Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Czekamy na zagłębiowskie regionalne instytucje kultury!

Wśród 19 jednostek organizacyjnych województwa śląskiego, wymienionych w zakładce KULTURA, na jego stronie internetowej www.sielesia-region.pl NIE MA ŻADNEJ ze słowem Zagłębie w nazwie lub leżących w Zagłębiu Dąbrowskim. Ze słowem Śląsk mamy aż 11 instytucji, a do tego 5 kolejnych leży tam, znajduje się fizycznie. W sumie więc aż 16 z 19 instytucji kultury finansowanych z budżetu województwa ślaskiego, a więc i z naszych "zagłębiowskich" podatków, to instytucje śląskie lub na Śląsku. Uważam, że jest to skandal i należy te proporcje, jak najszybciej zmienić, zmienić na naszą korzyść - napisałem w serwisie www.sosnowiecfakty.pl w dniu 21 listopada 2007r.Zadałem też wtedy pytanie: Co więc należy zmienić? Odpowiedź: Proponuję podjąć przemyślane, długotrwałe i skordynowane działania by na tej liście znalazły się wszystkie cztery "zagłębiowskie" instytucje kultury, czyli:

Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Muzeum Zagłębia i Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie oraz Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Dla tej akcji potrzebne jest wsparcie społeczności lokalnych miast, gmin i powiatów Zagłębia, mediów, w tym internetowych i polityków, zarówno tych lokalnych, wszystkich szczebli samorządowych oraz naszych parlamentarzystów. Jestem pewien, że coś można w tej sprawie zrobić i zrobić należy. Zróbmy to razem!

Piotr Dudała, 21 listopada 2007r.

Ps. Obecnie mamy 20 instytucji (jednostek) kultury województwa śląskiego, z czego 12 jest "'śląskich" w nazwie i jest na Śląsku, 5 kolejnych nie ma w nazwie Śląska, ale jest na Śląsku. Tylko 3 są poza obszarem Śląska, dwie w Bielsku-Białej (dla wielu Podbeskidzie to też Śląsk), a jedna w Częstochowie.

Autor: Piotr Dudała | 26/04/2012
Komentarze
#1 | Janusz Maszczyk dnia 30.04.2012 14:14
Co należy robić ?...... Dbając o wolną i niepodległą Polskę, nie należy absolutnie jednak zapominać o Zagłębiu Dąbrowskim. Życie niestety bywa tak parszywe, że najczęściej każdy myśli tylko o sobie. Po prostu nie należy tylko krzyczeć i to na swoim podwórku, tylko się domagać i jeszcze raz domagać od władz naszego województwa równego podziału środków.
Ale to nie może być głos pojedynczy i odosobniony ! Mimo, iż zapewne znany w Sosnowcu. Z konkretnymi żądaniami muszą przede wszystkim zdecydowanie wystąpić władze zagłębiowskich miast. Oczywiście przy wsparciu swoich mieszkańców, które je wybrały w wyborach.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney