Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


"Solidarność" chce referendum emerytalnego

„Solidarność” chce wykorzystać okres przedświąteczny do zorganizowania przed hipermarketami akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie zachowania obowiązującego wieku emerytalnego.

Akcja zbierania podpisów rozpoczęła się w piątek w siedzibach „Solidarności” w całym kraju. Henryk Nakonieczny z prezydium Komisji Krajowej poinformował, że „Solidarność” planuje także rozszerzyć sposób zbierania podpisów, wykorzystując zwiększone natężenie przedświątecznego handlu.
- Podpisy planujemy również zbierać przed hipermarketami - powiedział.Decyzję o rozpoczęciu akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. zachowania obowiązującego wieku emerytalnego podjęła w czwartek Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność".

W piątek w trakcie briefingu prasowego zorganizowanego w siedzibie śląsko-dąbrowskiej Solidarności w Katowicach przewodniczący związku Piotr Duda powiedział, że o poparciu dla akcji zbierania podpisów będzie rozmawiał także z innymi związkami, jak również z pracodawcami, partiami opozycyjnymi, środowiskami kobiecymi, "wszystkimi, którzy będą chcieli wypowiedzieć się w tym temacie". Dodał, że związek jest gotowy do walki merytorycznej i nie pozwoli, aby rząd ignorował reprezentantów pracowników.
- Jestem w stanie stanąć na czele protestów, ale to jest ostateczność - zakomunikował Duda.

Henryk Nakonieczny powiedział, że korzyści z wydłużenia wieku emerytalnego będą - w jego ocenie - pozorne i krótkotrwałe, dlatego należy szukać rozwiązania, które da większe wpływy do systemu, poprzez m.in. wzrost liczby ubezpieczonych, czyli zatrudnionych, odpowiednie tempo wzrostu wynagrodzeń oraz zastępowanie umów zleceń, umów o dzieło - umowami o pracę.

W czwartek Duda powiedział, że opowiedział się za referendum, ponieważ - jego zdaniem - zapowiedź premiera Donalda Tuska dotycząca podwyższenia wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn (do 67 lat), miała na celu przede wszystkim przypodobanie się agencjom ratingowym. Za uchwałą w tej sprawie opowiedziało się w Katowicach 77 członków Komisji Krajowej, nikt nie był przeciw. W dyskusji i głosowaniu członkowie Komisji Krajowej jednogłośnie poparli projekt zbierania podpisów.

www.niezalezna.plUchwała określa treść pytania, które znajdzie się we wniosku o referendum: "Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego wieku uprawniającego do przejścia na emeryturę wynoszącego 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?".Autor: Piotr Dudała | 17/12/2011
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney