Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Obywatel Piszczyk powraca

Kpina i kompromitacja – tylko tak skwitować można dzisiejsze wyjaśnienia Narodowego Funduszu Zdrowia składane przed samorządowcami z Sosnowca - uważa Aleksander Kalański, radny Rady Miejskiej. Przypomnę, od 1 stycznia nie działają izby przyjęć w Szpitalu Miejskim. Zarówno dla mnie jak i wielu osób powody, które doprowadziły do tej katastrofy, paradoksalnie, tworzą nową epokę w dziejach Sosnowca – przerywają zmowę milczenia.Szok! Po dzisiejszej Komisji Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej w Sosnowcu u większości radnych, w tym także i mnie, rozwiały się wszelkie wątpliwości. Całą winę za likwidację dwóch izb przyjęć przy ulicy Zegadłowicza i Szpitalnej ponosi Narodowy Fundusz Zdrowia i nikt więcej! Próba spychania części odpowiedzialności na barki dyrektora szpitala, czy kogokolwiek innego, jest cyniczną grą wymierzoną w biedujące samorządy. Dyrektor Szpitala Miejskiego w Sosnowcu Zbigniew Swoboda, jako jeden z nielicznych w Polsce miał odwagę powiedzieć, koniec – dalsze obcinanie kontraktów musi skutkować likwidacją służby zdrowia! Przerywając zmowę milczenia, nie podpisując kontraktu stał się niewygodny dla wielu osób i pewnie NFZ wespół z kilkoma sprzyjającymi mu w mieście osobami niebawem przystąpi do kontrataku, kto wie, może nawet żądając jego dymisji! Trudno to sobie wyobrazić, ale gdy rozum śpi, powstają demony.

Dlatego z ogromnym zażenowaniem słuchałem dziś wstępnych wyjaśnień osób z NFZ-u. Czasem wydawało się, że wróciliśmy do lat 50 i planów wieloletnich, dla którym głównym celem było tworzenie optymistycznych statystycznych słupków. Osławiony oportunista, obywatel Piszczyk, który z zaangażowaniem godnym lepszej sprawy tworzył i przekazywał radosną twórczość, to nikt inny jak kontraktujący usługi fundusz, wymagający składania dobrowolnych raportów przez zastraszonych kontrahentów.

O co chodzi? Narodowy Fundusz Zdrowia zalecał, by składać raporty z tytułu ilości przyjmowanych pacjentów. Nie precyzował przy tym czy ma być to raport dzienny, miesięczny, czy półroczny. Szpital, który złożył raport za styczeń (niewymagany) w następnych kilku tego nie uczynił. W listopadzie 2011 roku zmieniło się przepisy prawne, sprawozdania były już obowiązkowe, więc szpital zgodnie z procedurami precyzyjnie je uzupełnił, w tym także dane za brakujące trzy miesiące pierwszego półrocza. Sprawa była banalna, zgoda z wszelkimi procedurami i oczywista.

Tymczasem, wedle wyjaśnień członków Funduszu, mimo złożonych sprawozdań, za kilka pierwszych miesięcy wykonanie usług medycznych było równe 0!!! Przez trzy miesiące zdaniem NFZ-u, nikt nie pojawił się na Izbie Przyjęć w całym Sosnowcu. Nikt nie skontaktował się przy tym z dyrekcją szpitala, nikt nie zadał sobie trudu zweryfikowania informacji. Bo i po co!

Warto w tym miejscu dodać, że łączny koszt prowadzenia obu izb przyjęć wynosi ponad 2,5 miliona, a rocznie z całodobowych porad lekarzy skorzysta zdecydowanie powyżej 30 tysięcy osób. Narodowy Fundusz Zdrowia wycenił kontrakt dla obu izb na 770 tysięcy złotych. Dyrektor kontraktu opiewającego na niewiele ponad 25 procent nie podpisał. Wszyscy pacjenci trafią do Izby Przyjęć w Wojewódzkim Szpitalu im św. Barbary w Sosnowcu, gdzie kolejka z 8 (sam czekałem właśnie tyle) wydłuży się pewnie do 14 godzin.

Obyśmy tylko zdrowi byli!

Aleksander Kalański, www.kalanski.pl/Autor: Piotr Dudała | 06/01/2012
Komentarze
#1 | MAD MAX dnia 06.01.2012 22:43
popieram PO i te "durne reformy" bo pis i jego psy tylko ujadały i nic nie robiły
#2 | Moherowy beret dnia 06.01.2012 20:31
i dobrze durny Narodzie. Wybrałeś PO to płacz i umieraj. A Miro ze Zbychem i Sawicką w Kaliforni popijają drinki.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney