Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Generał czyści sobie sumienie

Zupełnie niespodziewanie tuż przed 30.rocznicą wprowadzenia stanu wojennego, do krytyki Jaruzelskiego przyłączyła się „Gazeta Wyborcza”. Czyżby niektórzy dziennikarze z Czerskiej wreszcie przejrzeli? Krystyna Naszkowska w felietonie „Hipokryzja generała” pisze m.in.:

"Generał jest starym, bardzo chorym człowiekiem, ale to nie znaczy, że nie można oceniać jego postępowania. Ja oceniam źle te przeprosiny, które nie są przeprosinami, to usprawiedliwianie własnego postępowania w czasie, kiedy nikomu to nie jest potrzebne poza może samym Jaruzelskim. To nie jest czas, by wysłuchiwać generała, który nie ma niczego nowego do powiedzenia, tylko wyraźnie czyści sobie sumienie żegnając się ze światem. Po raz kolejny chce wybaczenia za wystawienie czołgów przeciwko własnemu narodowi."Wcześniej w oświadczeniu nagranym dla Radia Zet, Jaruzelski stwierdził m.in., że decyzja o wprowadzeniu stanu wojennego była spowodowana "wyższą koniecznością". Powtórzył też dobrze znane kłamstwa o tym, że stan wojenny był "ocaleniem przed wielowymiarową katastrofą".

Gdybym w identycznych okolicznościach miał dziś decydować, uczyniłbym to samo - oświadczył na antenie radiowej Jaruzelski, który stwierdził też, że "tych, których spotkała jakaś krzywda, wciąż przeprasza".

www.niezalezna.pl
Autor: Piotr Dudała | 11/12/2011
Komentarze
#1 | polak dnia 12.12.2011 08:17
W 1984 roku za wiernopoddaństwo i ujarzmianie własnego narodu, jako jedyny w historii polski komunista otrzymał niezwykle reglamentowany platynowo-złoty Order Lenina, najwyższe odznaczenie ZSRR. Sumienie przecież ten ,,człowiek" niema sumienia
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?