Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Msza Święta w intencji śp. posła Grzegorza Dolniaka

Informujemy, iż w dniu dzisiejszym tj. 10 kwietnia 2012 r w parafii Świętej Trójcy w Będzinie, o godzinie 18.00, odprawiona będzie msza święta w intencji śp. posła Grzegorza Dolniaka, tragicznie zmarłego w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Będzińska Platforma Obywatelska

Poniżej przypominamy sylwetkę posła Dolniaka.

Grzegorz Maciej Dolniak (1960 - 2010)

Urodził się 17 lutego 1960 r. w Będzinie – polski polityk, poseł na Sejm RP. Jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego im. Hanki Sawickiej (obecnie Stanisława Wyspiańskiego) w Będzinie - matura 1979r. W 1984 ukończył studia na Wydziale Organizacji i Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny). Od 1984 do 1991 pracował w Dąbrowskiej Fabryce Obrabiarek "Ponar-Defum". W 1991 rozpoczął prowadzenie własnej działalności gospodarczej, zakładając Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe POINT w Będzinie. Firma zajmowała się usługami motoryzacyjnymi i ochroną mienia.

Do Sejmu RP po raz pierwszy został wybrany w wyborach w 2001r. (IV kadencja). Ponownie uzyskał mandat poselski w wyborach w 2005 (V kadencja). Został wtedy wybtrany przewodniczącym Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji i wiceszefem klubu parlamentarnego PO. W wyborach w 2007 po raz trzeci uzyskał manadat posła (VI kadencja). Ponownie objął funkcję wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Był wiceprzewodniczącym zarządu PO w województwie śląskim, szefem jej sztabu wyborczego do Parlamentu Europejskiego w 2009 oraz wiceprzewodniczącym Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji w Sejmie VI kadencji. W 2009r. pełnił przez kilka dni obowiązki przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, do czasu wyboru nowego szefa, którym został Grzegorz Schetyna.

Angażował się w wiele spraw dotyczących Zagłębia. Zabiegał m.in. o korzystny dla tej części województwa śląskiego przebieg szybkiej kolei Warszawa - Katowice. Poparł też plan specjalnej ustawy dla miast Górnego Śląska i Zagłębia, dzięki której miał powstać tzw. superpowiat, czyli metropolia. Uprawiał sport, był kibicem Zagłębia Sosnowiec oraz drużyny siatkarskiej MKS MOS Interpromex Będzin.

Zginął 10 kwietnia 2010r. w katastrofie lotniczej w Smoleńsku. Spoczywa na cmentarzu parafialnym kościoła pw. Trójcy Świętej w Będzinie, nieopodal kaplicy św. Tomasza Becketta.

Wśród trzech dębów posadzonych 13 kwietnia 2010 r. przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Będzinie obok Dębu Pamięci dla generała brygady dr Stanisława Przychockiego oraz dla por. Tadeusza Domagały znalazł się dąb dla uczczenia pamięci Posła na Sejm RP Grzegorza Dolniaka. W 2011r. żona posła, Barbara oraz córka Patrycja powołały Fundację im. Grzegorza Dolniaka "Sportowa Szansa", mającą na celu wspieranie młodych sportowców i propagowanie wśród dzieci i młodzieży.

źródło: www.wikizaglebie.plAutor: Redakcja | 10/04/2012
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney