Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Arkadiusz Chęciński I zastępcą prezydenta

Czwartkowa sesja Rady Miejskiej w Sosnowcu rozpoczęła się przyjęciem zmian w zaplanowanym porządku obrad.

Należała do nich między innymi rezygnacja Arkadiusza Chęcińskiego z funkcji przewodniczącego sosnowieckiej Rady Miejskiej i zrzeczenie się przez niego mandatu radnego. W pierwszym przypadku 20 radnych było „za" , dwóch wstrzymało się od głosu, w drugiej kwestii „za" było 19 radnych przy dwóch głosach wstrzymujących się.

Serwis SosnowiecFakty.pl składa p. Arkadiuszowi Chęcińskiemu, naszemu byłemu koledze redakcyjnemu, serdeczne gratulacje. Trzymaj się Arku! Nie będzie łatwo, dostałeś ciężką działkę, ale wierzę, że dasz sobie z tym radę!

Piotr Dudała
redaktor naczelny serwisu sosnowiecfakty.plProwadzący obrady sesji Wilhelm Zych podziękował Arkadiuszowi Chęcińskiemu za dotychczasową pracę w Radzie Miejskiej , życząc mu jednocześnie powodzenia na nowym stanowisku. Chwilę później poprosił prezydenta Kazimierza Górskiego, by poinformował zebranych o powołaniu Chęcińskiego na stanowisko I zastępcy prezydenta, które dotychczas zajmował Ryszard Łukawski.


Mogę zakomunikować to, o czym już właściwie media i miasto od dłuższego czasu mówiły - od dnia dzisiejszego I zastępcą prezydenta w mieście Sosnowcu jest pan Arkadiusz Chęciński - mówił prezydent Górski na czwartkowej sesji RM. - Informuję również państwa, że po rozmowach, zajmie się on sferą komunalną, sprawami związanymi z mieszkalnictwem i drogownictwem. Dziękuję za ten okres, kiedy wspólnie pracowaliśmy w Radzie Miejskiej i proszę, by zasiadł po tej stronie, po której zasiada kolegium kierownictwa urzędu - dodał prezydent.

Złożył też nowemu zastępcy życzenia od wszystkich naczelników i pracowników magistratu , licząc na to, że ta praca da mu równie tyle satysfakcji, co pełnienie obowiązków na stanowisku przewodniczącego Rady Miejskiej . - Proszę bardzo Arku, zapraszamy - tymi słowami zwrócił się do Arkadiusza Chęcińskiego, zapraszając go do zajęcia nowego miejsca w sali sesyjnej. Następnie dodał: - Tu przepraszam Halinę Sobańską, że pozwoliłem sobie w takiej ważnej chwili powiedzieć „Arku".

Decyzja powołania Chęcińskiego na I zastępcę przypieczętowała umowę koalicyjną między Kazimierzem Górskim a Platformą Obywatelską. Obie strony wróciły do współpracy po kilkuletniej przerwie.

Nowo powołany I zastępca prezydenta podziękował wszystkim za 10 miesięcy wspólnej pracy, przyznając się, że kiedy obejmował stanowisko przewodniczącego Rady Miejskiej, to choć zdawał sobie sprawę z odpowiedzialności, nie przypuszczał, że będzie ona tak wielka. - Dziękuję wszystkim, z którymi współpracowałem. Wiele udało się nam wspólnie osiągnąć, sporo zmienić na lepsze. Zawsze dobrze pracowało mi się z radnymi, nie ukrywam więc, że liczę iż w tej kwestii nic się nie zmieni, choć od dzisiaj jestem po tej drugiej stronie - mówił I zastępca.

Teresa Szczepanek, www.e-sosnowiec.plAutor: Piotr Dudała | 27/10/2011
Komentarze
#1 | @@KOla dnia 28.10.2011 14:28
niekoniecznie, nie byłbym tego taki pewny! gratulacje są tylko gratulacjami!
#2 | @Kola dnia 28.10.2011 14:17
Wazeliniarz usunął wpis który komentujesz. teraz rozpocznie sie tutaj kadzenie Arkowi. Ale spoko, On swoje zdanie o wąsatym i jego portalu, ma.
#3 | Kola dnia 28.10.2011 06:01
dzień bez wazeliny, to dzień stracony!
#4 | Olga dnia 27.10.2011 16:10
powoli nawet z Sosnowca odchodzi komuna! nareszcie Grin!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney