Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


SLD: 20 milardów złotych dzięki likwidacji CBA, IPN i FK i nauczania religii w szkołach!

Likwidacja: CBA, IPN, Funduszu Kościelnego, likwidacja nauczania religii w szkołach, zakończenie misji w Afganistanie, redukcja budżetów Kancelarii: premiera, prezydenta, Sejmu i Senatu - to niektóre propozycje SLD, które - według tej partii - dałyby budżetowi państwa ok. 20 miliardów złotych oszczędności.

Jak mówił na poniedziałkowej konferencji prasowej skarbnik SLD Kazimierz Karolczak, wyliczenia Sojuszu powstały w oparciu o projekt budżetu na przyszły rok.SLD podzielił swe propozycje oszczędności na trzy kategorie: ograniczenie biurokracji i likwidacja zbędnych instytucji; reformy budżetowe i administracyjne; wprowadzenie efektywności polskiego rządu.

W pierwszej z tych kategorii SLD proponuje m.in. likwidację IPN (250 milionów złotych oszczędności), likwidację Funduszu Kościelnego (94 milionów zł.), likwidację CBA (108 milionów zł.), zakończenie misji w Afganistanie (1 miliard 200 milionów zł.), redukcję budżetu Kancelarii: Sejmu, Senatu, prezydenta i premiera.

W drugiej kategorii z kolei - podkreślił Karolczak - Sojusz chce m.in. wprowadzić redukcję zatrudnienia w administracji państwowej o 10 proc., co ma dać oszczędności rzędu 2 miliardów 109 milionów złotych oraz zlikwidować KRUS (1,5 miliarda złotych oszczędności). 2 miliardy 400 milionów złotych miałoby z kolei dać zmiana zasad przyznawania tzw. becikowego tak, by otrzymywali je najbardziej potrzebujący.

W trzeciej kategorii SLD opowiedział się m.in. za: obniżeniem akcyzy na tytoń i alkohol, zryczałtowaniem podatku dla drobnych przedsiębiorstw, a także za wprowadzeniem ułatwień w działalności przedsiębiorstw.

SLD chce ponadto zrezygnować z nauczania religii w szkołach.

"W ten sposób, tymi drobnymi oszczędnościami szacujemy, że wpływy i oszczędności mogą sięgnąć 20 miliardów złotych" - mówił Karlczak.
PAPAutor: Redakcja | 19/09/2011
Komentarze
#1 | %% dnia 20.09.2011 07:25
Za to, Leszku, tobie się nie udało...Ale nie poprzestawaj, dasz kiedys radę...
#2 | Leszek dnia 20.09.2011 06:35
w końcu coś sensownego napisałeś Grin
#3 | St. Iż, dnia 20.09.2011 05:51
Chciałbym tylko w jeszcze większej pokorze przypomnieć, że Fundusz Kościelny, zgodnie z zapowiedziami, miał zostac zlikwidowaniu po ustanowieniu tzw. Komisji Majątkowej.Nie został...A sam FK został ustanowiony w PRL jako zadośćuczynienie na wprowadzenie stalinowskiej ustawy tzw. Martwej Ręki.Już rozpraszając sie w proch, przypominam jeszcze nieśmiało, że kler katolicki w Polsce nie ponosi praktycznie żadnych obciążeń na rzecz państwa polskiego (natomiast ponosza je nawet...bezrobotni oraz najniżej uposażeni).Wszystko za te osoby opłaca budżet państwa, nawet...alimenty. Ale to juz tak wspominam ledwie wystając z ziemi, ze wstydu, oczywiście. Jak ja mogę...Sam sobie sie dziwię.
#4 | %% dnia 20.09.2011 05:21
Stanisław iż ma rację, Jaśnie Panie Antykomunisto. I tak podałeś marny wynik,niektórzy pisza nawet o 95%...Tylko że wiele z tych dzieci jest chrzczonych, idzie do komunii bo...tak wypada, zawsze tak było...Nawet niewierzący chrzczą swoje dzieci, biora konkordatowe śluby itd.Bo tak wypada...Podejrzewam, że 99% różnych mafiosów, morderców, bandytów, oszustów to ludzie ochrzczeni,..Tylko co z tego wynika? Zupełnie nic...Nic z tego tekstu nie zrozumiałeś, kogutku.
#5 | Mirek dnia 19.09.2011 22:26
wracając do tematu, to jak zwykle chcecie "skoczyć" na kasę!
...i tak na was komuchy nie zamierzam głosować, ani na "łysą pałę", ani na tego waszego KaKę!
#6 | @St. Iż dnia 19.09.2011 22:21
a kto miałby sie pytać i po co? w Polsce ponad 90% dzieci jest ochrzczonych w kościele katolickim, czy ich rodzice nie mają prawa by uczyły się one religii w szkole? mają i z tego prawa korzystają, towarzyszu Stanisławie!
#7 | St. Iż. dnia 19.09.2011 20:54
Znam ten zapis,dlatego o tym napisałem. Tylko że w momencie rozpoczęcia nauki w szkole publicznej, a także w przedszkolu, nikt o to rodziców się nie pyta...Do szkół publicznych chodza dzieci różnych wyznań, nie tylko katolickiego. Chodzi o to, aby wszystkie miały takie same prawa - w Polsce obowiązuje konstytucyjny rozdział kościoła od państwa.Nie ma możliwości technicznych, aby w szkołach publicznych nauczano zasad wszystkich religii...To może jednak lepiej wprowadzić przedmiot nauczający o różnych religiach, a nie nie jednej, konkretnej???I żeby za to płacili równiez ludzie, którzy z nią nie mają nic wspólnego??? Czy np.katolik chciałby, aby jego dziecko nauczano w szkole publiczej (publicznej!) no. zasad religii ewangelidzkiej???Wątpię, za duże różnice...I jeszcze musiałby za to płacić, chociazby pośrednio???Moim zdaniem, w szkole powinno sie uczyc o różnych religiach, aby dzieci wiedziały, dlaczego czasami się różnią, aby wiedziały, że istnieja tez inne...A na swoją religie powinny uczęszczać po szkole, np. do salek katechetycznych - po to je budowano.Poza tym zawsze przeciez można zapisac dziecko do szkoły o charakterze wyznaniowym, np. katolickiej, w czym jest problem??? I nie chodzi mi tutaj o pieniadze, ale przede wszystkim o zasade państwa świeckiego, demokratycznego. W nic nie walę, ani w kościół, ani w państwo...Jakiś czas temu ukazało sie w prasie kilkanaście artykułów o możliwości ustanowienia religii przedmiotem obowiązkowym, równiez jako przedmiotu maturalnego. Nie widze powodu, aby o tym nie pisać...

Mario, twoja inteligencja w wyciąganiu wniosków jest wręcz powalająca.
#8 | @maria dnia 19.09.2011 20:18
nadzieja zawsze była matką głupich, ten lans tego młodego karierowicza i zapaterysty jest obrzydliwy!
#9 | Maria dnia 19.09.2011 20:16
Karolczak - tzw. nadzieja dla Zagłębia - to jawny wróg koscioła. Żadna osoba wierząca, żaden parktykujący katolik nie powinien na niego głosować!
#10 | @St. Iż dnia 19.09.2011 20:13
Staszek, wal w kosciół, pokazuj nieprawidłowości, łamanie prawa, konkordatu, pokazuj, że księża nikomu nie podlegają tylko swoim cytuje "zwierzchnikom", że robią co chcą!
pytanie tylko, czy to co piszesz jest prawdą, czy tylko tym. co ty Staszek uważasz na ten temat, obowiam się, że raczej to drugie!
piszesz stek nieprawdziwych bzdur i mieszasz ludzim w głowach

Artykuł 12 Konkordatu
1. Uznając prawo rodziców do religijnego wychowania dzieci oraz zasadę tolerancji Państwo gwarantuje, że szkoły publiczne
podstawowe i ponadpodstawowe oraz przedszkola, prowadzone przez organy administracji państwowej i samorządowej, organizują zgodnie z wolą zainteresowanych naukę religii w ramach planu zajęć szkolnych i przedszkolnych.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney