Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Będzie kontrola! Oświadczeń majątkowych ciąg dalszy...

Po artykułach na łamach SosnowiecFakty: Ile kosztuje naczelnik? Naczelnik złamał ustawę! oraz Prezydent ukrywa dochody i odpowiedzi Urzędu Wojewódzkiego, dzięki konsekwencji i dalszym staraniom udało się zainteresować sprawą niezłożenia oświadczeń majątkowych przez wysokich urzędników w Sosnowcu.
W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy maila od Wiceprezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach, Pani Krystyna Zawiślak, która zapowiada kontrolę kontrolę w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu. Poniżej przedstawiam treść pisma, jak i całej korespondencji z Izbą.
Katowice, dnia 12 września 2006 r.


Znak: WK-0521/89/2006
Dziękuję za przekazanie pocztą elektroniczną z dnia 3 września 2006 r. informacji dotyczących gospodarki finansowej Miasta Sosnowca.


Informacje te zostaną wykorzystane w działalności kontrolnej Izby.
Z-ca Prezesa Regionalnej Izby Obrachunkowej


/-/ Krystyna Zawiślak
Poniżej przedstawiam maila skierowanego 3 września do prezesów RIO w Katowicach: Pana Mariusz Siwonia i Pani Krystyny Zawiślak:W załącznikach przekazujemy odpowiedź Śląskiego Urzędu
Wojewódzkiego, który sugeruje przeprowadzenie kontroli w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu.W sprawie chodzi o oświadczenia majątkowe za rok 2005 i lata wcześniejsze których nie złożyli naczelnicy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu: Adnrzej Równicki, Grażyna Busz-Laprus, Grzegorz Dąbrowski, Magdalena Filipiak, Elżbieta Gosek, Gabriela Hajduła, Zbigniew Krzywkowski , Tadeusz Małas, Jolanta Niedbał, Genowefa Olesińska, Danuta, Tadeusz Topór, Piotr Wesołowski, Maria Wrzosek, Rafał Zawartka.Interpretacja pisma Urzędu Wojewódzkiego wskazuje, że jest to naruszenie art. 24h ustawy o samorządzie terytorialnym.Sprawę tą nagłośnił obywatelski portal internetowy
www.sosnowiecfakty.pl w artykule "Prezydent ukrywa dochody" na stronie internetowej:www.sosnowiecfakty.pl/news.php?id=1089Z odpowiedzi Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach wynika, że prezydent miasta i 14 naczelników dopuściło się naruszenia ustawy o samorządzie terytorialnym, nie składając oświadczeń i dziennikarze portalu mają rację.Prosimy o wyjaśnienie tej sprawy, gdyż bulwersuje ona społeczność Miasta Sosnowca i rodzi podejrzenia o malwersajce finansowe w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu.Sprawę tę chcemy wyjaśnić ostatecznie w artykule.Ja, redakcja SosnowiecFakty, jak i wielu Mieszkańców Miasta mamy nadzieję, że kontrola będzie przeprowadzona w miarę szybko, dokładnie i jeszcze przed wyborami zdążymy o jej wynikach poinformować Czytelników Naszego Serwisu.


Sprawa oświadczeń majątkowych naczelnika Andrzeja Równickiego i innych naczelników UM w Sosnowcu doczeka się wreszcie pełnego i rzetelnego wyjaśnienia.
Inaczej o prezydencie:1.Tęczowe prognozy Górskiego2.Jedyny Sosnowiczanin3.Prezydent ukrywa dochody4.Kultura w Sosnowcu
5.Blamaż GórskiegoSławomir Matusz
Autor: | 11/09/2006
Komentarze
#1 | Ludek dnia 19.09.2006 12:02
to mi przypomina kolejne 100 kilionów Buzka i Millera na walkę z bezrobociem.... Skutki widzimy teraz... Trzeba zmienić myślenie!

Obecna lewica to komunistyczny centralizm Górskiego, a nie samorządność!
#2 | aktywistka SDPL dnia 19.09.2006 06:00
"Niestety trudno zgodzić się z twierdzeniem, że nasze miasto jest w lepszej kondycji jak przed paroma laty."
Okrągłe słowa nie poparte żadnymi dowodami...

A teraz przytoczę Ci inne:
"Sosnowiec przeżywa ożywienie gospodarcze, któremu towarzyszy wzrost inwestycji. Działania władz samorządowych w ciągu kilku lat przyniosły wymierne efekty. Tym najważniejszym jest spadek liczby bezrobotnych. Jeszcze w 2003 roku w Sosnowcu bez pracy było 25 % mieszkańców, obecnie stopa bezrobocia zmniejszyła się do 17 %. Realizowane inwestycje gwarantują utrzymanie tych tendencji. To jednak nie wszystko czym na koniec czteroletniej kadencji można się pochwalić. W trakcie tego okresu budżet miejski wzrósł o 200 mln zł z około 400 do obeecnego poziomu 610 mln zł.
Tylko w tym roku na inwestycje przekazano z miejskiej kasy rekordowe ponad 160 mln zł - najwięcej w historii sosnowieckiego samorządu. Miasto może poszczycić się jednym z najwyższych wskaźników inwestycji..."

Oni przynajmniej podają jakieś liczby. A Wy co?

Tak. Kandydat musi być z lewicy, bo były w Sosnowcu rządy prawicy i oby nigdy nie wróciły...

Piszę amator tylko dlatego, że nie przygotowujecie się do dyskusji. Rzucacie tylko wyświechtane hasła z którymi bardzo łatwo się rozprawić.

#3 | minister wuefu dnia 19.09.2006 05:04
I żeby rozwiać wszelkie wątpliwości radni składaja oświadczenia na podstwaie ustawy o samorzązie gminnym, a mianowani pracownicy samorządowi na podstawie ustawy o pracownikach samorządowych. I nie jest tutaj istotne czy to pracownik wydziału urzędu czy pracownik podległej gminie jednostki, a podkreślę-sposób nawiązania stosunku pracy.
#4 | minister wuefu dnia 19.09.2006 04:40
Wracając do tematu, to nie fakt wydzielenia jednostki organizacyjnej gminy a sposób nawiązania umowy o pracę z pracownikiem samorządowym (mianowanie) nakłada na niego obowiązek złożenia oświadczenia. Nie jest to więc wyczyn godny chwały a zwykły pracowniczy obowiązek. Jeśli nie dopełniono tego to złamano obowiązujące prawo.
#5 | minister wuefu dnia 18.09.2006 20:53
Szanowna Pani Aktywistko. Różnimy się niestety w wyborze kto ma zarządzać naszym miastem (bo nie tylko Pani miastem). Ogólną zasadą zarządzania czyimś majątkiem (w tym przypadku społecznym)jest pozostawienie go w stanie nie gorszym niż się go zastało. Niestety trudno zgodzić się z twierdzeniem, że nasze miasto jest w lepszej kondycji jak przed paroma laty. Pani a właściwie twój kandydat koniecznie musi być z lewicy i tu się różnimy. Ponieważ mój kandydat musi być przede wszystkim godny swojej funkcji. Musi umieć poddawać się przeróżnym weryfikacjom i ocenom a nie uciekać od nich, robić uniki, udawać, że nie słyszy i nie widzi. Często używasz słowa amator w ocenie ludzi, którzy nie posiadają twojej legitymacji partyjnej. Wpłyń proszę (bo z twoich wypowiedzi wynika żeś wpływowa) na to aby jeszcze przed wyborami, firmy budowlane, które spartaczyły robotę w naszym mieście (również na parkingu pod Urzędem Miasta) zadośćuczyniły nam w postaci naprawy szkód. Szkoda marnotrawić pieniądze gminy, które zresztą w dużej części pochodzą również z twojej kieszeni. Przecież świetnie wiesz jak trudno o przychody w Sosnowcu. Prawdopodobnie tobie jak i mnie zależy na tym samym efekcie dla miasta boś napisała, że ono twoje.
#6 | Mojżesz dnia 18.09.2006 09:31
jeżeli jednostką organizacyjną gminy jest wydział, to naczelnicy są zobowiązani... Jest tam mowa o kierownikach jednostek - a naczelnik to kierownik. Ale niezależnie od tego prezydent może zażądać od każdego urzędnika złożenia oświadczenia! To byłoby zgodne z postulatami programu Przejrzysta Gmina! Widać z tego że prezydent i jego 14 naczelników mają co ukrywać przed wyborcami - wyraźnmie im nie w smak ujawnianie oświadczeń majątkowych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
#7 | aktywistka SDPL dnia 18.09.2006 07:48
"Nie wiem czy można nazwać SPOŁECZNIKIEM kogoś kto swojego potencjalnego WYBORCĘ nazywa AMATOREM. "
Nie jestes moim wyborcą. Ja w ogóle nie mam wyborców. Nie startuję w wyborach.
Ponadto pracuję poza Sosnowcem. Nie boję sie o byt.
Jedyne na czym mi zależy to żeby nie zarządzali mym miastem totalni amatorzy z prawicy.

SM jest RST nie dlatego, że ma odmienne poglądy, bo nigdy bym się tak nie wyraziła o żadnym z pozostałych członków redakcji.
Panu SM po prostu należy wiele wybaczać - predzej działa niż mysli...

W nowym ciele partyjnym jestem od poczatku jego istnienia.
Czy z pracy radnych nic nie wynika okaże sie niedługo. Ludzie, którym pomogli pamietają...
Myśle, ze SLD nas nie wykopie... :-)
Tu nie prawica. Gdyby się mieli obrażać o jedną aktywistkę, to by sie zachowywali jak Wasz Prezydent, który obraża się o szmatławiec...

#8 | minister wuefu dnia 18.09.2006 06:03
Z siły Pani agresji wynika, że jest Ona w nowym ciele partyjnym od niedawna. Dlatego tymbardziej rozumiem obawy Pani Aktywistki o przyszłość. Przyznaję, że w odróżnieniu od Pani, Wasi radni prezentują się o wiele spokojniej i rozważniej. Szkoda tylko, że nic z ich pracy nie wynika, co mogłoby być odczytane jako dobro społeczne. I niech zadba Pani raczej o to, żeby Jej wypowiedzi nie czytali Panowie z SLD, bo mogą was wykopać ze wspólnego wózka. I z kim wtedy pojedziecie?
#9 | SDPL dnia 17.09.2006 14:00
Wydaje mi się że czas kończyć tą dyskusję. Nie znajdziemy punktu wspólnego, albowiem nie rozmawiacie tylko stosujecie tzw. ucieczkę do przodu tj. po odpalantowaniu Waszych czasami żałosnych ataków wymyślacie ciągle nowe i nowe. Nie będę leczyć Waszych kompleksów...

Każdy ma prawo do subiektywnych ocen. I Wy i my.
Stwierdzenie, że "jesteśmy pogodzeni z nijaką polityką tej gminy" jest nieuprawnionym skrótem myślowym :-) Moje "OK" dotyczyło oświadczeń majątkowych naczelników i tyle.
Oczywiście nie uważamy polityki gminy za nijaką, ale uważamy że mogłoby być lepiej. Uważamy, że SUKCES TKWI W SZCZEGÓŁACH.

"Po to żeby utrwalić Wasze wpływy w mieście? Może odpocznijcie po swojej aktywności należy Wam się relaks." Nie rozróżniacie SDPL od SLD. Najzwyczajniej w świecie nie jesteście przygotowani do dyskusji.
Ciekawe jakbyście się czuli gdybym nie rozróżniała PiS od PO.
Pewnie czulibyście Waszą męską wyższość...

O weryfikacji za 2 miesiące pisałam sama dopiero co...

Nie wiem dlaczego oczekujesz odpowiedzi od osób wymienionych z nazwiska czyżbyś uważał, że należą oni do tyc kilkudziesięciu osób, które czytają ten serwis?

Uważasz się "minister" za obiektywnego i twierdzisz że oczekujesz tego samego zarówno od lewicy czy od prawicy ale to nieprawda.
Atakujesz tylko lewą stroną - prawa jest dla Ciebie OK. Nie widzisz tego, że oprócz KW to z prawej strony nikt na sesji RM się nie odzywa (nie mówię o obecnym czasie - wybory). Nie widzisz tego, że prawicowe partie NIC W SOSNOWCU NIE ROBIĄ!!! Sam fakt zrobienia balu charytatywnego stanowi u Was przepustkę do kandydowania na prezydenta miasta. Przypomnę choćby blamaż z tegorocznym 1-majowym marszem do McDonalda. Z tego co się zalił Wasz członek na tym forum to podobno przyszedł sam jeden...

Masz "minister" poglądy prawicowe i nie ma z tym dla mnie problemu. Ale nie udawaj żeś taki obiektywny...

Nie walczę z Tobą o nic (a na pewno nie o władzę - bo jej nie posiadasz). Kończ swój dom. Za 4 lata będziesz go meblował. Potem będzie inna wymówka. Jak się ma charakter społecznika to zawsze się coś robi nawet na malutką skalę, a nie szuka wymówek

ooo - niestety nie masz mnie, bo pierwsze nie jestem radną (wśród radnych SDPL nie ma kobiet). Jeśli masz jakiegoś radnego to tylko tego na którego głosowałeś i jego się czepiaj, ale on nic nie zrobi bo ma Cię gdzieś jak wszyscy prawicowi radni...
#10 | minister wuefu dnia 17.09.2006 12:32
BEZPŁATNA porada prawna dla Aktywistki: Proszę doczytać Art.16, Art.18, Art.18a, Art.19 ustawy z dnia 22 marca 1990 roku, tekst jednolity z dnia 6 maja 2005 roku (Dz.U.Nr 122 poz.1020) wraz z nawiazaniem do Art.10 ustawy o pracownikach urzedów państwowych z dnia 16 września z póxniejszymi zmianami. TUTAJ ROZWIEJE PANI SWOJE WĄTPLIWOŚCI CO DO OBOWIĄZKÓW SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ. Ponadto przytoczę kilka pomocnych i w zrozumiałym dla Pani języku sugestii. OBCĘGI W RĘKU RADNEGO z których warto bez strachu korzystać to: Art.16 do Art.18a oraz Art.21, Art.25 ustawy o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 roku z póxniejszymi zmianami. KIERAT DLA RADNEGO to: Art.23, Art.23a, Art.24e, Art.25a tej samej ustawy. WYSTARCZY Z TEGO KORZYSTAĆ. Ponadto trzeba umieć jeszcze zapewnić Społeczeństwu wykonanie zapisu Art.11b (jawność) tejże samej ustawy. Nie chodzi tutaj oczywiście o wycieczki gimnazjalistów na sesje Rady. Niestety nie pomogę Pani w znalezieniu powiązania tego co wydarzyło się w nadzorowanym przez Was urzędzie z ustawą z dnia 10 września 1999 roku Kodeks karny skarbowy. Znam conajmniej trzy "połączenia" z innymi aktami prawnymi dające możliwość kontroli nie tylko Regionalnej Izbie Obrachunkowej. Proponuję zainwestować więcej we własną wiedzę wtedy bedziemy mogli normalnie rozmawiać szanowna Aktywistko. I proszę nie otumaniać wyborców, Wasza agresja bierze się z bezradności. To smutne.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney