Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Kandyduję z PiS

Szanowni Internauci!

Część z Was zapewne zaskoczyła moja decyzja o kandydowaniu na urząd Prezydenta Sosnowca. W istocie, choć aktywnie uczestniczyłem w debatach dotyczących Sosnowca, niejednokrotnie przedstawiałem swoje opnie czy propozycje w sprawach samorządowych, jeszcze wiosną tego roku nie zakładałem kandydowania w wyborach samorządowych.

Co się stało, że podjąłem taką decyzję? Obserwując toczące się w Sosnowcu negocjacje, w pewnym momencie stało się dla mnie jasne, że centroprawica nie stworzy w naszym mieście jednego komitetu wyborczego, z jednym kandydatem na prezydenta, a będzie ich co najmniej trzech. Co więcej, mając sporą wiedzę na temat funkcjonowania polityki i mediów, pozwalam sobie wyrazić pogląd, że kandydat PiS z poparciem LPR (a być może nadal również Samoobrony) ma największe szanse na zwycięstwo wyborcze w Sosnowcu.Prezydentem Sosnowca powinna zostać osoba nie przypadkowa, gwarantująca przede wszystkim zmianę sposobu zarządzania miastem. Trzeba zrealizować w praktyce apel Damiana Parkity z SDPL: „W Urzędzie Miasta musi skończyć się nepotyzm i kolesiostwo!” Trzeba zacząć podejmować ekonomicznie uzasadnione decyzje, dla mieszkańców, a nie propagandowe, czy służące określonym znajomkom. Stąd moja decyzja.Nie jestem osobą w Sosnowcu „nieznaną”. Mam jasne, zdecydowane poglądy, do realizacji których będę starał się przekonać współpracowników i radnych po wygranych wyborach.Na wstępie zapraszam na swoją stronę internetową www.haladus.pl. Wygląda na to, iż konkurenci, którzy rozpoczęli kampanię na długo wcześniej niż ja, nie zadbali o swoje strony wyborcze. Nie można w internecie znaleźć strony J.Pięty, K.Winiarskiego ani K.Górskiego.Autor: Krzysztof Haładus | 27/09/2006
Komentarze
#1 | Jacek dnia 05.10.2006 19:19
Zezowaty prezydent??raczej nie przejdzie:]
#2 | Sosar (CR) dnia 03.10.2006 11:40
Mówcie co chcecie. Facet wie na tyle ,by nie pchać sie do polityki na slepo, by tylko zaistniec, jak choćby K.Rutkowski czy Cugowski. Nie znam goscia i nie myślcie,że popieram go ślepo.Pogląd na Stadion Ludowy dowodzi, że nie nosi głowy w chmurach. Inne kwestie podobnie rozpatruje pragmatycznie. I jeszcze jedno, fakt ze popiera go PiS nie jest jego minusem! Ważne, że gość wie , że w pojedynke to można sie co najwyżej dobrze wy....ć!Układ rządzący Sosnowcem od lat, już na tyle zadłużył Nasze miasto, że ŚP. Edward Gierek z całą pewnością wstydziłby sie takich partaczy jak Górski, Klepacz i pozostali "chłopcy z ferajny".Panie Haładus, rób Pan swoje i nie patrz na innych.Rzecze to Panu Sosar...stary sosnowiczanin, czasowo pracujący poza krajem (niestety),a zmuszony rządami poprzednich ekip UD>UW>SLD>KLD>PSL.....A ilu takich jak ja jest poza krajem ? TYSIĄCE !!! Czas na zmiany i to GRUNTOWNE !Profesorowie, autorytety, moralisci-co zrobiliście z tym krajem przez ostatnie nascie lat?Pora to naprawiac i to jak najszybciej !
#3 | @ K H dnia 29.09.2006 20:33
No to skoro nawet nie wiedząc o co chodzi - nie jesteś przekonany i jak wynika z Twej odpowiedzi, wolisz dyskutowac z ludźmi nie majacymi przekonania o swojej wiedzy - uznaję sprawę za zmkniętą, odpowiedź uzyskałem. Powodzenia. Przepraszam, Panie Prezydencie.
#4 | WUJEK (Niedobry) dnia 29.09.2006 18:00
Szanowny Kandydacie! Masz przekichane!
Kandydujesz z partii, która jak pokazało nagranie TVN z sypialni pani poseł...
#5 | Rudek do MM dnia 29.09.2006 15:51
A dlaczego skończyć z tematem internetu ???
Przecież to wspaniały przyklad na to jak dotąd normalny facet, gdy tylko zaczął pchać się do polityki - zaczyna pleśc na okragło głupoty i mylić zupe z d..ą. Pytajmy o to dalej, niech dalej nawija w tym stylu. Najfajniejszy jest ten watek o darmowym rozdawaniu przez SLD ! Cokolwiek rozdawali... sobie !
W najbliższej wolnej chwili podrzucę na ten temat parę linków. Jak Pan H poczyta to nie będzie tego konsultował z tymi co żyją z płatnej dostawy internetu - oni zawsze bedą przeciw - może tez zaciekawi się dlaczego robią tak inne miasta - bo coś w tym musi być !

I tak nawiasem - w programie partii ktora go popiera jest cos na temat "powszechnego dostepu do internetu" poszukać Wam czy sami znajdziecie ?

Rudek Fan

#6 | Krzysztof Haładus dnia 29.09.2006 14:39
Szanowny MM-ie. W istocie widać, że przekonanie o swej wiedzy i jej braku u innych jest u ciebie niemałe. Hot spoty są przydatne i potrzebne. Funkcjonują w hotelach, na stacjach benzynowych itp. Czy mamy na to przeznaczać środki samorządowe - nie jestem przekonany. I rzeczywiście podchodzę do tego jak do nowej usługi, bo takową jest.
#7 | MM dnia 29.09.2006 13:47
Dajcie spokój z tym ogolnodostepnym internetem.
Widac wyraźnie że pytany nie wie o co chodzi i na czym polegaja takie hotspoty, po co się je uruchamia, jaki z tego pożytek społeczny. W innych miastach wiedzą o co chodzi, u nas może kiedyś zrozumieją.
Pan H podchodzi do tego jak do kolejnego biznesu - "usługi" , powinien jeszcze napisać że jak miasto uruchomi darmowy dostęp do internetu to straci TEPSA i inni dostawcy - więc nie będzie popierał pomniejszania im kasy jak to robią te glupki z innych miast ha ha ha.
#8 | Krzysztof Haładus dnia 29.09.2006 12:01
Z tego co wiem to: radiowy dostęp do internetu w Sosnowcu można wykupić w którejś z firm internetowych (sam korzystam z takiego łącza). Podejmowane są i funkcjonują w niektórych miastach projekty radiowego dostępu do internetu, za który płacą wszyscy podatnicy. Problemem jest sytuacja, w której coraz większa liczba internautów, chciałaby korzystać z takiej "darmowej" usługi, w miejsce dotychczasowego łącza. Utrzymanie przyzwoitych parametrów dostępu będzie wówczas generowało coraz większe koszty. Czy taki dostęp mają mieć tylko osoby prywatne czy również firmy? Czy jeśli tylko osoby prywatne, to będziemy zatrudniać ludzi to kontrolujących? Itd.

Dzisiaj płacę za radiowe łącze o przepustowosci 512/128 kb/s 59zł brutto miesięcznie. Najtańszą ofertę widziałem na poziomie 35zł za 64/32 /mies. Konkurencja wymusi prawdopodobnie dlasze obniżki i poprawę jakości.


Stoi też w zasadniczej sprzeczności z moimi poglądami (i chyba z elementarną uczciwością) obiecywanie nowych podarunków dla części społeczeństwa kosztem wszystkich. O taką kiełbasę proszę pytać w SLD.
#9 | Krzysztof Haładus dnia 29.09.2006 09:02
Do daroo
A propo naszej Maty Hari. Ta sprawa ma kilka
aspektów - wymagających szerszych wypowiedzi i uzasadnień. Krótko: nie podoba mi się to, ale tak wygląda polityka. Zbyt długo ją obserwuję, by mieć złudzenia. Gdybym to ja podjął się zadania sformowania większości, to oddzieliłbym w rozmowie jaśniej: osobiście dawane rady i oferowaną pomoc np. w postaci dobrego adwokata, od propozycji formalnych, prawnych, politycznych. Kwestia stosowania weksli, ograniczających prawa posła, moim zdaniem wymaga rozstrzygnięcia prawnego.

Co do klubu. Kocham sport - przede wszystkim w formie uprawiania go! Wychowałem się grając niemal codziennie z kolegami w piłkę nożną przez całą podstawówkę - potem nieco mniej. Tutaj nauczyłem sie "gry zespołowej". Pan pyta mnie jako kandydata na prezydenta nie tyle o moje zainteresowanie czy pasje, ale o konkretne zamierzenia w kwestii finansowania sportu. Trzeba zebrać działaczy wszystkich dyscyplin i postawić im zadanie opracowania kryteriów rozdziału środków. W tych kryteriach istotnym elementem powinna być jakość prowadzonych zajęć (osiągniecia, liczba uczestników, poziom wychowawczy kadry! itd.).

Co do stadionu, to prowadzone na Stadionie Ludowym prace przy trybunach są moim zdaniem stosunkowo nie drogie i dziwi mnie ślimacze tempo ich realizacji. Nie obiecam, że wybuduję stadion - jak może twierdzą inni kandydaci, gdyż nie dysponuję osobiście takimi środkami. Jeśli zaś chodzi o środki społeczne, to decyzje w takiej kwestii nie podejmuje jedna osoba. Być może warto zaproponować referendum wśród mieszkanców przy okazji jakichś wyborów, czy chcą przeznaczyć swoje podatki na taki czy inny cel. Warunkiem oczywiście byłoby uczciwe postawienie pytania, pokazania alternatyw i kosztów.

A propo partyjnych znaczków. Kiedy informowałem o swoim kandydowaniu znajomego dyrektora jednej z sosnowieckich szkół, zastrzegłem, że jako osobie ze środowiska nauczycielskiego, być może nie podobać mu się mój start z komitetu PiS. Odpowiedział, że ważniejsza jest osoba, człowiek, aniżeli partia. W każdej partii są różni ludzie.
#10 | Krzysztof Haładus dnia 29.09.2006 08:18
Do młodego: Nie ma czegoś takiego jak darmowy internet, obiad, mieszkanie, taksówka. Zawsze ktoś za to płaci! Jako prezydent bedę chciał niezwłocznie porozmawiać z firmami internetowymi na temat możliwości pomocy ze strony samorządu w opracowaniu i ewentualnej budowie strategicznych elementów sieci, których bez udziału miasta nie da się zrobić, bądź koszty realizacji byłyby znacznie wyższe. Poszukamy też środków w UE na realizacje takich programów. Być może w konsekwencji, działania te doprowadzą do znacznego ułatwienia dostępu do internetu, obniżenia ceny za abonament, czy wręcz "darmowego" dostępu - jako dodatek do jakiejś usługi itp.

Nie zamierzam jednak dążyć do konkurowania z firmami internetowymi, taksówkowymi, piekarniami itd.

Przy tej okazji zamierzam również zaproponować pomoc w kojarzeniu firm internetowych (czy wręcz poszczególnych osób, zajmujacych sie projektowaniem stron www) z firmami innych branż, aby zachęcić do sytuacji, w której każda sosnowiecka firma (dowolnej branży) będzie posiadała choćby najprostszą stronę internetową.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney