Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Będzie nowy przystanek przy Rondzie w Katowicach???

Ku mojemu zaskoczeniu, jadąc dzisiaj do pracy, zobaczyłem słupek z oznakowaniem przystanku autobusowego pod Śląską DOKP, a więc zaraz przy katowickim Rondzie. Nie ma jeszcze rozkładu jazdy, ale tylko chyba kwestia czasu?. Pojawił się też nowy słupek z onakowaniem przystanku w zatoce autobusowej na skyrzyżowaniu ul. Uniwerstyteckiej i Rozdzieńskiego w kierunku Sosnowca. Oznacza to, że wkrótce łatwiej będzie można dostać się (i wydostać się) z centrum Katowic. O wyjaśnienie tych spraw zwróciłem się do Rzecznika Prasowego KZK GOP p. Alodii Ostroch. Czekamy na odpowiedżAutor: Piotr Dudała | 27/09/2006
Komentarze
#1 | Piotr Dudała dnia 01.10.2006 04:14
Małe przypomnienie
Komunikacyjny horror!
Wysłano dnia 12-03-2005 o godz. 08:30:40 przez PiotrDudala

Wciąż nie mogę się nadziwić, pracując od kilku lat w centrum Katowic w okolicach Spodka, że władze komunikacyjne tego miasta, cokolwiek się za tym pojęciem kryje, nie mogą dostrzec potrzeb tysięcy mieszkańców sąsiednich miast, dojeżdżających codziennie do stolicy województwa. Nie najgorzej jest rano, w drodze do pracy. Można wtedy wysiąść na Korfantego vis a vis BWA lub dojechać do przystanku końcowego przy ul. Piotra Skargi. Stamtąd jest stosunkowo blisko do Rynku, skąd można podjechać dalej tramwajem. Gorzej jest w drodze powrotnej. To jest już horror! Nie dość, że 20-30 minut zajmuje wyjazd z miasta, to najpierw trzeba dojechać lub dojść na ul. Piotra Skargi. To jedyny punkt. Na ul. Sokolskiej zatrzymuje się tylko 40 i 154, które podjeżdżajš zwykle już pełne. Nie wiem właściwie po co codziennie ludzie mają przechodzić zupełnie niepotrzebnie setki metrów, żeby dostać się praktycznie do jedynego miejsca, skad można wyjechać z centrum Katowic w kierunku Sosnowca, Będzina czy Dąbrowy Górniczej. Któż wpadł na tak "mądry" pomysł?

Dawniej, przed przebudowa Ronda, przynajmniej czynny był przystanek przy Śląskiej DOKP. Dla tych co pracują w pobliżu Spodka była to wielka wygoda. Wszystko wskazuje na to, że możemy o nim zapomnieć w przyszłości. Sprawdziła to jedna z internautek na internetowym Forum "Sosnowiec" Gazety Wyborczej. Nie ma też co liczyć na przystanek w przeciwnš stronę przy wyjeździe z miasta pod drugiej stronie Al. Rozdzieńskiego Obecnie jest jeden przystanek w obie strony dokładnie w środku tego odcinka ul. Rozdzieńskiego przy Novotelu. Myślę, że nadal nie będzie też przystanku w kierunku Sosnowca na wysokości ul. Bogucickiej przy Akademii Ekonomicznej, choć bardzo byłby przydatny. Dobrze, że jest w przeciwnym kierunku. Takiego bezsensu nie widziałem, jak żyję. Przystanek chyba powinien być tam, gdzie potrzebujš tego ludzie, tak by mieli blisko do pracy, na uczelnię czy do domu, by niepotrzebnie nie musieli przemierzać setki metrów czy przesiadać się. Od tego sš autobusy by nie trzeba było chodzić jakby za karę.

Przy takich tłumach jak obecnie na ulicy Piotra Skargi, jeśli ten potok będzie ciągle dalej wzrastał, ludzie się już wkrótce po prostu nie pomieszczą!. Przychodzą tam naprawdę istne tłumy. Zresztą po co wszyscy muszą tam chodzić z całego centrum Katowic, tak jakby było to jedyne miejsce, z którego można wyjechać do Sosnowca, Dąbrowy Górniczej czy Będzina?. Czy w Katowicach ktoś jeszcze myśli o tych, którzy tam właśnie pracują, a dojeżdżają do pracy z innych miast? Czy może władze uważają, że jest to tylko "konieczne zło"? Oddzielny temat, to taka organizacja ruchu drogowego, która preferowałaby komunikację publiczną oraz sprawny, szybki transfer ludzi, z większą ilościa przystanków w centrum. Bez sprawnej komunikacji publicznej, nawet największe inwestycje drogowe nie rozwiążą komunikacyjnych problemów żadnego z miast, w tym i Katowic. Są one niezbędne, ale jeśli nie postawimy na transport zbiorowy, wcześniej czy później te problemy powrócą! Pamiętajmy o tym!

Piotr Dudała
#2 | Piotr Dudała dnia 30.09.2006 20:20
Trochę się jednak ruszam!
#3 | anonim dnia 29.09.2006 18:17
chyba było jedno
#4 | anonim dnia 29.09.2006 14:29
jaj tak dalej berzie Pan Panie Piotrze poruszal sie tylko busami to niebawem przekroczy Pan wage 140kg. trza sie qwiecej ruszac!!!
#5 | zainteresowany dnia 29.09.2006 13:17
Chciałbym się dowiedzieć o co w końcu chodzi z tymi ogłoszeniami drobnymi w portalu sosnowiecfakty.pl, troche było śmiechu w komentarzach, były teżpoważne pytanie, a redakcja milczy, dlaczego ?? czy ktokolwiek wypowie się na ten temat ?? proszę któregokolwiek z redaktorów portalu o ustasunkowanie się do tamtej sytuacji.
pozdrawiam
#6 | Podróżnik dnia 29.09.2006 10:42
wyjazd z Sokolskiej trwa godzine by sie dostać do rondka Sad

eh co za pech
#7 | Wilma dnia 28.09.2006 20:58
Nie jest to całkiem wykluczone...
#8 | Red Snapper dnia 28.09.2006 20:42
To na bank dzieki redaktorowi Naxczelnemu, miszczuniowi naszemu. Piotrowi D.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney