Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Zwycięstwo Platformy, Palikot na podium

Platforma Obywatelska pierwszą partią po roku 1989, która wygrała po raz drugi z rzędu wybory. PO zdobyła w wyborach 39,6 proc. głosów, a PiS 30,1 procent głosów - takie wyniki badanie TNS OBOP dla TVN24 i TVP podano w wieczorze wyborczym w TVN 24.

Na trzecim miejscu jest Ruch Palikota z wynikiem 10,1 procent głosów. Tuż za Ruchem PSL z wynikiem 8,2 proc. a na ostatnim miejscu SLD - 7,7 proc. Według badania frekwencja wyniosła 47,7 procent.Wynik poniżej progu wyborczego zanotowało PJN - 2,2 proc. głosów i Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke (1,1 proc.).

Przeliczając na mandaty w Sejmie to PO ma 212, PiS 158, Ruch Palikota 39, PSL 27, a SLD 23. Jeśli takie wyniki potwierdzą się, to koalicja PO-PSL może liczyć na większość - w sumie 239 sejmowych "szabel".

Trochę inaczej przekładają się wyniki w badaniu Homo Homini dla Polsat News. Tam też zwycięża PO, ale z mniejszą przewagą, a na podium jest SLD zamiast Ruchu Palikota: PO - 34,9 proc., PiS - 29,6 - PiS, SLD - 12,8 - proc., PSL - 9,9 proc., Ruch Palikota 8,6 proc. Tak jak w badaniu OBOP, inne partie nie weszły do Sejmu.

źródło: www.onet.plAutor: Piotr Dudała | 09/10/2011
Komentarze
#1 | anty rozwodnik dnia 10.10.2011 19:45
Jak to możliwe że do parlamentu, w katolickim kraju, weszły obie żony Gosiewskiego?
#2 | do Edwarda dnia 10.10.2011 19:24
Nie frasuj się dobry czlowieku... i nie strasz bo faktycznie tak bedzie i to własnie jest normalność.

Ale rozumiem Twój strach i podstawę takich twierdzeń.To charakterystyczne dla ludzi którzy malo widzieli, malo gdzie byli i to co im powiedzą w niedzielę lub jedynem radiu i telewizji ktorą oglada uważa za swięte.

Edku,odważ się, jedź , nawet na jakąś pielgrzymkę do Watkanu lub Hiszpanii (to bardzo religijne kraje)... i rozejrzyj się. Popatrz jak tam ludzie żyją. Nikt nikomu w wiarę, do łóżka ani do rozporka - nie zagląda.

Boję się tylko że wtedy średniowiecze które nas otacza przestanie Ci sie podobać.
#3 | @Edward dnia 10.10.2011 18:58
Polska jest krajem demokratycznym, a nie totalitarnym, gdzie normy są ustanawiane przez władze.Każde ich naruszenie powoduje sankcję karną.Nie lubisz homoseksualistów? Twoje prawo...Ja też nie, ale mi w niczym nie przeszkadzają.Tak jak rowerzyści, inwalidzi, grubi czy chudzi...To ich sprawa.
#4 | Edward dnia 10.10.2011 18:31
będzie Jeuropa ze wszystkimi zboczeniami i zboczeńcami, które są jej normalnością, zrobiło się bardziej tęczowo, czy jednak jest to normalność?
#5 | Hirek dnia 10.10.2011 17:59
Wcale nie wyróżniam, po prostu uważam, że nasz kraj normalnieje. Przecież ludzie są różni, co nie znaczy że są gorszymi Polakami.A pasterze owieczek? Też są różni, tylko że do tej pory nie wolno było ich w Polsce oceniać.Sam jestem wierzącym chrześćjaninem, ale oni nie są mi do niczego potrzebni. Natomiast ja jestem im potrzebny, przede wszystkim do ich utrzymywania, bez względu czy sobie tego życzę, czy nie...Myślę, że powoli kończy im sie eldorado.I bardzo dobrze.Mam nadzieję, że chociaż alimenty będą płacili sami za siebie.
#6 | doHirka dnia 10.10.2011 17:44
A czemu tak wyróżnisz fakt że to "transseksualistka" Ci co na nią głosowali dobrze o tym wiedzieli. Wytłuszczanie akurat tego faktu jest brakiem kultury podobnie jak wywlekanie że ktoś kiedys tam był skazany. O tym tez ludzie wiedzieli a mimo to go wybrali. Poprostu nadzszedł taki czas że elektorat coraz mniej słucha tego na kogo im sie karze głosować, sam mysli! I jeśli ktos powinien sie tym martwić to pasterze owieczek...
#7 | gość dnia 10.10.2011 17:19
rzeczywiście debilny kraj popierają kryminalistów ,pedałów .i innych osłów itp
#8 | kazioha24 dnia 10.10.2011 17:00
nareszcie ujawni brudy watykanskiej mafi!!oddacie to co zagrabiliscie.wasz czas sie konczy!!!
#9 | Hirek dnia 10.10.2011 14:41
Na który kościół Palikot pluje? Na jakis jeden wybrany, czy na wszystkie???O ile dobrze go zrozumiałem, domaga się tylko świeckiego państwa, w którym faktycznie obowiązuje konstytucyjny rozdział kościoła od państwa - a dokładnie wszystkich kościołów. W takim państwie prawa ludzi wierzących nie sa w niczym naruszane - tak jak ludzi niewierzących.Domaga się również opodatkowania kościoła na takich samych prawach, jak są opodatkowani wszyscy obywatele czy instytucje...Kościoły we wszystkich państwach są opodatkowane, nie tylko korzystają z pieniedzy budżetowych, ale również do niego się dokładają.Wyjątkiem jest Polska.Podatki płacone przez poszczególnych duchownych są...śmiesznie niskie.Przykładowo osoba pobierająca zasiłek dla bezrobotnych jest w skali roku budżetowego bardziej obciążona nich ksiądz katolicki.Jakiś czas temu ktoś na tym forum zamieścił dokładne wyliczenie, z podaniem konkretnych przepisów prawnych (skarbowych). Wpis został oczywiście usunięty - po co ludzie mają mieć taką wiedzę.Nie jest im to do niczego potrzebne.Zresztą wystarczy się dookoła rozejrzeć - człowiek zaczyna się zastanawiać...Jeszcze jedno: za księży katolickich wszelkie ubezpieczenia, fundusze emerytalne płaci państwo polskie...Nawet alimenty dla dzieci, których ojcami są księża.Również za nauczanie religii w szkołach - chociaż zgodnie z konkordatem, było to w gestii samego kościoła.Palikot obiecał również wyjaśnić sprawę nieszczęsnej Komisji Majątkowej. A to będzie afera wieksza od komunistycznej FOZZ...Tylko że tam byli okropni komuniści, a tutaj???
Palikot jest trzecią siłą w parlamencie, a takiej pozycji nie uzyskuje się bez realnego poparcia.
#10 | Ocalały z watahy dnia 10.10.2011 14:00
A który Palikot wszedł do sejmu ten gruby z długimi włosami w okularach ze szkłami "0" czy ten krótko obcięty, szczupły i opalony? Ten który tworzył ultrakatolickie pismo Ozon i rozpropagował słynny znak zakaz pedałowania, czy ten który pluje na Kościół a na listach umieszcza gejów?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney