Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Zaprezentowali dokonania

Dziś krótko przed południem Bogusław Śmigielski, kandydat na senatora z ramienia Platformy Obywatelskiej i były Marszałek Województwa Śląskiego, Jarosław Pięta, kandydat na posła PO oraz Arkadiusz Chęciński, przewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu, zwołali przed budynkiem Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu konferencję prasową. Była ona poświęcona wczorajszej rozprawie w trybie wyborczym w Sądzie Okręgowym w Katowicach oraz zaprezentowaniu dokonań kandydatów PO dla Sosnowca.

Na wstępie Bogusław Śmigielski odniósł się do wczorajszego wyroku sądu, który orzekł, że, że podane przez Piotra Hałasika informacje są nieprawdziwe i zakazał ich dalszego rozpowszechniania. - Pragnę wydać oświadczenie, iż z dużą satysfakcją przyjąłem orzeczenie Sądu Okręgowego w Katowicach, który stwierdził, że Piotr Hałasik mówi nieprawdę podając na swojej stronie internetowej informacje, w których stwierdza, że wyłączyłem budowę linii tramwajowej nr 15 i chciałem zmienić przebieg drogowej trasy średnicowej, pomijając Dąbrowę Górniczą i Sosnowiec - stwierdził Śmigielski. Odniósł się również do trwającej kampanii. - W moim przekonaniu, nie wystarczy mieć dużo pieniędzy w kampanii wyborczej, ale trzeba w niej pokazywać to, co się zrobiło dla miasta, dla okręgu wyborczego i trzeba mówić prawdę. Liczę na to, że wyborcy postrzegając tę kampanię, wybiorą najlepszego kandydata z tego okręgu - dodał.

Następnie zarówno Bogusław Śmigielski, jak i Jarosław Pięta kolejno przypomnieli o swoich dokonaniach dla miasta. - Przez 3 lata, kiedy pełniłem funkcję marszałka, Sosnowiec otrzymał ponad 100 mln zł z czego ponad 90 pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego. Zarząd Województwa pod moim przewodnictwem przekazał również kwotę 8,5 mln zł na budowę kampusu farmacji oraz dużo pieniędzy na rozbudowę Szpitala Wojewódzkiego św. Barbary - wyliczał były marszałek. Poseł Pięta dodał zaś: - Moja kampania ma charakter pozytywny. Staram się nie atakować przeciwników politycznych. Ja nie pytam kto, co zrobił dla Zagłębia, ponieważ to co ja zrobiłem świadczy o mnie.

Jarosław Pięta podkreślił także, że prezydent Kazimierz Górski zwrócił się do niego ostatnio z prośbą, aby ponownie podjął działania w kierunku pozyskania środków na Muzę. Zaś Bogusław Śmigielski na pytanie mediów, czy czuje się Zagłębiakiem, odpowiedział: - Oczywiście, że tak. Mieszkam w Jaworznie, urodziłem się w Mysłowicach, ale mój ojciec jest z Sosnowca, urodził się i mieszkał w Sosnowcu, tutaj mieszka moja mama, urodziła się moja siostra, mój brat. Mam jeszcze inne związki z Sosnowcem, ale nie chcę wykorzystywać ich w celach propagandowych. Czuję się z Sosnowcem związany rodzinnie. Natomiast uważam, że bardzo ważna jest dyskusja o roli tego miasta, o roli Zagłębia w stworzeniu jednorodnego województwa.


źródło : www.e-sosnowiec.plAutor: Bartosz Górski | 05/10/2011
Komentarze
#1 | ??? dnia 06.10.2011 14:35
Czy to ten pan publicznie zwrócił się do adwersarza słowami "zamknij się synek"? Czy to tego pana asystent nazwał Boga chrześcijan żydowskim zombie?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney