Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Tu znaleźli generała Błasika i 12 innych osób

Czy w chwili katastrofy generał Andrzej Błasik (+48 l.) był w kabinie pilotów? Jerzy Miller (60 l.), szef rządowej komisji badającej przyczyny smoleńskiej tragedii, zapewnia, że tak, bo jego ciało znaleziono w sektorze rozbicia kokpitu. Ale czy tak jest naprawdę?

Jak ustaliliśmy, z kokpitu nie zostało praktycznie nic, sektor ma wymiary dwóch boisk do siatkówki, znaleziono tam ciała jeszcze 12 osób, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego (†61 l.), za to nie ma tam małżonki głowy państwa ani ciał dwóch pilotów i mechanika.

Takie ułożenie szczątków ofiar wskazuje raczej na to, że siła uderzenia rozrzuciła załogę i pasażerów na bardzo dużej przestrzeni. I nie da się na tej podstawie dokładnie stwierdzić, kto gdzie przebywał w samolocie w chwili rozbicia tupolewa.Fakt dotarł do zdjęć i szczegółowych informacji, jak wyglądało miejsce tragedii 10 kwietnia tuż po katastrofie. Sektor numer 1, który Rosjanie nazwali „rejonem kokpitu”, miał wymiary około 20 na 20 metrów. To tam znaleziono ciało gen. Błasika – ale także prezydenta Lecha Kaczyńskiego ( 61 l.) i tylko jedynego członka z całej czteroosobowej załogi – nawigatora kapitana Artura Ziętka (†32 l.). W sumie w pierwszym sektorze odnaleziono ciała aż 13 ofiar wypadku oraz wiele szczątków innych osób. Ale, co najważniejsze, w sektorze tym nie było ciał pilotów. Jak ujawnił rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa, ciała pozostałych członków załogi po katastrofie znalazły się w sektorach drugim i trzecim.

Dlatego trudno na podstawie rozmieszczenia ciał przesądzać, kto był lub nie był w kokpicie prezydenckiej maszyny w ostatniej fazie lotu. A właśnie fakt odnalezienia ciała gen. Błasika w pierwszym sektorze stał się dla komisji Jerzego Millera dowodem na obecność szefa sił powietrznych w kabinie. – To absolutnie nieuprawnione twierdzenie – mówi nam mecenas Bartosz Kownacki (33 l.) pełnomocnik wdowy po generale Błasiku. – Gdyby przyjąć ten tok rozumowania, należałoby stwierdzić, że w kokpicie było 13 osób, ale nie było tak obu pilotów i mechanika. To czysty absurd!

– Podobnie ma się rzecz z ciałami pary prezydenckiej – mówi nam osoba znająca materiały śledztwa. – Ciało prezydenta było w sektorze pierwszym, ale prezydentowej już w drugim.

Poza tym nasi wojskowi prokuratorzy dostali od Rosjan słabej jakości protokoły opisujące rozmieszczenie ciał – podobnie jak dokumenty sekcyjne, są niechlujne i niedokładne. – Na podstawie rosyjskich protokołów o odnalezieniu ciał i szczątków nie da się sporządzić nawet dokładnej mapy rozmieszczenia ciał ofiar, bo są strasznie niechlujnie napisanie. Są tam sformułowania „obok”, „w pewnej odległości”, „na skraju sektora” – opowiada nam mecenas Kownacki.

zdjęcie: www.fakt/plźródło: http://wiadomosci.wp.pl/title,Tu-znalezli-generala-Blasika-i-12-innych-osob,wid,14188759,wiadomosc.htmlAutor: Piotr Dudała | 23/01/2012
Komentarze
#1 | PAWLO dnia 24.01.2012 13:18
Panie Dudała pokarz Pan wideokonferencję Anta Maciullewicza i prof. Nowaczka -Specjalista od bioluminescencji ?!
Fachmany Maciorewicza nie potrafią nawet podłączyć monitora do lapka -wyjaśnianie katastrof powinni sobie jednak odpuścić,audio wykład tego pseudo znawcy to był jeden bełkot bez ładu i składu ,nie dziwię się że Jarosław po prostu zasnął.reszta gości miała miny jakby się znależli w ukrytej kamerze. No, ita znawczyni od lotnictwa Danuta Holecka Bu Ha, Ha, Ha
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney