Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Protest pod ambasadą Rosji

Tłumy zebrały się dzisiaj pod ambasada rosyjską w Warszawie, by zaprotestować przeciwko rozpowszechnieniu wersji katastrofy smoleńskiej, która powstała w Moskwie i jest kolportowana przez polski rząd. Manifestujący domagali się także zwrotu Polsce najważniejszego z dowodów w śledztwie - wraku Tu-154M, który od dwóch lat niszczeje w Rosji i czarnych skrzynek. Po zakończeniu protestu pod budynkiem ambasady, jego uczestnicy przeszli pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i obecnie udają się pod Pałac Prezydencki na Krakowskim Przedmieściu.- Jeżeli chodzi o walkę o prawdę, to tą walkę już wygraliśmy. Rosja jest silna nie swoja armią, tyko strachem. Musimy pozbyć się tego strachu – powiedział do zebranych z improwizowanej mównicy redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz. Nawoływał o wolną Rosję bez Putina. - Władza Tuska i Komorowskiego jest nieudolna. A winni katastrofy smoleńskiej ostaną sprawiedliwie osadzeni jeszcze za swojego życia – stwierdził.

Wesprzeć protest pod ambasadą FR w Warszawie przyszły tłumy osób z biało-czerwonymi flagami i antyrządowymi transparentami m.in. z napisami „Wolna Rosja bez Putina”, „Nie lękajcie się!!! Walczcie o prawdę. Prawda jest gwarancją wolności”, „Prawda zwycięży”, „Mordercy”, Prawdę wykażemy, winnych ukarzemy, wnukom przekażemy”. Do protestu ciągle dołączają nowe osoby. Ulica Belwederska została zamknięta dla ruchu. Demonstranci wykrzykiwali – „Oddajcie czarne skrzynki, weźcie premiera”, „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”, „Donald Tusk, gdzie twój mózg”, „Tylko idiota głosuje na Palikota”. Oraz rozgrzewali się skacząc i powtarzając – „Kto nie skacze ten za Tuskiem”.

Inicjatorami akcji są: Młodzieżowy Klub Gazety Polskiej i Akcja Alternatywna „Naszość”. - W przeddzień rocznicy Smoleńska chcemy bez przebierania w słowach powiedzieć Rosji i jej lokajom, że nie zgadzamy się na putinizację naszego kraju – kłamstwa o Smoleńsku, ograniczanie wolności mediów i internetu. Zmobilizujmy się mimo drugiego dnia Świąt Wielkanocnych i sprawmy naszej władzy tego dyngusa – mówi Piotr Lisiewicz z Akcji Alternatywnej „Naszość”, który przybył pod budynek ambasady. Przemawiając dziś do zebranych, Lisiewicz zwrócił szczególną uwagę na zachowanie polskich władz w sprawie badania przyczyn katastrofy smoleńskiej oraz faktyczny brak śledztwa w tej sprawie na poziomie oficjalnym.

Uczestnicy protestu przynieśli ze sobą podpisane petycje, skierowane do władz Rosji z żądaniami natychmiastowego zwrócenia Polsce wraku samolotu Tu-154M. Dokumenty te zostały zebrane i będą wesłany do Rosji pocztą. Budynek Ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie na kilka dni przed rozpoczęciem protestu został ogrodzony barierkami. Mimo tego, że w zeszłym roku manifestacja przebiegła spokojnie, policja po jej ukończeniu wyciągnęła z tramwaju jednego z współorganizatorów, Filipa Rdesińskiego. Wcześniej spalił on kukłę Władimira Putina. Rdesińskiemu zarzucono „nieostrożne obchodzenie się z ogniem”.

Główne obchody drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej w której 10 kwietnia 2010 r. zginęło 96 Polaków, w tym Prezydent Lech Kaczyński i przedstawiciele elity narodu polskiego, rozpoczną się jutro w Warszawie już o godz. 8.

źródło: www.niezalezna.pl
Autor: Piotr Dudała | 09/04/2012
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney