Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Wojna parkingowa między studentami a mieszkańcami. Problem przy Wydziale Filologii

Miejsc parkingowych brakuje prawie zawsze. Zwłaszcza mieszkańcom bloku przy ul. Pułaskiego 1/1, gdy rozpocznie się rok akademicki... Lokatorzy od trzech lat walczą o miejsca pod swoim blokiem ze studentami parkującymi tam samochody. - Blokują inne samochody, wjeżdżają na prywatne posesje - skarży się Józef Pierzchała, mieszkaniec sosnowieckiego osiedla. Spór o miejsca parkingowe wydaje się nie mieć końca. Jego powodem jest kawałek, wyasfaltowanej powierzchni przy bloku. Przed kilkoma laty mieszkańcy spokojnie parkowali tam swoje auta. Problem zaczął się od momentu, kiedy prawie cztery lata temu na ulicy Grota Roweckiego 5 wybudowano nowoczesny, pięciokondygnacyjny budynek Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Śląskiego. Nowa budowla zastąpiła wysłużony, poprzedni budynek wydziału, działający na Pogoni od 1973 roku.W budynku Wydziału Filologii studiuje około 3 tysięcy studentów. Tymczasem parking dla nich przeznaczony, przy Uniwersytecie, może pomieścić jedynie około setki samochodów. Władze uczelni wiedząc, że miejsc parkingowych jest za mało, uruchomiły dodatkowe parkingi, oddalone o około 200 metrów od głównego budynku uczelni np. na ulicy Żeromskiego.

- Miejsc na dodatkowych parkingach jest pod dostatkiem, bo aż kilkaset - mówi rzecznik Uniwersytetu Śląskiego Jacek Szymik-Kozaczka.

Dodatkowe parkingi z powodzeniem mogłyby rozładować zatłoczone ulice ze studenckich samochodów. Żacy jednak, nie zdają sobie sprawy z ich istnienia, mimo tego, że znaki informujące o pobliskich parkingach są widoczne.

Kiedy parking przy uczelni pęka w szwach, studenci kierują swoje samochody na okoliczne ulice. Tak na przykład dzieje się na ulicy Pułaskiego 1/1. Studenci stawiają tam auta gdzie tylko popadnie.

- Parking przy uczelni jest za mały, mamy problem z zaparkowaniem - mówi Klaudia, studentka Wydziału Filologii.

- Jeżeli nie ma miejsca na parkingu przy Uniwersytecie, to parkuję na ulicy Żytniej - mówi Aleksander Rutkowski, student. Mieszkańcy ulicy Pułaskiego 1/1 mają już dość studentów parkujących na ich miejscu. Postanowili więc walczyć o miejsca dla swoich samochodów. Nie jest to jednak proste. Nie pomogła tablica z napisem "Teren prywatny dla mieszkańców ulicy Pułaskiego 1/1".

Straż miejska, też niewiele może zrobić, ponieważ nie ma w tym miejscu znaku informującego o zakazie postoju. Ludzie próbowali szukać pomocy w spółdzielni mieszkaniowej. Jedynym rozwiązaniem, jak mówią mieszkańcy, jest postawienie znaku zakaz postoju.

- Niczego więcej nie chcemy, tylko znaku zakazu postoju z informacją, że nie dotyczy on mieszkańców naszej ulicy. Bez znaku będzie tak jak było - mówi pan Ryszard, mieszkaniec bloku. Kierownictwo spółdzielni chce pomóc mieszkańcom i znak postawi. Choć sami przyznają, że nie wiedzą czy poskutkuje.
- Postawimy tam znak zakazu postoju, razem z tablicą informującą, że mieszkańcy są z zakazu zwolnieni - mówi Artur Topolski, zastępca kierownika spółdzielni.

Problem jednak można było rozwiązać dużo szybciej, bez stawiania znaku zakazu postoju. Wystarczyłoby aby studenci parkowali na dodatkowych parkingach. W ten sposób znaczna część ulic sąsiadujących z Uniwersytetem Śląskim pozbyłaby się studenckich samochodów. Niestety, nic tego nie zapowiada. Miejmy więc nadzieję, że chociaż znak drogowy spełni swoją rolę.źródło: www.sosnowiec.naszemiasto.plAutor: Bartosz Górski | 02/11/2011
Komentarze
#1 | A??? dnia 02.11.2011 16:01
Postawic znaki -parkowanie za wyjatkiem mieszkańców i straz miejska do ROBOTY !
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney