Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Olkusz poparł TV Trwam

18 głosami za, bez głosów przeciwnych i przy 3 głosach wstrzymujących Radni Rady Miejskiej w Olkuszu podjęli rezolucję w sprawie katolickiej TV TRWAM. Samorządowcy z rodzinnego miasta o. Tadeusza Rydzyka wyrazili stanowczy sprzeciw wobec nieprzyznania Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie.

Zdecydowana większość radnych poparła projekt dokumentu przygotowany przez Szefa Klubu Radnych Łukasza Kmitę we współpracy z olkuskim posłem Jackiem Osuchem. Swoje poparcie dla tego dokumentu radni wyrazili niezależnie od przynależności politycznej. Jak podkreślali samorządowcy, jest to wyraz troski o wolność słowa w Polsce.- Rada Miejska w Olkuszu wyraża stanowczy sprzeciw wobec nieprzyznania katolickiej Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie. Taka decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji uniemożliwia dostęp milionom katolików do naziemnego, cyfrowego, bezpłatnie nadawanego programu katolickiego. (…) Blisko 10 letnia działalność tej telewizji jest dla jej odbiorców źródłem wiarygodnych informacji religijnych, społecznych oraz bieżących relacji z życia Kościoła Katolickiego w Polsce i na świecie, a w szczególności duszpasterskiej posługi Papieża Benedykta XVI – napisali radni w rezolucji.

W tekście dokumentu znalazło się stwierdzenie, że radni w pełni popierają stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, iż wykluczenie stacji o charakterze religijnym w procesie koncesyjnym narusza zasadę pluralizmu oraz równości wobec prawa tym bardziej, ze większość mieszkańców naszego kraju to katolicy, którzy powinni mieć zapewniony swobodny dostęp do programów TV Trwam w systemie naziemnej telewizji cyfrowej. „W związku z powyższym Rada Miejska w Olkuszu, solidaryzując się ze swoimi mieszkańcami zwraca się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zmianę decyzji w sprawie jedynej katolickiej TV Trwam – zaznaczyli samorządowcy. Rezolucja trafi m.in. do Prezydenta RP, Marszałków Sejmu i Senatu, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a także fundacji Lux Veritatis”.

Podczas wtorkowej sesji inicjator uchwalenia rezolucji radny Łukasz Kmita przypomniał zgromadzonym, że z terenu Olkusza wysłano kilka tysięcy podpisów pod apelem o przyznanie należnego miejsca TV Trwam na multipleksie.

Podobnej treści projekt podpisany przez kilkudziesięciu mieszkańców został złożony w Radzie Miejskiej w Bukownie. Jest więc szansa, że kolejny samorząd wyrazi dezaprobatę dla działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

kjk (KAI)

Autor: Redakcja | 28/03/2012
Komentarze
#1 | @pytanie dnia 28.03.2012 15:43
w tym kraju wszystko jest możliwe!
#2 | Pytanie dnia 28.03.2012 14:19
Czy to prawda że ta krajowa rada będzie wszystkim co podpisali i podali pesle - sprawdzać czy opłacają abonament rtv? Czy dostał już ktoś kwitek z poczty?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney