Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Sala koncertowa już w grudniu 2012?

Już wkrótce Sosnowiec będzie miał profesjonalną salę koncertową w której będą gościć najlepsi artyści! Dziś nastąpiło wmurowanie aktu erekcyjnego na terenie budowy przy Zespole Szkół Muzycznych im. Jana Kiepury w Sosnowcu.
Według zapisów umowy konsorcjum firm na czele którego stoi Mostostal Warszawa wybuduje salę w ciągu 18 miesięcy. – Jestem przekonany, że nie będziemy mieli żadnych opóźnień. Powiem więcej, spróbujemy zakończyć inwestycję jeszcze przed zimą przyszłego roku! – zadeklarował przedstawiciel Mostostalu Alojzy Malczak.Powstająca sala pomieści ponad pięciuset widzów. Uczniowie będą mieli ponadto do dyspozycji salę do ćwiczeń z widownią na ok. 160 miejsc oraz zaplecze techniczno-muzyczne dla artystów. Ciekawostką będzie również studio nagrań. – Dziękuje Prezydentowi Sosnowca Kazimierzowi Górskiemu za jego zaangażowanie jakie włożył w to, by ta sala powstała. To jest dla nas spełnienie marzeń. Dzięki temu będziemy mogli mocniej się wpisać w życie kulturalne i edukacyjne Sosnowca - cieszyła się dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych Dorota Grolik.

Przy konstruowaniu budynku zostaną wykorzystane materiały, które zapewnią doskonałą akustykę w każdej z jego części, tak by osoby siedzące w ostatnich rzędach miały zagwarantowany ten sam komfort słuchania co widzowie z przednich miejsc. Kubatura budynku będzie wynosiła ok. 23 tys m³. Prace będą się toczyć na terenie istniejącej szkoły, cześć budynku zostanie przebudowana. Cały obiekt zostanie wkomponowany w Park Sielecki.

– Obiekt będzie służyć szkole i całemu miastu. Będzie miejscem otwartym na róże projekty i tętniącym życiem. Dziękuje ministrowi Bogdanowi Zdrojewskiemu, że zauważył jak ważna dla Sosnowca i całego Zagłębia jest ta inwestycja. Liczę na to, że wkrótce mury tej szkoły będą opuszczać artyści, którzy rozsławią Sosnowiec podobnie jak Jan Kiepura patron tej szkoły. – podsumował prezydent Kazimierz Górski.

Oprócz Prezydenta Sosnowca i jego zastępcy w uroczystości wzięli udział przedstawiciele sosnowieckiego samorządu, ministerstwa kultury i Dziedzictwa narodowego oraz wykonawcy i architekci obiektu.

Koszt inwestycji wyniesie 27 490 054,73 zł.

„Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013”

źródło: www.sosnowiec.plAutor: Redakcja | 12/10/2011
Komentarze
#1 | Szkoła Muzyczna dnia 13.10.2011 07:51
Dada i tacy jak Doda, napewno tu wstępu mieć nie będą.
Na takie imprezy mają stadion w Sosnowcu!!!
#2 | Sosnowiczanie dnia 12.10.2011 16:43
Kiedy wreszcie wystąpi tam Doda? My na to czekamy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?