Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Apel Zagłębiaków

Wczoraj, podczas konferencji prasowej zorganizowanej przed sosnowieckim magistratem, działacze stowarzyszenia Zagłębiacy" zaapelowali do przedstawicieli lewicy o nieupolitycznianie sprawy Zagłębia Dąbrowskiego. Jest to odpowiedź na wczorajsze podpisanie deklaracji ;Porozumienia dla Zagłębia", która ma być pierwszym krokiem do utworzenia "Zespołu Parlamentarnego na rzecz Zagłębia Dąbrowskiego".
Pod dokumentem ;Porozumienie dla Zagłębia" autografy złożyli Kazimierz Karolczak, który ubiega się o miejsce w Sejmie z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej, prezydent Sosnowca Kazimierz Górski (SLD), prezydent Będzina Łukasz Komoniewski (SLD) oraz prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza (SLD). -To kpina z rzeczywistego interesu naszego regionu. Takie działanie jest niczym więcej jak tylko elementem kampanii wyborczej - stwierdził Arkadiusz Chęciński, przewodniczący sosnowieckiej Rady Miejskiej i jeden z członków stowarzyszenia ;Zagłębiacy".

;Porozumienie dla Zagłębia" to zwykła inicjatywa polityczna. Spotkało się wczoraj trzech kolegów z jednej partii i podpisało wspólny dokument, uprawiając kampanię wyborczą. W stowarzyszeniu ;Zagłębiacy" większość członków to osoby niezwiązane z żadną organizacją partyjną. To stanowi dowód na to, że ;Zagłębiacy" są niepolityczni. Nasza organizacja w rzeczywistości stara się działać na rzecz rozwoju regionu. Dlatego szczególnie jest mi przykro, gdy polityk ubiegający się o głosy wyborców z Zagłębia nagle podczas kampanii wyborczej twierdzi, że chce utworzyć szerokie, ponadpartyjne porozumienie na rzecz regionu. To kpina z rzeczywistych inicjatyw społecznych. Kazimierza Karolczaka nikt w Sosnowcu czy w Zagłębiu nie zna. Ten polityk nic dla naszego regionu nie zrobił. Otrzymał nominację partyjną i tyle - kontestował wczorajsze wydarzenie Arkadiusz Chęciński. - Kazimierz Karolczak chwali się, że chce działać na rzecz naszego regionu, tymczasem w mediach przedstawia go w negatywnym świetle. Na łamach pewnej gazety powiedział, że ;Na Śląsku są igrzyska, a w Zagłębiu nie ma jak dojechać do pracy". To proszę mieć pretensje do kolegów z SLD, którzy rządzą w Zagłębiu - dodał Chęciński.

- Kazimierz Karolczak twierdzi, że do współpracy zaprosił różne środowiska. Nie jest to prawdą. Jego inicjatywa ma podobno integrować region, tymczasem zaproszenia do współpracy nie dostał np. przewodniczący sosnowieckiej Rady Miejskiej, Arkadiusz Chęciński. Skoro 2;Porozumienie dla Zagłębia" nie jest inicjatywą polityczną, dlaczego już na początku następuje selekcja? W stowarzyszeniu ;Zagłębiacy" byłoby to nie do pomyślenia - mówił prezes ;Zagłębiaków", Piotr Zarzycki.

- Nie ukrywamy , że jesteśmy członkami Platformy Obywatelskiej, ale w stowarzyszeniu ;Zagłębiacy" większość działaczy nie funkcjonuje w żadnej partii, ale rzeczywiście działa na rzecz naszego regionu. Do ;Zagłębiaków" zostały zaproszone także osoby związane z lewicą. Tymczasem Kazimierz Karolczak wybrał sobie ludzi, z którymi chciałby pracować - mówił Arkadiusz Chęciński.źródło : www.e-sosnowiec.pl

Autor: Bartosz Górski | 30/09/2011
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney