Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Madzia, Sosnowiec i menele

Ok, Sosnowiczanie i nieSosnowiczanie. Kto jest gotów stawić czoło prawdzie, zamiast merdać się z własnym umysłem, oszukując się dzień po dniu? Kto nie boi się prawdy (ten pewnie ją już zna), niech zostanie, reszta won, bo nie spodoba Wam się to co zostanie tutaj przedstawione.

Tygodnik Twoje Zagłębie napisał:

Podupadły wizerunek Sosnowca. Czy może być lepiej?

Zmusiło mnie to do pewnej refleksji, którą po prostu muszę się podzielić, bo nie usiedzę - napisał na swoim blogu Jakub Krzysztof Sikora. Pełny tekst wpisu poniżej.Sosnowiec jest szpetny. W Sosnowcu biją w mordę, nawet w ścisłym centrum miasta, a Strażnikom Miejskim daje się nagrody za złapanie jakiegoś wyrostka raz na rok. Sosnowiec jest nudny i śmierdzi (nie tylko w znaczeniu potocznym). Po centrum Sosnowca wałęsają się śmierdzące, zataczające bandy opijusów i meneli. A Straż Miejska wlepia mandaty starszym babciom, które ledwo ciułają na życie sprzedając pod Patelnią pietruszkę!

Czy to subiektywna opinia mieszkańca Katowic? Nie, ich jest o wiele gorsza. Czy to opinia sfrustrowanego mieszkańca? Nie! Ich też jest o wiele gorsza! To obiektywna opinia. To prawda! Wszelka polemika jest tu zbędna, bo oznaczałaby tylko idiotyzm i ślepotę osoby, która kontestuje te słowa. Lecimy dalej? So, let’s go on.

Sosnowiec jest biedny, nawet nie jako gmina, ale jako społeczność, która ją tworzy. Firmy padają w Sosnowcu! Ktoś nie wierzy? Policzyć ile fajnych knajp zostało zamkniętych w ciągu ostatnich 2 miesięcy? A wiecie dlaczego? Bo tu się nic nie opłaca! Ludzie nie mają pieniędzy! Państwo i miasto obdzierają mieszkańców ze skóry, zaciągają kolosalne długi i podnoszą podatki. Myślisz, że to roztropne? Myślisz, że to mądre? To rozejrzyj się! To są efekty.

Sosnowiec jest największym skansenem komuny jaki istnieje w Polsce! Tutaj mentalność nic a nic się nie zmieniła! Mentalność władzy i większości ludzi. Ponad 60% gruntów należy do miasta! Wydatki majątkowe gminy są olbrzymie, a radni jeszcze narzekają, że są zbyt niskie. Co tu się dzieje?! Nie widzicie świata dookoła? Miasto bankrutuje, ludzie bankrutują. To nie żaden kryzy-sryzys, tylko rozmarzeni idealiści u władzy, którzy wierzą że spełnią sny jakiś popaprańców, komuchów o równości i powszechnym dobrobycie. Dzisiejsze czasy to kwintesencja tych snów i mrzonek w działaniu.

Tak naprawdę w tym wizerunku Sosnowca to nie chodzi tutaj o żadną Madzię, czy pedofila. Różne rzeczy zdarzają się w różnych miejscach globu. Zostało szczególnie zapamiętane, że to w Sosnowcu takie rzeczy się dzieją, bo Sosnowiec jest pośmiewiskiem. Dokładnie! Jest brudny, biedny, śmierdzący i patologiczny. Gdyby Sosnowiec był prężnie rozwijającą się metropolią to nikt by nie zająknął się źle o tym mieście. Rozumieta? Yh.

Uwaga cytat:

W ostat­nich latach wize­ru­nek mia­sta się uwspół­cze­śnił – Sosno­wiec w umy­śle prze­cięt­nego Kowal­skiego prze­stał być już wyłącz­nie mia­stem Edwarda Gierka i cięż­kiego prze­my­słu – zapew­nia Michał Kacz­mar­czyk, dyrek­tor Insty­tutu Zagłę­biow­skiego WSH w Sosnowcu.

Muszę to komentować? Ok, jak chcecie. P. Kaczarczyk ma rację połowicznie. Sosnowiec już nie kojarzy się z Gierkiem i ciężkim przemysłem. Teraz kojarzy się z bezrobociem, syfem i patologią. No i czerwonymi u władzy od dziesiątek lat. To jest prawda, bezapelacyjnie.

Nie chce mi się już dalej komentować, ja mówię o tych sprawach od lat. Nikt mnie nie słucha, potem tylko milcząco przyznaje się mi rację po fakcie. Utopia jest utopią i pozostanie utopią, bez względu na ilość modłów jaką ludzie w nią włożą. Obecny system nie działa i jeśli czegoś nie zmienimy o 180 stopni, to chyba rozumiecie w jak czarnej d… jesteśmy? Czy w końcu ktoś mi przyzna rację przed faktem dokonanym? Czy znowu muszę czekać, aż coś się roz….zepsuje?

źródło: Jakub Krzysztof Sikora, http://krzysztofsikora.pl/2012/03/30/madzia-sosnowiec-i-menele/


Autor: Redakcja | 30/03/2012
Komentarze
#1 | Waldemar dnia 31.03.2012 09:44
słusznie Palikot naciska w sprawie więzień CIA i tortur, ta sprawa rozłoży Leszka Milera szefa SLD i tą formację na dobre! przecież jest to niedopuszczalne!
#2 | @zdesperowany dnia 31.03.2012 09:42
przy najbliższych wyborach odsunąć od koryta, to najważniejsze! w parlamentarnych już się to udaje, w samorządowych do tej pory jeszcze nie, ale jest to kwestia czasu!
#3 | Zdesperowany dnia 31.03.2012 09:25
No to, co konkretnie proponujecie zrobić z tą komuną? Wytruć, osadzić w tiurmie, wysiedlić, zamknąć w obozach?
Tyle już lat, nowego, wspaniałego ustroju i poradzić sobie nie umiecie?
#4 | Karol dnia 30.03.2012 19:46
...i jeszcze się kojarzy z pięknymi oczami obecnego wiceprzewodniczącego SLD!
#5 | Rafał dnia 30.03.2012 19:11
Sosnowiec jest największym skansenem komuny jaki istnieje w Polsce! Świetne, bardzo trafne określenie! Niestety, jest to przykra prawda Shock !
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney