Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Sejm bez Krzyża?

Janusz Palikot właśnie obwieścił w TVN24, że w Sejmie nie chce Krzyża i w tej sprawie zwróci się do marszałka Grzegorza Schetyny.

- Jeśli Sejm się nie zgodzi, przekażemy to do trybunału. Chcemy, by zgodnie z konstytucją w Sejmie nie było krzyża - powiedział Palikot.

Janusz Palikot jest niedouczony - w Konstytucji nie ma ani słowa, że Polska jest państwem świeckim i w miejscach publicznych nie może wisieć Krzyż. Zamiast zająć się kryzysem i fatalną sytuacją gospodarcza w Polsce, Palikot wynajduje tematy zastępcze - uważa portal www.niezalezna.pl.Sytuacja do złudzenia przypomina sytuację po wyborach prezydenckich, gdy Bronisław Komorowski zamiast zająć się realnymi problemami państwa, rozpoczął wojnę religijną. Przypomnijmy, że stało się to po wywiadzie udzielonemu przez prezydenta-elekta Komorowskiego „Gazecie Wyborczej”, gdzie padło pytanie o stojący przed pałacem prezydenckim Krzyż, który postawili harcerze po smoleńskiej katastrofie.

Ta decyzja stała się symbolem prezydentury Komorowskiego, którą także wyznacza Janusz Palikot, przyjaciel prezydenta.

Teraz już jako poseł chce usunięcia Krzyża z Sejmu.

- Następnym krokiem będzie zapewne zakaz chodzenia księży w sutannach po ulicach. To czego żąda Janusz Palikot jest konsekwencją decyzji prezydenta Komorowskiego usunięcia krzyża sprzed pałacu prezydenckiego i ozdobienia krzyżem prawosławnym pomnika bolszewickich najeźdźców w Ossowie – komentuje dla portalu niezalezna.pl Antoni Macierewicz, poseł PiS.

Postawa Palikota nie zaskakuje – jest w antyklerykalnej partii, w której znaleźli się Andrzej Rozenek, były zastępca redaktora naczelnego brukowego, skrajnie antykościelnego tygodnika „Nie” oraz Roman Kotliński, były duchowny katolicki, szef tygodnika „Fakty i Mity”. To właśnie na jego łamach publikował Grzegorz Piotrowski, morderca księdza Jerzego Popiełuszki.

www.niezalezna.pl
Autor: Redakcja | 11/10/2011
Komentarze
#1 | PAWLO dnia 13.10.2011 09:41
A, właściwie to by było dobre. Jeżeli we Francji i innych krajach zakazano chodzić kobietom w burkach- pod karą pieniężną!!!
#2 | PAWLO dnia 13.10.2011 08:51
Cytat "- Następnym krokiem będzie zapewne zakaz chodzenia księży w sutannach po ulicach." A, przecież już 3/4 chodzi bez tych "płaszczy". Garnitur, strój sportowy, to codzienność. Proszę nie pisać bzdur!!! Sami bez zakazu chodzą po "cywilnemu", a dlaczego? Wiadomo!!!
#3 | Jacek dnia 13.10.2011 06:19
Bardzo dziwny tekst. Chyba raczej autor tych słów nie bardzo jest douczony...Konstytucja RP wyrażnie okresla rozdzielczość państwa polskiego od kościoła, i to każdego, nie tylko katolickiego. Dlatego we wszystkich urzędach państwowych powinnno być tylko gosło państwowe.Twierdzenie, że krzyż jest znakiem cywilizacyjnym jest prawdziwe, tylko co z tego wynika? Krzyż jest przede wszystkim symbolem chrześćjaństwa. Z drugiej strony, w pewnym okresie, komuniści też twierdzili, że znaki sierpa i młota są symbolami cywilizacujnymi, tak samo czerwonej gwiazdy...Były państwa, np. Rumunia, czy Czechosłowacja, gdzie symbol czerwonej gwiady był wszechobecny, nawet na każdym autobusie...
A może trzeba w Sejmnie zawiesić również symbole innych wyznań obecnych w Polsce? Przecież Sejm reprezentuje wszystkich Polaków, nie tylko katolików, chrześćjan, ale również obywateli innych wyznań...Taka ciekawosta: w Kongresie USA, jakże demokratycznego państwa, nie ma żadnych symboli religijnych czy cywilizacyjnych.
Tak nawiasem, dlaczego taki Pan łączący symbol krzyża z cywilizacją i człowieczeństwem nie pojedzie do jakieś państwa islamskiego i nie stwierdzi tego samego? Myślę, że muzułmanie mogą mieć "trochę" odmienne zdanie...
#4 | @Karina dnia 12.10.2011 17:20
Widzę że jesteś znawczynią tematu. Oświeć nas o co chodzi z tą tęczą?
W inernecie znalazłem że tęcza to przyjety od lat i to jeszcze grubo przed wojną - znak spółdzielczości i ruchów spółdzielczych.
Trochę sie domyślam o co może Tobie chodzić ale rozumiem, głodnemu zawsze chleb na myśli. U nich nie masz żadnych szans, oni nie cierpią stworzeń z wąsami i owłosinymi nogami.
#5 | Karina dnia 12.10.2011 16:45
a za chwilę może tęcza?
#6 | GG dnia 12.10.2011 15:47
Przecież w Sejmnie powinno wisieć tylko godło państwowe, które nas wszystkich łączy, wszystkich polskich obywateli bez względu na wiarę czy wyznanie.
#7 | Psycholog dnia 12.10.2011 15:24
Chcecie i tym porozmawiać?
... PAP - Zachowanie kościoła po 10 kwietnia 2010 roku, pochowanie Lecha Kaczyńskiego na Wawelu, agitacja na rzecz PiS w wyborach. To rzeczy, które sprawiły, że zwątpiłem - mówił na konferencji prasowej Janusz Palikot. - W tym sensie kościół jest partią polityczną, a nie autorytetem.

- 10 kwietnia był dla mnie osobiście ogromnym przeżyciem i wielkim doświadczeniem. Będąc osobą niewierzącą przestrzegam neutralnego stosunku do kościoła - tłumaczył Palikot, odnosząc się do swojej prośby o usunięcie krzyża z sali sejmowej...
#8 | Pamiętliwa Marta dnia 12.10.2011 14:48
O ile mnie pamięć nie myli to Pan Dudala wielokrotnie czerpał i cytował na swoim portalu z NIE wydawanego przez Jerzego Urbana. Miedzy innymi artykuly o Sosnowcu przygotowane przez Rozenka. I jakoś nie brzydził się że powiela materiały z "skrajnie antykościelnego tygodnika Nie”. A sprawa pisania przez "Grzegorza Piotrowskiego, mordercy księdza Jerzego Popiełuszki" w Faktach i Mitach, zastala w tamtym czasie dość dokładnie wyjaśniona.
Reasumujac to wszystko - takie dzialanie nazywa się "OBŁUDA"
#9 | do gostka czy gościa dnia 12.10.2011 14:34
A jakbyś się poczuł bezmyślny dewocie gdyby ktos zaczął powielać podobny tekst z zaakcentowaniem wszystkich znanych przypadkow pedofili i pederastii wśród osob duchownych. Przecież takich przypadkow, niestety, jest mnóstwo. Są wyroki sądowe, są skazania, są pozwy o odszkodowania. Czyżbyś twierdził że to wszystko nie prawda, że to tylko paszkwile na kościelnych? Jeśli istnieje niebo i pieklo w które szczerze wierzysz to czuj już ognie piekielne i gniew pana za wypisywanie takich bredni.
#10 | @gość dnia 12.10.2011 08:56
Ale debilny tekst...Skąd ty go skopiowałeś???Brak wiedzy pomieszany z ksenofobią...Głupota i tyle.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney