Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Strona premiera zhakowana

"Donald matole twój rząd dopadną kibole" - między innymi takie zdanie pojawiło się dziś na stronie premiera. Hakerzy, którzy włamali się na stronę szefa rządu, odcinają się jednak od grupy "Anonymus". Informację dotycząca zaatakowania strony internetowej www.premier.gov.pl nadesłał internauta.

"Premier Donald Tusk jest złym człowiekiem! Nie ma się co rozpisywać. Internetu nam cenzurować nie będziecie. Praw człowieka nie odbierzecie! Chyba, że chcecie abyśmy naprawdę pokazali swoją prawdziwą siłę ;-) Donald matole twój rząd dopadną kibole" - taka informacja znalazła się na na stronie polskiego premiera. Zamiast zdjęcia premiera pojawił się filmik z Baśką Kwarc, gwiazdą serwisu youtube. Kobieta znana jest internautom w całym kraju z odcinków wideobloga "Klatka B".Według hakerów dostęp do strony premiera nie przysporzył im zbyt wiele trudności. "Takie były dane do panelu administratora: LOGIN: admin HASŁO:admin1" - czytamy na stronie.

Wojna o ACTA

Odpowiedzialni atak na stronę premiera odcinają się od grupy Anonymus, która doprowadziła wcześniej do zablokowania stron polskich instytucji rządowych. "Nie należymy do Anonymous. Anonimowi nie są hakerami, to dzieci, które chciały się pobawić w hakerów" - czytamy na o zhakowanych stronach premier.gov.pl i kprm.gov.pl.

Od soboty "Anonymus" atakowali strony m.in.: sejmu, prezydenta, premiera i rządowych instytucji protestując przeciwko podpisaniu porozumienia ACTA. ACTA (Anti-counterfeiting trade agreement) to międzynarodowe porozumienie, którego nazwę można przetłumaczyć jako "porozumienie przeciw obrotowi podróbkami", jednak termin ten odnosi się do ochrony własności intelektualnej w ogóle, w tym przypadku do ochrony własności w internecie. Użytkownicy tego medium oraz obrońcy swobód obywatelskich obawiają się, że dołączenie do układu ACTA może prowadzić do blokowania stron internetowych i wprowadzenia cenzury pod pretekstem walki z piractwa.(...)źródło: www.niezalezna.plAutor: Redakcja | 23/01/2012
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?