Mireckiego i częstsze kursy!
#8 | anonim dnia 18.08.2006 07:18
Przypominam, jakby ktos zapomniał, tematem są przystanki...
#9 | @Wiki dnia 18.08.2006 07:17
Walą w Dudałę, oj walą! Walą, żeby się odezwał. Jak się odezwie, to mu znów przywalą, że się odezwał. Najpierw piszą, że nic nie robi dla Rudnej, a jak napisze, że jednak coś zrobił, to mu przywalają, że egocentryk i tupeciarz. Jak widać sprawdza się tutaj powiedzenie, że jak się chce uderzyć, to kij się znajdzie!Smile))
#10 | Wiki dnia 18.08.2006 06:56
i przepraszam za formę per Ty, ale to z rozpędu. pozdrawiam
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney