Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Audiencja dla Hermana Van Rompuya: Papież zaniepokojony kryzysem

Papież jest zaniepokojony sytuacją Europy, która przeżywa kryzys i boryka się z wielkimi problemami – powiedział po audiencji u Benedykta XVI przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy. Spotkanie w cztery oczy odbyło się „w serdecznej atmosferze i umożliwiło użyteczną wymianę opinii na temat sytuacji międzynarodowej i współpracy Kościoła katolickiego z Unią Europejską” – czytamy w oficjalnym komunikacie. Mówiono też o promocji praw człowieka, a zwłaszcza wolności religijnej. Belgijski polityk chadecki spotkał się również z kardynałem sekretarzem stanu Tarcisiem Bertone i szefem papieskiej dyplomacji abp. Dominique’iem Mambertim.Van Rompuy przebywa w Rzymie w związku z poważnym kryzysem, jaki przeżywają obecnie Włochy. Państwo to znajduje się na krawędzi bankructwa. Wynika to z horrendalnego zadłużenia publicznego oraz słabnącej wiary inwestorów w możliwość przeprowadzenia gruntownych reform, które gwarantowałyby rozwój gospodarki oraz wypłacalność państwa. Swoją dymisję zapowiedział premier Silvio Berlusconi, po czym spodziewane jest powołanie rządu tymczasowego. Jego celem będzie przeprowadzenie niezbędnych reform. Przebywający od wczoraj w Rzymie przewodniczący Rady Europejskiej asystuje tym zmianom. W międzyczasie Herman Van Rompuy złożył dziś wizytę na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim oraz w głównej siedzibie Wspólnoty św. Idziego, a także w prowadzonych przez nią ośrodkach charytatywnych.

kb/ rv, ansa, adn, asca
Papież jest zaniepokojony sytuacją Europy, która przeżywa kryzys i boryka się z wielkimi problemami – powiedział po audiencji u Benedykta XVI przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy. Spotkanie w cztery oczy odbyło się „w serdecznej atmosferze i umożliwiło użyteczną wymianę opinii na temat sytuacji międzynarodowej i współpracy Kościoła katolickiego z Unią Europejską” – czytamy w oficjalnym komunikacie. Mówiono też o promocji praw człowieka, a zwłaszcza wolności religijnej. Belgijski polityk chadecki spotkał się również z kardynałem sekretarzem stanu Tarcisiem Bertone i szefem papieskiej dyplomacji abp. Dominique’iem Mambertim.

Van Rompuy przebywa w Rzymie w związku z poważnym kryzysem, jaki przeżywają obecnie Włochy. Państwo to znajduje się na krawędzi bankructwa. Wynika to z horrendalnego zadłużenia publicznego oraz słabnącej wiary inwestorów w możliwość przeprowadzenia gruntownych reform, które gwarantowałyby rozwój gospodarki oraz wypłacalność państwa. Swoją dymisję zapowiedział premier Silvio Berlusconi, po czym spodziewane jest powołanie rządu tymczasowego. Jego celem będzie przeprowadzenie niezbędnych reform. Przebywający od wczoraj w Rzymie przewodniczący Rady Europejskiej asystuje tym zmianom. W międzyczasie Herman Van Rompuy złożył dziś wizytę na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim oraz w głównej siedzibie Wspólnoty św. Idziego, a także w prowadzonych przez nią ośrodkach charytatywnych.

źródło: radio watykańskie, kb/ rv, ansa, adn, asca,Autor: Piotr Dudała | 12/11/2011
Komentarze
#1 | @unijczyk dnia 13.11.2011 18:01
ty też mógłbyś coś dorzucić!
#2 | Unijczyk dnia 13.11.2011 16:22
To bardzo ważny sygnał ze strony Stolicy Watykańskiej. Myślę że teraz już nic nie stoi na przeszkodzie aby Polski Episkopat ulżył nieco doli Rodaków i zmiejszył np. stawki pobierane za posługi kościelne oraz dofinansował charytatywną działalność Caritasu ze środków własnych.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney