Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


W obronie Łukawskiego

Wczoraj w samo południe przed sosnowieckim magistratem zebrali się mieszkańcy, którym nie podoba się, że prezydent Sosnowca, Kazimierz Górski, zawarł porozumienie z Platformą Obywatelską - pisze Teresa Szczepanek w portalu www.sosnowiec.pl. Na ręce I zastępcy, prezydenta Ryszarda Łukawskiego, złożyli petycję adresowaną do Kazimierza Górskiego.

Czytamy w niej: „Szanowny Panie Prezydencie!. Ludzie, którzy oddali na Pana głos w ostatnich wyborach samorządowych, w październiku 2010 roku, są rozczarowani i zaniepokojeni. Głosując na Pana opowiedzieli się za lewicową opcją polityczną, uwierzyli, że będzie Pan realizował dotychczasowe kierunki rozwoju naszego miasta, bo takimi obietnicami wypełniona była Pańska kampania wyborcza.

To, co robi Pan w tej chwili, tzn. porozumienie zawierane pokątnie w zaciszu gabinetów, oraz idące za nim zmiany personalne, podważają Pańską wiarygodność i bezpośrednio zagrażają właściwemu funkcjonowaniu miasta.

Dotychczasowe bezsporne sukcesy, jakie Pan osiągnął kierując naszym miastem, były Pana udziałem oraz grupy współdziałających z Panem osób, w tym Pańskiego Pierwszego Zastępcy Ryszarda Łukawskiego, który przez wiele lat sprawdził się nie tylko jako urzędnik, ale i człowiek uczciwy i wrażliwy.

Obrany przez Pana kierunek kwestionuje lewicowość Pańskich działań, stawia pod znakiem zapytania właściwe i skuteczne funkcjonowanie struktur samorządowych i podległych im jednostek budżetowych. Wymiana osób kompetentnych i sprawdzonych jest dla nas niezrozumiała i nie do przyjęcia.

Wyrażamy swój niepokój! Liczymy na Pańską uczciwość i lojalność wobec wyborców, którzy Panu zaufali oraz na głębokie przemyślenie co do kierunku przyjętych działań."

- Byłem tak samo zaskoczony jak i wiele innych osób, kiedy przyniesiono mi ulotkę z odezwą do mieszkańców. Dostał ją również prezydent Górski. Nie wiedziałem, że szykowana jest do niego odezwa - mówił Ryszard Łukawski, dodając, że zaskoczenie zmieszało się ze łzą w oku. - Nie ma co ukrywać - miło jest wiedzieć, że są ludzie nam przychylni - stwierdził.

Przybyłe na pikietę osoby negowały również decyzję prezydenta Górskiego w sprawie zmiany na stanowisku I zastępcy. Ryszarda Łukawskiego, który zawsze pełnił tę funkcje, ma zastąpić Arkadiusz Chęciński. Na pytanie, czy planowana zmiana przyniesie korzyści, Ryszard Łukawski odpowiedział: - Do współrządzenia należy wprowadzać silne ugrupowania. Pytany, czy zmiana jest ostatecznie przesądzona, odparł: - Dzisiaj na to nie odpowiem. Decyzja należy do pana prezydenta. Myślę, że poznacie ją państwo po 27 października. Podkreślił też, że byłby kłamcą, gdyby powiedział, że nie odbył z prezydentem Górskim rozmowy w kwestii zmiany na stanowisku I zastępcy. - Taka rozmowa miała miejsce. Wyraziłem wówczas swoje zdanie w tej sprawie i na tym poprzestańmy - stwierdził.

Bez względu na zaistniałą sytuację, prezydent Łukawski jest zdania, że wszystkie zmiany, które mają doprowadzić do lepszego działania na rzecz mieszkańców i miasta, a więc porozumienie i za nim idące zmiany personalne, na pewno są potrzebne i absolutnie tego nie neguje.

Prezydenta Kazimierza Górskiego nie było wczoraj w Sosnowcu. Petycja trafi do niego zaraz po powrocie. Podpisali się pod nią między innymi mieszkańcy z Pogoni, Milowic, Starego Sosnowca, Klimontowa i Niwki.

Arkadiusz Chęciński poproszony o komentarz stwierdził: - Nie chciałbym oceniać tego co się stało ze względu na to, że mamy razem pracować, tworzyć nową jakość. Osobiście liczę na współpracę z prezydentem Łukawskim i wierzę, że jego doświadczenie będzie dalej wykorzystywane.

Teresa Szczepanek, www.esosnowiec.pl

Autor: Redakcja | 21/10/2011
Komentarze
#1 | Ekspert dnia 26.10.2011 10:50
miernota to może być pewna ocena polityka, raczej niż zniesławienie! o prezydencie Kaczyńskim mówiono o wiele gorzej i prawie nikomu włos z głowy nie spadł!
#2 | @Gostek dnia 24.10.2011 11:06
Gostek tak już ma do siebie...U niego proces wklepywania liter na klawiaturze nie łączy się z procesem myślenia.Cóż, rośnie nam nowa inteligencja...inteligencja inaczej.
#3 | JK dnia 22.10.2011 09:03
Gostek, ty nie boisz się, że p. Chęciński lub ktoś mu znajomy przeczyta ten post i poda cię do sądu na drodze cywilnej, o zniesławienie?Wyskoczysz wtedy, lub twoi rodzice z dużej gotówki. Ty jestes głuptak tak duży, że nie jestes w stanie już tego zauważyć.Podobna sytuacja miała miejsce w Szczecinie, kary zasądzone to coś ok. 50 000 zł, na rzecz instytucji pożytku publicznego.
#4 | gostek dnia 22.10.2011 07:34
a ten checinski to taka miernota
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney