Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Oświadczenie Stowarzyszenia Konstruktywny Sosnowiec

Dziękujemy wszystkim obecnym za udział w pikiecie. Manifestację uważamy za niezwykle udaną. Dziękujemy wszystkim tym, którzy zgodnie z prawem i regulaminem protestowali razem z nami. W związku z licznymi pytaniami i komentarzami, załączamy oświadczenie.

W dniu dzisiejszym odbył protest przeciwko podpisaniu przez Rząd umowy ACTA. Manifestacja mieszkańców Zagłębia zgromadziła ok. 1, 5 tysiąca osób, chcących dać wyraz swojego sprzeciwu wobec ingerencji w wolność obywateli, narodowej dumie i przywiązaniu do niepodległego państwa polskiego.Sosnowiecka manifestacja była organizowana przez Stowarzyszenie Konstruktywny Sosnowiec. Manifestacja miała charakter apolityczny, nie wliczając jednego transparentu ,,Niezależnych", którzy postanowili nie przestrzegać zalecenia organizatorów o apolityczności zgromadzenia. Prezes Stowarzyszenia Konstruktywny Sosnowiec, Andrzej Włusek, mówił o tym, że Polacy mają wspaniałe tradycje wolnościowe i niejednokrotnie dawali temu wyraz poprzez opór postawiony podczas zaborów lub drugiej wojny światowej. Zwracał uwagę, że w naszym kraju nie są przestrzegane zasady demokracji, a klasa polityczna tylko wprowadza na nas coraz wyższe podatki i liczne regulacje. Zachęcał, żeby nie dokonywać wyborów politycznych sugerując się opinią massmediów . Zapowiedzieliśmy, że to na pewno nie będzie ostatni protest organizowany w tej sprawie przez stowarzyszenie.

Niestety, dochodzą nas słuchy, że po zakończeniu manifestacji ( czyli po 18.40), doszło również do przypadków karygodnych zachowań grup chuliganów i prowokatorów. Zdecydowanie potępiamy zachowania osób, które zamiast rozejść się, poszły swoimi ścieżkami, łamiąc prawo. Zdecydowanie potępiamy jakąkolwiek przemoc jako środek wyrażania poglądów, niezależnie od tego, pod jakimi hasłami byłyby głoszone.
Jednocześnie dziękujemy wszystkim tym, którzy razem z nami, zgodnie z prawem protestowali przeciwko próbie ocenzurowania internetu.

Stowarzyszenie Konstruktywny SosnowiecAutor: Redakcja | 25/01/2012
Komentarze
#1 | Ziomal dnia 26.01.2012 07:48
ludzie się organizuja a to juz kłuje w oczy rządzących. Brawo ze ludzie się mobilizują przeciwki takiemu traktowaniu ich jak stada baranów. Cieszę że rzady Panów władców z UW KLD czy PO sie kończą. Kiedy bylismy potrzebni Panu Tuskowi robiliśmy akcje zabierz Babci dowód żeby nieszła na wybory teraz my młodzi zawiedzeni takim rzadzeniem ,,Rozpoczynam akcje zabierz tym Panom możliwość rzadzenia skreśl ich na kartkach wyborczych,,
#2 | AntyACTA dnia 25.01.2012 23:11
...charakter apolityczny... Precz z ACTA ale nie róbcie sobie jaj z tą apolitycznością. Protest AntyACTA był dla Was tylko pretekstem do demonstracji czysto politycznej. Czy sądzicie że ktoś tam był ślepy i głuchy, nie widział i nie słyszał jak i do czego podjudzaliście tłum. Panie Włusek nie bądź Pan hipokrytom.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney